Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[HAL][NUCLEO - L476RG] - FATFs SDIO HAL-STM32Cube+KEIL

suchecki300 07 Paź 2016 01:51 1566 3
 • #1 07 Paź 2016 01:51
  suchecki300
  Poziom 8  

  Witam,

  Głupio mi prosić o pomoc w tak prostej sprawie, jednak złapałem taką pustkę w głowie, że już po prostu nic nie wiem. W skrócie aby nie przedłużać:
  Posiadam Nucleo L476RG i chcę obsługiwać karty microSD (moduł czytnika firmy Polulu). Robię to na SDIO i na HALu ( niestety muszę zrobić tak, nie może być SPI). Korzystałem dodatkowo ze strony http://elm-chan.org/fsw/ff/00index_e.html
  Nie mogę złapać komunikacji z kartą, nie mogę stworzyć żadnego folderu, żadnego pliku, nic nie kontaktuje. Sprawdzane na 3 różnych kartach na dwóch różnych płytkach, dziesiątki razy przełączane przewody.

  Domyślam się że problem jest przy ustawianiu zegarów w Cube.

  Załączam zdjęcia z zegarami z Cube i z kodem. Męczę się już kilka dni i teraz kompletnie mam pustkę. Z góry baaaardzo serdecznie dziękuję za jaką kolwiek pomoc.

  ///to jest w mainie

  Kod: objc
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod  [HAL][NUCLEO - L476RG] - FATFs SDIO HAL-STM32Cube+KEIL [HAL][NUCLEO - L476RG] - FATFs SDIO HAL-STM32Cube+KEIL

  0 3
 • #2 07 Paź 2016 08:15
  bonczi7
  Poziom 9  

  W przykładach dla STM32F10C_EVAL(jest do pobrania przez Cube pod nazwą STM32Cube_FW_F1_V1.4.0) jest kod aplikacji z obsługą FatFs dla bibliotek HAL ale przy użyciu SPI.

  Nie wiem czy to ważne ale w porównaniu z tym kodem brakuje Ci linijki w tym stylu:
  if(FATFS_LinkDriver(&SD_Driver, SDPath) == 0)

  0
 • #3 07 Paź 2016 09:02
  Marek_Skalski
  Moderator Projektowanie

  Jeżeli używasz HAL, to musisz też uruchomić LSE albo ręcznie przerobić kod na używanie LSI. HAL używa LSE do odliczania czasu przy korzystaniu z FatFs.
  Gdybyś pokazał jak skonfigurowałeś interfejsy, zakładka Configuration, to wtedy można powiedzieć coś więcej.
  Możesz też próbować okrężną drogą i poszukać w sieci materiałów z ubiegłorocznych warsztatów STM32 L4 (Workshop). Był tam kompletny odtwarzacz audio oparty na USB MCS + FatFs + wav player z wyświetlaczem i sterowany z klawiatury, a to wszystko pod kontrolą RTOSa. Jedyna różnica dla Ciebie, to użycia pamięci Nor-Flash na QSPI zamiast karty SD, ale to jest dość łatwe do przerobienia. Wszystko jest podzielone na bloki i chyba tylko 2 pierwsze będą dla Ciebie interesujące.

  0
 • #4 11 Paź 2016 00:13
  suchecki300
  Poziom 8  

  Dzięki Panowie za szybką odpowiedź :)

  bonczi7 LinkDriver użyłem niestety nic nie dało :(

  Marek_Skalski - nigdzie nie znalazłem nic na temat uruchamiania LSE do SD, a myślę że o SD przejrzałem cały User Manual od HAL jednak dla pewności uruchomiłem LSE jednak problem pozostał :(

  załączam zdjęcia po uruchomieniu LSE, Dla pewności użyłem programu od HAL-a :) też niestety nic pozytywnego po uruchomieniu tego programu dostałem zwrot "12" czyli już przy f_mount program wywala ERROR.


  Kod: c
  Zaloguj się, aby zobaczyć kod

  0