Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oświetlenie Awaryjne - W jaki sposób podłączyć nowe lampy awaryjne.

07 Paź 2016 08:29 4239 5
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie , mam taki problem że muszę wymienić lampy awaryjne i założyć nowe ale okazało się że instalacja posiada wiecęcej przewodów niż potrzeba do nowej lampy.
    Proszę o pomoc w rozwiazaniu mojego problemu. Oświetlenie Awaryjne - W jaki sposób podłączyć nowe lampy awaryjne. Oświetlenie Awaryjne - W jaki sposób podłączyć nowe lampy awaryjne.
  • Specjalista - Instalacje Elektryczne
    A co mówi instrukcja montażu?
  • Specjalista - Instalacje Elektryczne
    zmyslonyy napisał:
    L1 podłączasz do stałej fazy poprzez którą ładują się ciągle akumulatory, a samo L powinna być faza do podłączenia przez włącznik.
    W istniejącej instalacji musisz zidentyfikować odpowiednie przewody.
    Niekoniecznie, wszystko zależne od typu oprawy i modułu.
    Przykładowy schemat: Link

Poza tym co pisze w zaleceniach producenta dot. montażu - pierwszy myślnik?
    Musisz wiedzieć czy dana oprawa ma pracować w trybie jednozadaniowym czy dwuzadaniowym?

Schematy: Link
  • Poziom 26  
    JohnySpZOO napisał:
    Niekoniecznie, wszystko zależne od typu oprawy i modułu.

Ale co niekoniecznie? Tak się podłącza zasilanie do nich. Jeśli ma działać tylko jako lampa awaryjna to się podłącza stałą fazę do L1. Specjalnie są rozdzielone zasilania by mogła działać albo jako w pełni funkcjonalna lampa trybem awarii albo tylko awaryjna.
    Oczywiście mowa o zasilaniu listwy pomarańczowej. Jeśli chodzi o białą to nie wiem co to jest bo autor tematu nie opisał, a oznaczenia są niejasne. Najlepiej jakby autor wyrysował schemat połączeń świetlówek.
    Szczerze mówiąc nie rozumiem całego problemu bo układy są naprawdę schematyczne.