Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy kamera WK-Z1551T (K2 Z1551T) to dobry sprzęt?

MrRoger 06 Paź 2016 21:21 966 11
  • #1 06 Paź 2016 21:21
    MrRoger
    Poziom 10  

Hej;

Szukam kamery działającej po ethernecie, zewnętrznej o dobrej jakości obrazu oraz mozliwości sterowania nią.
    Wyżej wymieniona, to typowa przemysłówka bez ethernetu, ale nie wiem jakie ma wyjście, bo na pewno nie BNC...

Nie wiem czemu, ale nigdzie nie mogę znaleść nic na temat WK-Z1551T.
    Jest to dośc ciekawa kamerka, posiada kilka fajnych opcji, ale nie wiem czy:

* jest mozliwożc zdalnego nia sterowania?
    * Zoom manualny czy automatyczny
    * połączenie/przewody

* obraz w czasie rzeczywistym jak wygląda?
    * Rozdzielczość

*Możliwość zdjęć?

*Slot kart?

Jeśli ktoś miał z nia stycznośc to proszę o informacje.

0 11
  • Sklep HeluKabel
  • #2 06 Paź 2016 22:31
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

MrRoger napisał:
    zewnętrznej o dobrej jakości obrazu oraz mozliwości sterowania nią.

Co kolega rozumie przez sterowanie?
    MrRoger napisał:
    ale nie wiem jakie ma wyjście, bo na pewno nie BNC...

Po czym kolega wnosi?
    MrRoger napisał:
    Jest to dośc ciekawa kamerka, posiada kilka fajnych opcji

Można wiedzieć jakież to opcje tak kolegę urzekły,że postanowił zainteresować się starym analogiem
    MrRoger napisał:
    ale nie wiem czy:

Na większość zadanych przez kolegę pytań można znaleźć odpowiedź w karcie katalogowej produktu.

A tak swoją drogą to może kolega po prostu napisze jakie ma wymagania, warunki pracy, budżet, a koledzy coś pewnie podpowiedzą.
    Pozdrawiam

0
  • #3 07 Paź 2016 13:07
    sosarek

Poziom 43  

MrRoger napisał:
    * Rozdzielczość

Jak 560TVL.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #4 07 Paź 2016 13:19
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

MrRoger napisał:
    to dobry sprzęt?

Nie jest to dobry sprzęt - nie spełnia prawie żadnych twoich wymagań, stary szrot.

0
  • #5 07 Paź 2016 16:16
    MrRoger
    Poziom 10  

MrRoger napisał:
    zewnętrznej o dobrej jakości obrazu oraz mozliwości sterowania nią.

suworow napisał:
    Co kolega rozumie przez sterowanie?

A co tu do rozumienia :-D ?
    Aplikacja i kierowanie prawo, lewo, góra, dół i zoom...

MrRoger napisał:
    ale nie wiem jakie ma wyjście, bo na pewno nie BNC...

suworow napisał:
    Po czym kolega wnosi?

Gdzieś mi sie obiło o uszy, że ma cinch'e....

MrRoger napisał:
    Jest to dośc ciekawa kamerka, posiada kilka fajnych opcji

suworow napisał:
    Można wiedzieć jakież to opcje tak kolegę urzekły,że postanowił zainteresować się starym analogiem

Śledzenie itp... Strefy prywatności...

MrRoger napisał:
    ale nie wiem czy:

suworow napisał:
    Na większość zadanych przez kolegę pytań można znaleźć odpowiedź w karcie katalogowej produktu.

A tak swoją drogą to może kolega po prostu napisze jakie ma wymagania, warunki pracy, budżet, a koledzy coś pewnie podpowiedzą.

Mam do niej manuala i niestety nic tam nie ma z zagadnień tutaj przeze mnie wypisanych.
    Szukam używki, do monitoringu placu w około budynku z możliwością zdalnego logowania się z internetu poprzez VPN (np. serwer, a dalej poprzez konwenter BNC czy coś na ethernet)
    Sterowanie jestem w stanie zrobic sobie sam na serwach, program mam do tego...

Szukam sprzetu który będzie działał w dzień i w nocy, a nie kosztuje 2500zł
    Dlatego interesuje się sprzętem używanym.

Pozdrawiam

0
  • #6 07 Paź 2016 21:09
    treborsz

MrRoger napisał:
    Mam do niej manuala i niestety nic tam nie ma z zagadnień tutaj przeze mnie wypisanych.
    Zatem poniżej postaram się rozwiać wątpliwości.

MrRoger napisał:
    nie wiem jakie ma wyjście, bo na pewno nie BNC...
    Nie zgodzę się z tą definitywną deklaracją. Nowa kamera na pewno powinna posiadać złącze wideo BNC. Jeśli ma inne złącze - należy zrzucić to na karb fantazji poprzedniego użytkownika lub instalatora.

MrRoger napisał:
    Nie wiem czemu, ale nigdzie nie mogę znaleźć nic na temat WK-Z1551T.
    Trudności ze znalezieniem informacji wynikają z trzech (tyle mi przychodzi do głowy) powodów:
    (1) została już dawno wycofana z produkcji,
    (2) zakres jej dystrybucji był ograniczony do kilku sprzedawców powiązanych w zasadzie z jednym importerem (przepraszam: producentem),
    (3) nie była hitem sezonu rozchwytywanym przez instalatorów.

MrRoger napisał:
    Jest to dość ciekawa kamerka, posiada kilka fajnych opcji
    Dygresja - w stodole mojego dziadka znalazłem także fajne i ciekawe narzędzie używane zapewne przez mojego pradziadka do nowoczesnej i postępowej (jak na tamte czasy) uprawy roli.

