Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć regulator napięcia 3 piny 6 v

07 Paź 2016 19:40 2208 5
  • Poziom 7  
    Witam.
    Posiadam Hondę MB, w której robię instalacje od podstaw. Niestety, nie mam pojęcia, jak podłączyć regulator napięcia który ma 3 piny.
    Jest 6v prosił bym o szybką odpowiedź, bo jutro chciałbym dokończyć instalację. Poniżej dodaje zdj regulatora. model RC-80 6v.
    Jak podłączyć regulator napięcia 3 piny 6 v

/// nie wiem, czy poprawiłem ten lekki chaos zgodnie z twoim zamysłem [red.] ///
  • Poziom 7  
    nie niema oznaczeń ale podłączyłem to wszystko pod zasilacz w domu który daje prąd zmienny 17v i wynika z tego ze tak 2 dolne piny musi być prąd zmienny czyli w motorze jeden kable z zapłonu drugi do masy 3 pin na górze po prawej daje napięcie wyprostowane +- tylko problem w tym ze na tym styku jest minus a na dolnym lewym plus czyli wychodzi na to ze motor od którego pochodzi ten regulator ma + w ramie lub cewkę bez masową z której wychodzą 2 kable i wtedy podpinamy pod regulator. Nie jestem pewien swojej teorii więc proszę o odp kogoś co się na tym zna lepiej
  • Poziom 39  
    Tak, ten regulator prawdopodobnie jest przeznaczony do cewki bezmasowej. Sprawdź miernikiem na test diody czy na stykach zewnętrznych jest widoczny mostek Graetza. Obudowa regulatora stanowi masę.
  • Poziom 7  
    Lewy dolny róg podłaczyłem prad cewki masowej a do góry wychodzi napiecie wyprostowane wiec jest ok wszystkim dziekuje za pomoc
  • Poziom 4  
    Czy ten regulator można zastosować do instalacji 1 fazowej 6V ( magneto i cewka )
    a jesli tak to jak to podłączyć bo coś autor pisał że plus na ramie ...? .
    Orginalnie regulator ma 4 piny ( minus do akumulatora ,plus do akumulatora , do cewki różowy kabek i do cewki żółty kabel)