Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[HAL][NUCLEO - L476RG] - FATFs SDIO HAL-STM32Cube+KEIL

suchecki300 07 Oct 2016 01:51 1974 3
Computer Controls
 • #1
  suchecki300
  Level 9  
  Witam,

  Głupio mi prosić o pomoc w tak prostej sprawie, jednak złapałem taką pustkę w głowie, że już po prostu nic nie wiem. W skrócie aby nie przedłużać:
  Posiadam Nucleo L476RG i chcę obsługiwać karty microSD (moduł czytnika firmy Polulu). Robię to na SDIO i na HALu ( niestety muszę zrobić tak, nie może być SPI). Korzystałem dodatkowo ze strony http://elm-chan.org/fsw/ff/00index_e.html
  Nie mogę złapać komunikacji z kartą, nie mogę stworzyć żadnego folderu, żadnego pliku, nic nie kontaktuje. Sprawdzane na 3 różnych kartach na dwóch różnych płytkach, dziesiątki razy przełączane przewody.

  Domyślam się że problem jest przy ustawianiu zegarów w Cube.

  Załączam zdjęcia z zegarami z Cube i z kodem. Męczę się już kilka dni i teraz kompletnie mam pustkę. Z góry baaaardzo serdecznie dziękuję za jaką kolwiek pomoc.

  ///to jest w mainie
  Code: objc
  Log in, to see the code  [HAL][NUCLEO - L476RG] - FATFs SDIO HAL-STM32Cube+KEIL [HAL][NUCLEO - L476RG] - FATFs SDIO HAL-STM32Cube+KEIL
 • Computer Controls
 • #2
  bonczi7
  Level 10  
  W przykładach dla STM32F10C_EVAL(jest do pobrania przez Cube pod nazwą STM32Cube_FW_F1_V1.4.0) jest kod aplikacji z obsługą FatFs dla bibliotek HAL ale przy użyciu SPI.

  Nie wiem czy to ważne ale w porównaniu z tym kodem brakuje Ci linijki w tym stylu:
  if(FATFS_LinkDriver(&SD_Driver, SDPath) == 0)
 • Computer Controls
 • #3
  User removed account
  Level 1  
 • #4
  suchecki300
  Level 9  
  Dzięki Panowie za szybką odpowiedź :)

  bonczi7 LinkDriver użyłem niestety nic nie dało :(

  Marek_Skalski - nigdzie nie znalazłem nic na temat uruchamiania LSE do SD, a myślę że o SD przejrzałem cały User Manual od HAL jednak dla pewności uruchomiłem LSE jednak problem pozostał :(

  załączam zdjęcia po uruchomieniu LSE, Dla pewności użyłem programu od HAL-a :) też niestety nic pozytywnego po uruchomieniu tego programu dostałem zwrot "12" czyli już przy f_mount program wywala ERROR.


  Code: c
  Log in, to see the code