Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung S7 Edge - Upadek - naprawa - powikłania. Gubi zasięg, długo ładuje.

BlizzardGSM 07 Paź 2016 17:47 1770 0
  • #1 07 Paź 2016 17:47
    BlizzardGSM
    Poziom 11  

Samsung odkupiony po konkretnym upadku (zdjęcia wrzucę później), złożony do kupy na nowych częściach :
    - oryg wyświetlacz, full set (regenesis)
    - oryg flex ładowania (regenesis)
    - oryg wejście słuchawkowe (demontaż)
    - Bateria (kupiona w jednym z Warszawskich sklepów - oczywiście jako nowa)

do wymiany pozostały :
    - głośnik rozmów (harczy)
    - antena NFC (lekko rozerwana taśma)
    - Dolna osłonka (pęknięta, kończy się przy gnieździe ładowania)
    - Dwie anteny (poszarpane izolacje)
    - wrzucenie osłon aparatu i flesza
    - uzbrojenie w tylne plecki

Opis telefonu/uszkodzenia :

1) Po podłączeniu telefonu do ładowania, telefon wykrywa ładowarkę i opcję quick charge, jednak tylko do pewnego momentu, przy 68pc ładowanie spowalnia do procenta na około 10minut .

2) Po włożeniu karty sim, telefon wykrywa ją, na początku były problemy, rozłożyłem osłonki płyty głównej, wpiąłem anteny na nowo, wrzuciłem ustawienia z sieci i było ok, dziś chcąc naprawić problem z ładowaniem, zrobiłem hard reset, po czym przestał łapać zasięg, mimo wrzuconych ustawień sieci.

1? - Co może być przyczyną takiego ładowania, czy może być to wina samej baterii, czy winy szukać w innych podezspołach (jakie pierwsze wam przychodzą na myśl ?) Używałem kilku ładowarek oryginalnych i kabli, efekt ten sam. Sprawdzałem baterię różnymi programami androidowymi i status baterii (włożonej wczoraj) : Dobry, Level 34

2? - Które komponenty odpowiadają za zasięg 2g/3g/LTE, czy winą może być też uszkodzona część osłonki, w której jest głośnik, bądź uszkodzony moduł NFC ?

Powiązań może być wiele, bo np w S7E przez brak głośnika rozmów, nie działały żadne słuchawki.

Piszcie co wam się kojarzy z takimi objawami i gdzie mogę dostać takie części jak np. Anteny (kable)

Ps. Pozostałe funkcje, WiFi, aparat, mikrofony. czujniki etc są sprawne.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo