Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

7021G China 2Din - Firmware w chińskim radiu 2DIN

staniapl 08 Paź 2016 09:56 17889 3
  • #1 08 Paź 2016 09:56
    staniapl
    Poziom 5  

Witam,

Jeśli nie ten dział proszę moderatora o przeniesienie.

Kupiłem budżetową stację 2DIN z Chin dokładniej ten model 7021G pracującą na winCE

Radio ma jakiś problem z firmware, w ustawieniach można ustawić kolor podświetlenia klawiszy.
    Ustawiam na RED i klawisze faktycznie świecą na czerwono do momentu wyłączenia i włączenia radia na nowo (+12 podtrzymania podłączone - radio pamięta wszystkie ustawienia prócz wspomnianego podświetlenia klawiszy).

Po ponownym uruchomieniu zawsze podświetla na biało, mimo że w ustawieniach radia jest zaznaczone RED

Kolejna sprawa to, że nie ma opcji ustawienia własnego logo startowego (w tym samym radiu nieco niższe oznaczenie 7010b, 7018b .. była opcja w ustawieniach radia tutaj mamy tylko 4 tapety do wyboru) czy może ktoś ma ten wynalazek i wie jak włączyć ukryte menu lub w jakiś sposób ustawić własne logo startowe ?

Wersja oprogramowania (googlowałem ale nie znalazłem żadnych wyników)

3 3
  • #2 08 Paź 2016 13:31
    gaspaccio
    Poziom 17  

Z tego typu sprzętami jest ten problem, że Chińczycy pchają go w rynek w dziesiątkach modeli i już pewnie oni sami nie wiedza kto to projektował ani kto soft pisał. Samo oprogramowanie zostało napisane 2 tygodnie prze wyprodukowaniem 50k sztuk i to bez żadnego procesu debugowania. Ludzie kupili a oni zarobili.

menu serwisie musi być, bo na pewno stosują identyczna płytę główną dla różnych modeli, ale prawdopodobnie nie zmienia ono tego co chcesz.

Producent jest nieznany więc nie masz się do kogo zwrócić. Masz prawo żądać zwrotu pieniędzy u sprzedawcy z tytułu "wady ukrytej" bo towar jest ewidentnie wadliwy od momentu kupna.

6
  • #3 09 Paź 2016 15:44
    staniapl
    Poziom 5  

Dzięki za odpowiedź,

Właśnie chodzi mi o te menu serwisowe jak można się do niego dostać.

Problem z podświetleniem to aż tak nie przeszkadza (zresztą wystarczy przelutować rezystor przed diodą), bardziej zależy mi na zmianie loga startowego (w tej chwili podczas startu wyświetla się jakiś chiński wiatrak) chciałbym umieścić tam logo auta.

Podejrzewam, że właśnie przez te ukryte menu mógłbym wskazać ścieżkę do .bmp np z karty lub usb.

Czy macie jeszcze jakieś pomysły jak można to zrobić? Czy odpalenie total comandera pod CE da mi możliwość podmiany tego obecnego logo czy raczej nie ?

Generalnie na rosyjskim forum jest opisane jaki siedzi procesor i podzespoły czy to może w czymś pomóc ?

Dziękuję za wyrozumiałość.

4
  • #4 17 Paź 2016 19:55
    janxusz
    Poziom 2  

Witam. Mam to samo radio i też chciałbym zmienić to logo z tym wiatraczkiem, czy doszedłeś do tego jak wgrać nowe?

15
  Szukaj w 5mln produktów