Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KRUPS XP7240 - Błąd 05 po wymianie pompy

Slawek14898 06 Paź 2016 21:06 2019 12
  • #1 06 Paź 2016 21:06
    Slawek14898
    Poziom 7  

Witam mam wielka prośbę czy ktoś z was się z tym spotkał wymieniłem pompę w expresie KRUPS XP7240 bo nie leciała kawa po złożeniu ekspres się długo grzeje i testuje po czym się napełnia po tym pokazuje błąd 05 i tyle czy ktoś z was miał podobny problem i czy ma ktoś schemat podłączeń wężyków w tym modelu bo może w tym coś sknociłem.

0 12
  • Sklep HeluKabel
  • #2 06 Paź 2016 21:30
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Woda leci przez dyszę?

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 07 Paź 2016 15:23
    Slawek14898
    Poziom 7  

woda nie leci tylko czasem podczas napełniania para buchnie ze spieniacza i tyle

0
  • #4 07 Paź 2016 18:30
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Czyli coś masz przytkane jeżeli tylko pompę wymieniałeś.
    Sprawdź filtr przed pompą, licznik wody na nieszczelność (czasem jest drobna nieszczelność i ciągnie powietrze zamiast wody), dalej masz dystrybutor i kocioł. Jeśli kamień to zazwyczaj w kotle.
    Możesz odkręcić zawór na wylocie pompy i na krótką ją podpiąć do zasilania zakładając zbiornik z wodą. Zobaczysz czy ten odcinek jest sprawny.
    Co było ze stara pompą?

0
  • #5 07 Paź 2016 19:24
    Slawek14898
    Poziom 7  

sprawdziłem ja miernikiem i była padnięta chodź teraz już nie wiem sam powiem tak woda tam dochodzi ze zbiornika tylko tak jak by coś się z elektronika pofiksowało masz może schemat rysunek podłączenia przewodów na płycie sterującej wiem że tam wiele możliwości nie ma ale może to coś pomoże bo już wszystko robię co mogę i nic.

0
  • #6 07 Paź 2016 21:38
    nioop

Specjalista AGD

Slawek14898 napisał:
    ...masz może schemat rysunek podłączenia przewodów na płycie...

0
  • #7 09 Paź 2016 19:26
    Slawek14898
    Poziom 7  

a inne schematy podłączenia wody w nim znaczy instalacji wodnej i czy przepływomierz w niej może się uszkodzić powodując takie objawy ogólnie to tak się dobywa jak by tej wody nic nie zabierało do ekspresu sitka i resztę przeczyściłem wszystkie wężyki tylko może po składaniu sam coś źle podłączyłem sam już nie wiem bo to z zasady działania wydaje się proste a nie działa jak należy jak ktos ma jakieś sugestie będę wdzięczny.

0
  • #8 09 Paź 2016 20:48
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Autorze, popraw swoje posty tak, aby można było je zrozumieć oraz były zgodnie z pisownią.

0
  • #9 10 Paź 2016 16:23
    Slawek14898
    Poziom 7  

Już poprawiam przepraszam za niewyraźna treść.
    1) ekspres nie nalewał kawy lub nalewał połowę tego co powinno być resztę wody lądowało w pojemniku pod kubkiem.
    co zrobiłem:
    -rozebrałem ekspres przeczyściłem porozpinałem wszystkie rurki przeczyściłem , złożyłem od początku.
    Włączyłem co zauważyłem;
    długo się nagrzewa , czasem grzanie przerywa auto-test po nagrzaniu wykonuje napełnianie ekspresu, czasem pójdzie czasem nie para z dyszy od spieniacza i po jakiejś minucie pojawia się komunikat, skontaktuj sie z infolinia błąd nr05

0
  • #10 10 Paź 2016 20:18
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Skoro woda leciała do pojemnika ociekowego, to przepuszczał zawór na pompie / zawór 2 barowy / dystrybutor. I tu należało sprawdzić którędy woda ucieka.
    Jak porozpinałeś wężyki to mogłeś zrobić pomyłkę w podłączeniach węży lub któryś się zagiął. Mam nadzieję, że pompa dobrze podłączona elektrycznie, bo jak pomylisz przewody, to raczej pompa nie ruszy.
    Popatrz także na foto w poście: Link.

0
  • #11 11 Paź 2016 22:17
    Slawek14898
    Poziom 7  

Wiec tak tak jest podłączone u mnie KRUPS XP7240 - Błąd 05 po wymianie pompy KRUPS XP7240 - Błąd 05 po wymianie pompy KRUPS XP7240 - Błąd 05 po wymianie pompy

Dodano po 1 [minuty]:

z tego co wnioskuje to tylko może być problem w elektronice, pompę bardzo ciężko jest podłączyć nieprawidłowo.

0
  • #12 12 Paź 2016 12:45
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Wygląda, że węże OK, tylko w jednym miejscu mocne zgięcie jest, ale raczej nie to powodem jest.
    Może to coś pomoże: Link

0
  • #13 12 Paź 2016 16:02
    Slawek14898
    Poziom 7  

dziś sprawdzałem pełne podłączenie oraz działanie pompy wszystko ok został tylko przepływomierz oraz czujnik wody w zbiorniku oba zamówiłem i czekam aż jutro bądź pojutrze przyjdą.
    Wszystko sprawdzałem kilka razy i powinno być w porządku a nie jest dziwi mnie bo mam wrażenie że pompa pompuje ale mało daje wody bez przepływomierza leci wyraźny strumień z przepływomierzem tak jak by pluła woda, czy da się jakoś zaślepić przepływomierz żeby go sprawdzić czy działa poprawnie?

2