Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odklejająca się szybka pancerna samsung galaxy s6 edge plus

jekr 06 Oct 2016 17:05 2226 7
    jekr
    Level 6  
    Witam.
    Posiadam smartfona Samsung Galaxy S6 Edge Plus, na którego wyświetlaczu jest przyklejona już trzecia szybka pancerna i znowu tak jak poprzednie odkleja się. Każda szybka była naklejana w innym punkcie a efekt ten sam. Mam pytanie czy ma to związek z tym, że krawędzie wyświetlacza są zaokrąglone, bo jeżeli tak to niebawem zakup nowych szkieł pancernych przekroczy wartość telefonu.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    badboy84
    Level 41  
    Pytanie czy są to szkła zagięte dla tego modelu? Jakiej firmy szkła kupujesz?
    jekr
    Level 6  
    Za każdym razem są to szkła obustronnie zakrzywiane, firmy niestety nie znam ale dwa razy widziałem jak były wyjmowane z takich sztywnych czarnych pudełek jak papierośnica
    badboy84
    Level 41  
    Po jakim czasie się one odklejają? Jakaś gwarancja nie obowiązuje czasem? Po opisie pudełka mam podejrzenie że to może być 3mk ale z nimi nie powinno być problemów.
    jekr
    Level 6  
    Za pierwszym razem już po 2 dniach a za każdym kolejnym po kilkunastu. Poprzednio miałem Galaxy Note Edge i tam szkło przylegało szczelnie i jak chciałem oderwać to musiałem się niezle namęczyć a tutaj wygląda tak jakby tylko na samych krawędziach był wąziutki pasek silikonu a środek jest pusty i to samo powiedziano mi w jednym z punktów. Jeśli chodzi o gwarancję to powiedziano mi,że jest ona na szybkę a nie na przyklejenie (???)
    tikka.masala
    Level 20  
    jekr wrote:
    Za pierwszym razem już po 2 dniach a za każdym kolejnym po kilkunastu. Poprzednio miałem Galaxy Note Edge i tam szkło przylegało szczelnie i jak chciałem oderwać to musiałem się niezle namęczyć a tutaj wygląda tak jakby tylko na samych krawędziach był wąziutki pasek silikonu a środek jest pusty i to samo powiedziano mi w jednym z punktów. Jeśli chodzi o gwarancję to powiedziano mi,że jest ona na szybkę a nie na przyklejenie (???)

To znajdź punkt gdzie dają gwarancję na robociznę - przyklejenie. Widocznie jest to źle robione.
    siudziu
    Level 27  
    Niestety nie mam również miłych wspomnień z szybkami do s6 edge większość tych które zamawialiśmy nie zależnie od firmy (3mk, forever, glass pro) również odklejała się po kilku dniach. Może i jest jakaś inna technika klejenia natomiast nakleiłem ponad 100 szybek i problemy są tylko z samsung edge. Nie naklejałem na Note edge więc tu się nie wypowiadam. I ciężko będzie znaleźć punkt który da ci gwarancje ,że szyba się nie odejdzie po paru dniach ale zdarzają się tacy więc jak chcesz szukaj. Ew rozważ zakup liquid glass w twoim przypadku może się sprawdzić nie chroni prze upadkiem ale przed porysowaniem tak.

P.S. ktoś ma jakieś doświadczenia z liquid glass bo sam jestem ciekaw jak to sie sprawdza.
    jekr
    Level 6  
    Kupiłem kolejną szybkę i nakleiłem ją sam. Nie chcę być nieskromny ale zrobiłem to chyba lepiej niż poprzednicy bo trzyma się do dzisiaj choć w jednym miejscu puka, jednak co prawda to prawda, że idealne naklejenie jest chyba niemożliwe ze względu na zakrzywione krawędzie. Szkła są tak dopasowane wymiarowo, że nie ma miejsca nawet na minimalne przesunięcie. Jeżeli klejenie zaczniemy od jednej z krawędzi to mało prawdopodobne abyśmy zmieścili się na "0" przy drugiej krawędzi. Natomiast jeśli zaczniemy klejenie centralnie "od góry" to wytworzy nam się poduszka powietrzna bo opadając zakrzywione krawędzie utrudniają ujście powietrza i tak w myśl powiedzenia jakby się nie odwrócił to i tak zawsze d...pa z tyłu :cry: Poza tym bardzo cieniutkie paski silikonu na krawędziach wzdłużnych nie gwarantują wystarczającego trzymania szkła a jeśli jest ono minimalne odkształcone to już w ogóle.
    Dziękuję wszystkim za swoje uwagi i sugestie, proszę o zamknięcie tematu.