Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alan 87 - Identyfikacja urządzenia

Wawrzyniak1 07 Paź 2016 11:48 1377 10
  • #1 07 Paź 2016 11:48
    Wawrzyniak1
    Poziom 11  

Witam.
    Kupiłem kiedyś Alana 87 z takim urządzeniem, jak na zdjęciach poniżej.
    Radio po jakimś czasie sprzedałem, bo nie mieściło się w samochodzie. Czy ktoś z kolegów orientuje się, co to jest?

Alan 87 - Identyfikacja urządzenia Alan 87 - Identyfikacja urządzenia Alan 87 - Identyfikacja urządzenia

0 10
  • #2 07 Paź 2016 15:38
    Novile
    Poziom 32  

Wygląda to na przystawkę klucza telegraficznego do nadawania emisją CW na tym radiu. Albo do tego się podłącza klucz telegraficzny, albo jest to już samo w sobie elektronicznym kluczem telegraficznym.Nie wiem dokładnie.Może jeszcze ktoś się tu wypowie.Ja nigdy nie pracowałem emisjami CW na "wstęgowcach" mimo iż posiadam i posiadałem radia z tą emisją, dlatego nie znam dokładnie osprzętu do CW.

0
  • #3 07 Paź 2016 16:02
    robokop
    Moderator Samochody

Faktycznie sprawia wrażenie automatycznego klucza telegraficznego. Zastanawiające te mikroswitche, ale może można był na nich ustawiać automatyczne wywołanie?

0
  • #4 07 Paź 2016 16:26
    Wawrzyniak1
    Poziom 11  

To zielone kółko na pierwszej fotografii, to jakiś mini głośniczek, więc chyba wydawało to z siebie jakieś dźwięki. Być może jest to jakiś układ wywołania selektywnego, lub coś w tym stylu.
    Co by nie powiedzieć, jest mi to zbędne, a wyrzucić szkoda. Poniewiera się tylko po szufladzie.
    Jeśli ktoś dojdzie wniosku,że przydało by mu się coś takiego, to chętnie oddam za darmo.

0
  • #5 07 Paź 2016 18:19
    kriss51
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wawrzyniak1 napisał:
    Kupiłem kiedyś Alana 87 z takim urządzeniem, jak na zdjęciach poniżej.

Kupiłeś razem z radiem i nigdy nie było to podłączone do radia? Radio miało wyprowadzone dodatkowe gniazdo np. przy mikrofonie lub w innym miejscu? Wygląda mi to na selektywne wywołanie.

0
  • #6 07 Paź 2016 20:02
    robokop
    Moderator Samochody

kriss51 napisał:

Kupiłeś razem z radiem i nigdy nie było to podłączone do radia? Radio miało wyprowadzone dodatkowe gniazdo np. przy mikrofonie lub w innym miejscu? Wygląda mi to na selektywne wywołanie.
    Też myślałem, ale nie ma klawiatury.

0
  • #7 07 Paź 2016 21:16
    Wawrzyniak1
    Poziom 11  

Nie pamiętam już, czy radio miało jakieś dodatkowe wyprowadzenia lub gniazda (sprawa sprzed kilku lat). Nigdy nie próbowałem podłączać tego ustrojstwa.

0
  • #8 07 Paź 2016 21:54
    Novile
    Poziom 32  

Gdybym nie miał minimum 80% pewności to bym się nie błaźnił.
    Tu macie podobne sprzęty od prostego
    https://sklep.avt.pl/avt3121.html
    Po lepszy klucz już nawet z manipulatorem
    Alan 87 - Identyfikacja urządzenia Alan 87 - Identyfikacja urządzenia

Po klucze sterowane z Arduino
    http://nowyolimp.net/?iss=51&id=936

To co ma autor tematu to samoróbka. W większej części tych podobnych urządzeń są właśnie dwie diody zielona i czerwona do sygnalizacji nadawania/odbioru telegrafii oraz jest wspomniany przez kogoś wcześniej już głośniczek do nasłuchu pracy "pikania".
    Są także firmowe takie urządzenia marki MFJ .
    O konstrukcjach prostych można poczytać w sieci np.tu
    http://sp-hm.pl/thread-135-page-2.html

Google naprawdę nie gryzie, trochę fatygi Panowie!

0
  • #9 07 Paź 2016 22:03
    kriss51
    VIP Zasłużony dla elektroda

robokop napisał:
    Też myślałem, ale nie ma klawiatury.

Fakt, ale są przełączniki do programowania. Programujesz na sztywno nr. i zamykasz obudowę. Nowsze miały oczywiście klawiaturę i proste menu.

0
  • #10 07 Paź 2016 22:07
    robokop
    Moderator Samochody

Novile napisał:
    Gdybym nie miał minimum 80% pewności to bym się nie błaźnił.
    Gdyby autor nie zaznaczył, że kupił to w zestawie z CB, to równie dobrze mogła by to być elektromułonapawarka. Panie kolego. A co łączy wizualnie wskazane w linku urządzenia z tym z fotografii? Niewiele, bo chyba nie bierzemy pod uwagę dwu ledów? Procesor, buzzer, stabilizator?

0
  • #11 22 Gru 2016 08:51
    Wawrzyniak1
    Poziom 11  

Brak dalszych sugestii. Zamykam temat.

0