MrRoger napisał:
    * jest mozliwożc zdalnego nia sterowania?
    Nie.

MrRoger napisał:
    * Zoom manualny czy automatyczny
    Manualny.

MrRoger napisał:
    * połączenie/przewody
    Tak. Kamera powinna mieć wyprowadzone przewody: przewód wideo oraz przewód zasilający.

MrRoger napisał:
    Jak obraz z kamery analogowej. Sprawdź na Youtube wideo z dowolnej kamery analogowej CCTV - obraz z Twojej kamery nie powinien być lepszy. Alternatywa: obejrzyj jakąś kasetę VHS z wesela - obraz z Twojej kamery może być odrobinę lepszy.

MrRoger napisał:
    * Rozdzielczość
    Deklarowana w danych katalogowych 560TVL (jest to rozdzielczość analogowa, zapewne w trybie czarno-białym).

MrRoger napisał:
    *Możliwość zdjęć?
    Nie.

MrRoger napisał:
    *Slot kart?
    Nie.

0
  • #7 11 Paź 2016 23:54
    jpl

MrRoger napisał:
    monitoringu placu

Opisz jaki ten plac ? bo wtedy można określić czego oczekujesz.
    Jak wygląda oświetlenie tego placu?

Być może będzie potrzeba zastosowania 2 kamer?

MrRoger napisał:
    serwer, a dalej poprzez konwenter BNC czy coś na ethernet)

O to się nie bój, urządzenia na rynku obecnie mają VPN wbudowanego, tzn tworzą "tunel" - więc przez ten internet przejdzie - czyli wpisując np unikalne ID kamery - łączysz się z takim rejestratorem przy pomocy aplikacji producenta, dla ciebie to po prostu wpisanie numerku, loginu, hasła - i gotowe.

MrRoger napisał:
    Szukam sprzetu który będzie działał w dzień i w nocy, a nie kosztuje 2500zł

Tzn ile ? 1000 ?

MrRoger napisał:
    sprzetu który będzie działał w dzień i w nocy

Za małe pieniądze możesz naprawdę mieć fajne kamery z dobrym obrazem, tylko tutaj doradzimy jakie kamery dopasować do jakich warunków.

0
  • #8 04 Sty 2017 01:14
    MrRoger
    Poziom 10  

Pewien czas mnie nie było ...
    Ale wracam do tematu:

Plac nieoświetlony, jedynie reflektory z czujnikami ruchu z jednej strony budynku, z drugiej oświetlenie lamp ulicznych (jakieś 20m) więc określiłbym to jako półmrok.

Kamery chciałbym zastosować jednak 4sztuki na rogach budynku ustawione w taki sposób by poprzednia patrzyła na kolejną.

Monitorowany ma być budynek i ile tylko da radę placu kamera zobaczyć - może jakiś szeroki kąt patrzenia? (głównie chodzi o okna i drzwi)

Budynek nie pamiętam dokładnie, ale wymiary ma około 20*8, może nieco krótszy.

Im taniej tym lepiej. Zorientuję się dokładnie jaki budżet na to można poświęcić i na dniach dam odpowiedź.

0
  • #9 04 Sty 2017 19:03
    treborsz

MrRoger napisał:
    Monitorowany ma być budynek i ile tylko da radę placu kamera zobaczyć - może jakiś szeroki kąt patrzenia?
    Obserwacja całego Wszechświata jest ciekawym, aczkolwiek zapewne nieprzemyślanym do końca założeniem.

MrRoger napisał:
    Im taniej tym lepiej.
    To założenie wydaje się być przemyślane, jednak prawa działające "w przyrodzie" są z reguły odwrotne do tego założenia.

0
  • #10 13 Sty 2017 14:21
    MrRoger
    Poziom 10  

Hmm, tak jak masz napisane. Budynek 18x9 dookoła na czterech kamerach wzdłóż ścian, jeśli złapie troszkę placu, fajnie, nie złapie - nic się nie dzieje.
    Budynek to priorytet.

Cena kamery?
    Mają pracować w półmroku i być najtańsze - czego tutaj nierozumiesz ? :-)
    Nie szukam mega drogiego sprzętu, a taki tylko, by w razie czego mieć nagranie, że kamery były i zobaczyć ile osób, czym, kiedy, w jaki sposób itd....

Godziny z zegarka odczytywać ludzi chodzących pod kamerami nie potrzebuję...

0
  • #11 13 Sty 2017 14:38
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

MrRoger napisał:
    Mają pracować w półmroku i być najtańsze - czego tutaj nierozumiesz ?

Kolega treborsz przy mnie to betka, bo ja nie rozumiem większej liczny rzeczy:
    Dlaczego kolega nie chce wysłuchać opinii bardziej doświadczonych osób, samemu nie mając bladego pojęcia o kamerach ( co ewidentnie widać jeśli wróci się na sam początek tego tematu)
    Wpisał sobie kolega jako specjalizację " informatyka" a nie zorientował się że tytułowa kamera nie ma odpowiedniego interfejsu do komunikacji po sieci
    Skoro w zasadzie jedynym kryterium jest cena, nie ustawi odpowiedniego kryterium cenowego na portal aukcyjnym i nie wyszuka, czego potrzebuje.

Jeżeli chce kolega kontynuować ten wątek, to proszę dostosować pytanie do zasad wyłożonych w tym temacie. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3077742.html

0
  • #12 14 Sty 2017 14:48
    MrRoger
    Poziom 10  

Hmm, tylkoże juz nie rozmawiamy o "WK-Z1551T" tylko o kupnie całkiem nowego sprzętu...
    Należało by chyba zatem założyc nowy watek, bo ten robi sie off.

0