Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Samsung Galaxy S4 dziwne aplikacje

R0BAL 07 Paź 2016 20:47 672 3
  • #1 07 Paź 2016 20:47
    R0BAL
    Poziom 8  

Witam.
    telefon samsung galaxy s4 GT-I9515
    wersja android 5.0.1 lolipop
    Podczas przeglądania natrafiłem na dziwne aplikacje w menadżer aplikacji,
    w zakładce uruchomione jest aplikacja "Zdalna kontrola" z jednym aktywnym procesem ( można ją wyłączyć lecz po ponownym uruchomieniu telefonu jest aktywna). Natomiast w zakładce wszystkie jest aplikacja " aktywne aplikacje" z dość dziwną ikonką ( cyfra 3 w kółku) której nie pamiętam podczas wcześniejszego przeglądania telefonu.. scereny w załączniku.
    przeglądałem inne telefony samsung jednak nie s4 i w żadnym nie było podobnej aplikacji z cyfrą 3 , w jednym była zdalna kontrola wiec pewnie jest to aplikacja systemowa android.
    Telefon został przywrócony do ustawień fabrycznych i wspomniane wcześniej aplikacje są nadal. Mam podejrzenie że przez FB została wrzucona jakaś aplikacja do przechwycenia danych i chcę sie upewnić co to są za aplikacje.
    Czy ktoś z forum ma s4 lub wie coś więcej o tych programach to proszę o odpowiedz.
    Pozdrawiam

0 3
  • #2 07 Paź 2016 21:23
    MasterOfLie
    Poziom 5  

Nie zwolnił ci telefon od tego czasu? Faktycznie wygląda to na apki szpiegujące, polecałbym roota i pousuwanie tych aplikacji z folderu systemu albo flash czystego samsungowgo romu odinem.

0
  • Pomocny post
    #3 07 Paź 2016 21:37
    TomaszC.
    Poziom 29  

"Zdalna kontrola" i "Aktywne aplikacje" są aplikacjami systemowymi androida ewentualnie nakładki od samsunga. Też je mam w swoim S4. Na pewno nie pochodzą z FB.

0
  • #4 05 Lip 2018 14:40
    R0BAL
    Poziom 8  

Po tak długim czasie te aplikacje są nadal w telefonie po kilku przywracaniach systemu i nic sie nie dzieje z telefonem poza nagrzewająca sie baterią wiec chyba to nic groźnego

0