Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak najlepsza jakość obrazu do ok. 5k, najchętniej bez SMART

kyvaith 06 Paź 2016 21:39 681 6
  • #1 06 Paź 2016 21:39
    kyvaith
    Poziom 8  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    20m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    4m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    Zawsze na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    Stać, najchętniej na dwóch nóżkach po bokach (w zasadzie bardzo ważne)
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    Nie używany gdy świeci słońce
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    Właśnie sprzedałem tragiczny Philips 55PUS7600
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Jak najlepszą jakość obrazu głównie czerń i kontrast
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    HDMI
    10 .Jakie urządzenia ?
    Wyłącznie Nvidia Shield TV
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    3-4h
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ?
    Tak
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Wyłącznie filmy i seriale z pomocą Kodi
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    Nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    Być może, mało istotne
    16. Preferencje co do marki?
    Brak
    17. Preferencje co do wielkości?
    55"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    SMART TV na badziewnej elektronice (Antutu mój poprzedni Android TV: 22k; Nvidia Shield Android TV: 120k PKT.)
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    Zawsze wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    ~5k. Najchętniej 4k.
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ?
    Dopiero na swoim :)
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ?
    Zawsze: Kodi

Proszę o pomoc. Nie mam już siły czytać recenzji w intrenecie, gdzie na każdej stronie piszą co innego :(

• #2 06 Paź 2016 22:21
    waxman
    Poziom 18  

Proponuję Sony KDL-55W829B.

• #3 06 Paź 2016 22:53
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To masz tylko jeden model - Sony 55XD8505 za 5650 zł
    To jest 4K, 100Hz, HDR, Android , KODI.
    Skoro na swoim to o fullhd zapomnij.

• #4 07 Paź 2016 11:33
    kyvaith
    Poziom 8  

Dziękuję za odpowiedzi, ale widzę że muszę doprecyzować:
    - W grę wchodzi wyłącznie 4K (z uwagi na źródło obrazu 4K - Nvidia Shield)
    - Tak jak napisałem, nienawidzę SMART w TV i będę podłączał Nvidia Shield, więc telewizory z wbudowanym AndroidTV odpadają - będę mia wtedy dwa Android TV więc można będzie się pogubić
    - Bardzo chętnie wziąłbym telewizor zgodny z HDR, ponieważ znowu, Nvidia Shield wspiera HDR
    - Jak wspomniałem wyżej - bardzo mi zależy na podstawie w postaci dwóch nóżek na skrajach TV. Centralna noga wygląda źle i nie będzie mi pasowała do mebli (serio serio)
    - Najważniejszym parametrem wciąż jest czerń i kontrast. Zakładam, że kolory będę w stanie sobie ustawić jak nie na TV, to na Shield
    - Zastanawiam się też, czy nie brać pod uwagę input lag, ponieważ jeżeli zdecyduję się na abonament na gry w Nvidia Shield, to gry są streamowane, więc każde opóźnienie ma znaczenie.
    - Mając Philipsa przyzwyczaiłem się do AmbiLighta, mam też żarówki HUE które łączyły się z TV robiąc globalny AmbiLight, ale obecne Philipsy są wszystkie z Android TV więc już raczej podziękuję i zmontuję sobie jakiegoś BobbyLighta.

Research prowadzę już od dawna bez sukcesów:
    - W praktycznie wszystkich nowych telewizorach Sony jestem zachwycony reprodukcją kolorów.
    - W Samsungu UE55KS7000S jestem zachwycony kontrastem.
    - W OLEDach LG jestem zachwycony czernią, ale są poza moim budżetem
    - W praktycznie wszystkich współczesnych telewizorach jestem wkurzony magentową poświatą na ekranie. Nawet jak wyświetla się czarno-biały obraz po kalibracji, purpurowa poświata wciąż jest
    - W praktycznie wszystkich współczesnych telewizorach jestem wkurzony białymi plamami od podświetlenia w ciemnym pomieszczeniu. przyznam, że wolałbym nawet żeby telewizor świecił na grafitowo przy czarnym obrazie, niż był zupełnie czarny, ale nie z miejscowymi prześwietleniami

