Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Side by Side RSA1DTMH, słabo chłodząca komora chlodziarki.

wolo82 08 Paź 2016 09:44 537 0
 • #1
  wolo82
  Poziom 9  
  Witam Serdecznie,

  Aktualnie lodówka po wymianie kompresora, pracuje non stop od kilku dni.
  Problem jest w tym ze temp. w komorze chłodziarki nie zmienia się i oscyluje w granicach 9 stopni, pomimo zadanej temp na 3. Ten problem występował już wcześniej przed wymianą kompresora, tylko nie pamiętam czy lodówka się przed samą śmiercią sprężarki wyłączała, czy nie. Ale komora chodziarki była umiarkowanie chłodna, odczuwałem to przy otwieraniu butelki piwa.. Chociaż faktów nie kojarzyłem jeszcze. Pracująca non stop sprężarka zaczęła dawać mi do myślenia. Doszedłem do tego ze przepustnica od nadmuchu jest cały czas zamknięta. I teraz pytanie. Co nią steruje? Wyciągnąłem ją i widzę że ma jakiś termistor wokół klapki zamykającej, Jakie on ma zadanie? Klapkę ręcznie otworzę to dmucha chwilę ładnie, po czym sama się znów zamyka.

  Ten termistor ma oporność 0.11KOhm w temp pokojowej.
  Sprawdziłem też czujnik temp., bo on tez wydaje mi się walnięty. Drzwi otwarte temp się nie zmienia. Jak włożyłem do szklanki z lodem po 10 minutach lodówka się wyłączyła, ale już nie włączyła jak go wyciągnąłem.
  Czujnik temp w pokojowej temp pokazywał 6,5KOhm.
  Nie mogę znaleźć serwisówki do tej lodówki, więc nie wiem, jakie parametry są prawidłowe.

  Jeśli wszystkie elementy są podłączone, przełączenie w tryb serwisowy celem sprawdzenia błędów nie pokazuje żadnych.

  Obstawiam że albo czujnik temp, albo przepustnica albo moduł sterujący jest walnięty. Koszty odpowiednio 55/240/550 zeta. Proszę o pomoc, bo nie będę kupować tych części i podmieniał metodę prób i błędów.