Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przystawka "frezarka" ID

koszkinos 06 Paź 2016 22:32 1071 9
  • #1 06 Paź 2016 22:32
    koszkinos
    Poziom 2  

Witam,

Jakiś czas temu, stałem się posiadaczem leciwego sprzętu warsztatowego.

Mam w swoim posiadaniu, dziwną przystawkę "frezarkę". Zdjęcie poglądowe załączam poniżej:

Przystawka "frezarka" ID Przystawka "frezarka" ID

Czy ktoś z was potrafi zidentyfikować ten sprzęt? Na początku myślałem, że to jakaś przystawka do Celmy. Jednak z tego co zauważyłem nie da się tam podłączyć wiertarki (standardowy łącznik jest całkiem inny)
    Dodam, że w swoim posiadaniu mam jeszcze frezarkę do drewna z identycznym mocowaniem. Byłbym wdzięczny za identyfikację.

Pozdrawiam

• #2 06 Paź 2016 23:41
    DecoDominik
    Poziom 14  

Wygląda jak hand-held w zestawie powinna być też plunge-action. Wrzeciono jest wymienne między przystawkami. Nie wiem co to za model ale brakuje ci wrzeciona i drugiej przystawki.
    Przystawka "frezarka" IDPrzystawka "frezarka" ID

• #3 07 Paź 2016 10:30
    1 PAWEL
    Poziom 40  

Brakuje tylko silnika z zabierakiem, zmierz średnicę uchwytu zaciskowego przystawki.

• #4 07 Paź 2016 20:52
    koszkinos
    Poziom 2  

Co do teorii, że jest to przystawka do "Boscha" raczej nie jest to to urządzenie...
    1Pawel <--- jutro zmierzę średnicę

Póki co wrzucam więcej zdjęć przystawki + zdjęcia tokarki do drewna z identycznym mocowaniem na napęd
    Przystawka "frezarka" ID Przystawka "frezarka" ID Przystawka "frezarka" ID Przystawka "frezarka" ID Przystawka "frezarka" ID Przystawka "frezarka" ID Przystawka "frezarka" ID Przystawka "frezarka" ID Przystawka "frezarka" ID Przystawka "frezarka" ID

• #5 07 Paź 2016 22:22
    patryk44gks
    Poziom 14  

Witam a nie jest to przypadkiem przystawka do wiertarki celmy

• #6 07 Paź 2016 22:32
    1 PAWEL
    Poziom 40  

Przystawka Celma, być może są jeszcze inne.

Przystawka "frezarka" ID

• #7 07 Paź 2016 22:46
    koszkinos
    Poziom 2  

Szkopuł tkwi w tym, że przystawki Celmy były napędzane poprzez łącznik załączony poniżej:

Zarówno frezarka jak i tokarka , które powyżej zamieściłem mają całkiem inne połączenie z napędem ... no właśnie, nie wiem jakim.

• #8 07 Paź 2016 22:46
    robokop
    Moderator Samochody

Celma/AEG/Bosch. Zabierak sześciokątny Celmy nie pasuje, bo się go w tym zastosowaniu nie używało - wrzeciono wiertarki po odkręceniu główki akurat tam pasuje :) Taki sobie hobbystyczno-harcerski sprzęt. To z pierwszej fotografii to ciekawa przekładnia zwiększająca obroty około 3-krotnie - bez żadnych kół zębatych, a z wykorzystaniem łożysk kulkowych jako przekładni planetarnych.

• #9 08 Paź 2016 00:04
    DecoDominik
    Poziom 14  

Chodziło mi o to ze zasada działania podobna. W sumie taka sama.

Jesli to jest napędzane wiertarką to zastosowanie miały by frezy do wiertarek.
    Inna ilość ostrzy i konstrukcja niż w przypadku typowego freza do GW>

• #10 09 Paź 2016 22:26
    koszkinos
    Poziom 2  

Ok, dzięki za pomoc. Odkręcę główkę od Celmy i sprawdzę kompatybilność wrzeciona z przystawkami.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME