Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akumulator do matiza - nie ładuje się

Sympatyczna1 07 Paź 2016 20:36 768 15
  • #1 07 Paź 2016 20:36
    Sympatyczna1
    Poziom 3  

Serdecznie witam. Miesiąc temu kupiłam Matiza i do tej pory odpalał za każdym razem, aż dziś mnie zawiódł całkowicie. Mąż podłączył akumulator do prostownika (okazało się, że bateria jest bardzo słaba). Po 6 godzinach ładowania zauważyliśmy, że w jednej celi jest brak reakcji ładowania (kwas jest przezroczysty) w pozostałych celach płyn jest mętny i pracuje. Nie wiemy ile lat sobie liczy akumulator. Na bocznej ściance wypalone cyfry i numery: 1Y18FU (V)J56X. Bardzo proszę o udzielenie podpowiedzi czy akumulator ma szansę na dalsze działanie, czy należy kupić nowy i ile ma lat? Za udzielenie informacji będę wdzięczna.

• Pomocny post
    #2 07 Paź 2016 20:42
    szymon122
    Poziom 36  

Nie ma jakiejś naklejki na sobie?
    Ja bym od razu wymienił akumulator, nie bawił się w naprawianie tego, nie wiadomo czy potem nie zawiedzie gdzieś w trakcie wyjazdu.

• Pomocny post
    #3 07 Paź 2016 20:42
    darfur5
    Poziom 27  

Lepiej kupić nowy i mieć spokój .Przy okazji sprawdzić ładowanie alternatora . Dobry sprzedawca doradzi jaki akumulator kupić ( do matiza i tico wielkiego wyboru nie ma) i sprawdzi ładowanie .

• #4 07 Paź 2016 20:56
    marqqv
    Poziom 27  

Jedż na szrot uśmiechnij się ładnie i za 50 pln masz używany w dobrym stanie akumulator na 2-3 lata . Miesiąc gwarancji rozruchowej :)

• #5 07 Paź 2016 20:59
    Sympatyczna1
    Poziom 3  

Znalazłam oznaczenie na wierzchu baterii :OFB25A1 na naklejce z instrukcją :981 AB101 i na jeszcze jednej naklejce :CE2BR702 i to są już wszystkie oznaczenia jakie znalazłam. Z pewnością skończy się na zakupie , ale zastanawia mnie ile wiosen liczy sobie obecna.

• #6 07 Paź 2016 21:04
    darfur5
    Poziom 27  

Nie przejmuj się numerami po prostu jutro idz do sklepu motoryzacyjnego i poproś o akumulator do matiza .

• #7 08 Paź 2016 07:33
    Sympatyczna1
    Poziom 3  

Dzięki, tak myślałam ,że skończy się na kupnie nowego akumulatora.

• Pomocny post
    #8 08 Paź 2016 07:53
    SKM 1964
    Poziom 29  

W dzisiejszych akumulatorach nie ma sensu reanimowania starego grata . Są praktycznie bezobsługowe , mało który ma dostęp do elektrolitu no i całkowicie nie rozbieralne . Metod jest wiele na jego tymczasowe ożywienie z mniejszym lub większym skutkiem . A co będzie jak stracił połączenie między celowe na mostku ??
    Tego nie naprawisz żadną metodą odsiarczania bo to jest przerwa w obwodzie i co najwyżej będzie słychać syczenie elektrolitu na tej przerwie podczas rozruchu . :|

• #9 12 Paź 2016 10:38
    zibq
    Poziom 27  

Sympatyczna1 napisał:
    Z pewnością skończy się na zakupie , ale zastanawia mnie ile wiosen liczy sobie obecna

Każdy producent ma swoje oznaczenia, można rozkodować datę produkcji ale potrzebna jest wiedza o producencie akumulatora. Jeśli nie ma naklejki z nazwą producenta to będzie to raczej niemożliwe, chyba, że ktoś rozpozna ze zdjęcia po grafice, czy symbolach.

• #10 12 Paź 2016 10:58
    PITERRR
    Poziom 33  

Zarówno do słabszej wersji Matiza z silnikiem 0.8, jak i do mocniejszej o pojemności 1 litra montujemy te same akumulatory i nie będziemy mieli tu zbyt dużego wyboru. Rozmiary akumulatora, które powinny pasować to:
    B19 (187 mm długość, 127 mm szerokość, 220 mm wysokość)
    B19L (187 mm długość, 127 mm szerokość, 227 mm wysokość)

Dodano po 2 [minuty]:

Firma Centra poleca tylko jeden ze swoich akumulatorów (do obu wersji silnikowych Matiza) i jest to akumulator Centra CB356 (pojemność 35 Ah, prąd rozruchu 240 A). Akumulator ten jest w rozmiarze B19.

Dodano po 3 [minuty]:

Varta również nie pozostawia nam wyboru proponując (również do obu wersji Daewoo Matiza) akumulator w nieco większym rozmiarze B19L – model Varta A14 (pojemność 40 Ah, prąd rozruchu 330 A). Ten akumulator jest bardziej pojemny i powinien wystarczyć nam na nieco dłużej.

Dodano po 50 [sekundy]:

Bosch również ma w swojej ofercie akumulator, który może zamontować w Matizie. Jest to model Bosch S4 (S40 18). Wymiary tego akumulatora są zgodne ze specyfikacją B19L – tak jak w przypadku akumulatora Varty. Pojemność tego akumulatora to 40 Ah, a prąd rozruchu wynosi 330 A – a więc parametry elektryczne mamy identyczne jak w przypadku modelu Varta A14

Dodano po 40 [sekundy]:

Exide to również znany producent akumulatorów bardzo dobrej jakości (firma Centra należy do tej samej grupy), który oferuje akumulator pasujący do samochodów Daewoo Matiz. Jest to model Exide EB356. Jego parametry są takie same jak w przypadku akumulatora Centry – pojemność 35 Ah, prąd rozruchu 240 A. Wymiary akumulatora są zgodne ze specyfikacją B19.

• #11 12 Paź 2016 12:37
    rooter75
    Poziom 16  

Sympatyczna1 napisał:
    w jednej celi jest brak reakcji ładowania (kwas jest przezroczysty)

i taki właśnie ma być
    Sympatyczna1 napisał:
    w pozostałych celach płyn jest mętny

a to już źle, aku to utylizacji.

• #12 12 Paź 2016 12:42
    Sympatyczna1
    Poziom 3  

W krótkim czasie zdobyłam wiedzę za którą dziękuję. Nadal mnie jednak zastanawia rok produkcji . Podałam wszystkie możliwe oznaczenia akumulatora, jednak nie napisałam ( jak b.trafnie zauważył to zbiq ) producenta to: CENTRA . Może teraz ktoś jednak będzie w stanie określić rok produkcji akumulatora. :)

• #13 12 Paź 2016 12:52
    elel
    Poziom 14  

OFB25A1, może 0FB25A1?
    25 czerwca 2010r.

• #14 12 Paź 2016 12:58
    Sympatyczna1
    Poziom 3  

Dzięki elel - jesteś WIELKI .:)

• #15 12 Paź 2016 13:02
    PITERRR
    Poziom 33  

Na przeciwko plusa powinna być wybita data lub cyfry w akumulatorze Centra .

• #16 12 Paź 2016 13:11
    Sympatyczna1
    Poziom 3  

Dziękuję wszystkim którzy wspierali mnie swoją wiedzą na temat baterii (i rozwiązali datę produkcji akumulatora). Oczywiście kupiłam akumulator tzw.bez obsługowy i myślę ,że przy odpowiednim korzystaniu i dbaniu o niego trochę mi posłuży.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME