Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Xperia Z2 - Paski na wyświetlaczu

06 Paź 2016 18:08 1533 9
  • Poziom 2  
    Witam,

Mój problem polega na tym, że podczas korzystania z xperia z2 po dosłownie 15-20 sekundach ekran zaczyna się rozjaśniać i z czasem pojawiają się białe paski, jak zablokuje i odblokuje znowu do 15-20 sekund wszystko jest okej lecz po upływie czasu problem się pojawia. Wie ktoś coś?
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 32  
    Zrób screenshota i pokaż te paski. Czy telefon przeżył jakiś upadek?
  • Poziom 39  
    Więcej będzie widać na zdjęciu niż na screenie ... Oddać na gwarancję albo do serwisu, albo połączenie albo uszkodzony wyświetlacz.
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 2  
    Telefon zakupiłem na allegro, sprzedawca zapewniał, że nie upadł, nie został zalany lecz własnie z czasem pojawił się problem z wyświetlaczem.

Filmik od sprzedawcy, dokładnie tak samo się dzieje, czasem zamiast pasków jest po prostu tylko rozjaśniony ekran.

https://www.youtube.com/watch?v=ZHgd8OTcgTw&feature=youtu.be
  • Poziom 31  
    Uszkodzony wyświetlacz, do wymiany.
  • Poziom 2  
    A może być też wina płyty? I orientujesz się czy w normalnym servisie telefonów ktoś się podejmie wymiany samego wyświetlacza?
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Może być, ale na pierwszy rzut oka wygląda to na uszkodzenie wyświetlacza. Czy się podejmą to musisz pytać, średnio ogarnięty serwis powinien sobie poradzić.
  • Poziom 13  
    Telefon do rozebrania najlepiej przez osobe która sie na tym zna, a nie youtubowca co sie naogladał filmów i rozbieze ci wszystko. Możliwe ze coś nie kontaktuje na złączu w dolnej częsci telefonu, i być może to rozwiąze problem.

Jak nie to masz uszkodzony wyświetlacz, i zapewne zamiennik który został wstawiony zanim zakupiles telefon, napewno kiepskiej jakosci. Xperia Z2, Z3,Z3 compact, są bardzo czułe na chińską tandete. Wymiana załatwi sprawe, sugeruje orginał by nie było dalszych problemów.
  • Poziom 2  
    Za wymianę oryginalnego wyświetlacza przedział w zł się waha w jakiej skali?
  • Poziom 13  
    W zł. niestety nie wiem za bardzo, być może ktoś na forum oriętuje się lepiej. W zeszłym miesiącu za Full Front Assembly for Sony Xperia Z2 L50W, Original, Black zapłaciłem US$48.66 zakupując na firme bezpośrednio z magazynu w chinach.
    Zanim jednak postanowisz zakupić nowy, poproś kogoś kto się na tam zna, by sprawdził czy złącza siedzą poprawnie, wtedy bedzie pewność czy do wymiany czy nie.