Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kyocera 3050 ci - opcja drukarki sieciowej

serwis.urz.biurowych 07 Oct 2016 13:31 801 5
    serwis.urz.biurowych
    Level 13  
    Witam
    mam pytanie odnośnie karty sieciowej w tym urządzeniu.
    U klienta spaliła się karta sieciowa, po burzy przestałą działać.
    Dostałem informację że można dołożyć nową kartę sieciową do slotu ukrytego za "blaszką" obok starej karty sieciowej.
    Interesuje mnie czy rzeczywiście jest to możliwe i jak ewentualnie nazywa się ten moduł żeby go ewentualnie zamówić.
    serwis.urz.biurowych
    Level 13  
    znalazłem w specyfikacji tego urządzenia , jako dodatkową opcję :

" IB-50 Gigabit Ethernet: 10BaseT/100BaseTX/1000BaseT (RJ-45) "

- czy ta karta będzie możliwa do zainstalowania aby poprzez nią można było używać tej drukarki jako sieciowej ?
    sir-zak
    Level 19  
    Drukarka sieciowa działać będzie, ale skaner już nie. Starsze IB też powinny zadziałać
    serwis.urz.biurowych
    Level 13  
    to jeszcze mam pytanie jak z adresem IP ? jak ustawia się go dla tej opcjonalnej karty , czy ona obsługuje to co obsługiwała ta która jest w maszynie czy też ustawia się go dodatkowo. Jak instaluje sie ta kartę , czy samo wsunięcie jej w slot załatwia sprawę czy też trzeba coś przeinstalować w ustawieniach. Druga sprawa, znalazłem taką kartę IB-21 lub IB-23 czy ona zadziała w tej maszynie ? Jak kolega uważa? jest sporo tańsza , znalazłem na alledrogo. EWENTUALNIE JAKI INNY STARSZY MODEL KARTY IB MOŻE ZADZIAŁAĆ w 3050ci ?
    sir-zak
    Level 19  
    Jak włoży się dodatkową kartę to w ustawieniach sieci pojawi się dodatkowy przycisk do jej konfiguracji. Generalnie każda karta jest ustawiona na DHCP i jakiś adres złapie (wyłapać go można albo przez stronę stanu albo przez np. netviewer). Dalej już możesz konfigurować przez weba. Zasada zawsze była taka, że starsza karta działa w nowych maszynach. Napisz na prv po ile chodzą w necie to najwyżej wyślę Ci na próbę i będziesz miał odpowiedź.
    serwis.urz.biurowych
    Level 13  
    te karty starszego typu nie pasowały. miały za dużą szerokość, nie dało się ich wsunąć. Kupiłem nową kartę IB-50 i poszło, działa.
    dziękuję wszystkim za pomoc.