Zwróciłem uwagę na następujące modele:
    - Panasonic TX-55CX700E - podobno bardzo dobra czerń i kontrast, matryca VA, direct led backlight, ale bez HDR i nienajnowszy model
    - Philips 55PUS6561 - bo niby nowsza, stabilniejsza i lepsza wersja tego TV co miałem poprzednio. Tak na prawdę tylko dla Ambilight i wyglądu zewnętrznego
    - Samsung UE55KS7000 - super kontrast i czerń (nie wiem czy nie dlatego że ekran jest błyszczący a nie matowy), ale poza moim budżetem i nie potrzebuję SUHD.
    - Samsung UE55JU6872 - bo ludzie chwalą

• #5 07 Paź 2016 17:21
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Zwróciłem uwagę na następujące modele:
    - Panasonic TX-55CX700E - stary i słabe podświetlenie.

- Philips 55PUS6561 - za 3799 zł z kalibracją
    - Philips 55PUS7101 za 4599 zł z kalibracją

- Samsung UE55KS7000 - to co zgłaszają z problemów to martwe piksele czego w telewizorach Samsunga nie było od lat, i odchodząca obudowa

- Samsung UE55JU6872 - ten jest 50Hz.

- Panasonic 58XD750 za 6199 zł z kalibracją

- LG 55UH7707 za 4999 zł z kalibracją

A zwróć baczna uwagę na TCLa 58s7806 za 3250 zł z kalibracją.

• #6 10 Paź 2016 12:15
    kyvaith
    Poziom 8  

Widzę, że kolega firmuje głównie pakiety z kalibracją, nie biorąc pod uwagę informacji które zamieściłem w pierwotnym wpisie.
    Ceny telewizorów są ogólnodostępne w internecie, więc nie wiem co ma na celu choćby pisanie o cenie 55PUS6561 (który pojawił się w moim ostatnim poście), bez informacji o jego zaletach/wadach.
    Tak jak pisałem, miałem Philipsa i był to sprzęt wadliwy, a wsparcie twierdziło że ten model/linia telewizorów tak już mają.
    Tak jak pisałem, będę kupował Nvidia Shield, więc proponowanie telewizorów z Androidem mija się z celem (Philips, Sony, Sharp?)

Chciałbym wiedzieć na czym polega słabość podświetlenia Panasonic-a TX-55CX700E. Z tego co wiem, jest to podświetlenie direct led z wygaszaniem. backlight peak też jest wysoki na tle konkurencji. Stary? A niech i będzie z 2010 roku, w końcu gwarancja jest liczona od daty zakupu (ten jest z linii na 2015r.) byle miałby dobry stosunek jakości do ceny.

Obecnie na mojej short liście są następujące modele:
    - Samsung UE55KU6000 (test: http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ku6300 )
    - Panasonic TX-55CX700E (test: https://hdtvpolska.com/panasonic-tx-50dx700e-test-ultra-hd-lcd-led )
    - Samsung UE55KS7000 ( test: http://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ks8000 )
    Ten ostatni przekracza budżet, ale jakością obrazu dorównuje znacznie droższym modelom Samsunga. Jeżeli nie uda się wybrać nic do 4 - 4,5k poczekam aż ten stanieje.

Parametry które brałem pod wagę wg. wagi:
    - Jednolitość czerni
    - Kontrast
    - Rozpiętość obsługiwanej przestrzeni barwowej
    - Input Lag przy 4k @ 60Hz @ 4:4:4
    Nie brałem pod uwagę odwzorowania kolorów, ponieważ jestem przekonany, że w 99% przypadków będę w stanie skalibrować kolory w sposób zadowalający, we własnym zakresie.

Byłbym zobowiązany, gdyby w wyborze pomógł mi ktoś oprócz znanego wszystkim bajarza locoloco/kiki.

• #7 10 Paź 2016 16:12
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Stary to znaczy raczej nie dostępny i z mniejszą ilości aktualizacji.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3254131.html
    Nie wiadomo co z systemem operacyjnym.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/119807...-nie-zwyklego-telewizora-test-telewizora.html - i tu masz podświetleniem strefowe w częściach.

Samsung KU 6000 - model 50Hz - więc nie mniej złudzeń, że będzie tak jak w modelach z matrycą natywną 100Hz.
    KS 7000 bardzo dobry , a info podałem.
    Za 4 tyś zł - może za rok jak będą wchodzić nowe.

A chamskie uwagi zachowaj proszę dla siebie, nie przypominam sobie żebym Cię obrażał.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME