Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW passat b5 - ABS błąd czujnika

kuba021 08 Paź 2016 19:22 597 6
  • #1 08 Paź 2016 19:22
    kuba021
    Poziom 14  

Witam.
    Pacjent to VW Passat b5 z 2000r.auto miało uszkodzony sterownik po wlutowaniu nowego drucika i zamontowaniu sterownika ABS wszystko wróciło do normy kontrolki pogasły błędów nie było,Na drugi dzień przekręcam kluczyk kontrolka od abs nie gaśnie i jest błąd lewego przedniego czujnika,czujnik podmieniam i pokazuje błąd prawego przedniego a tamten sie kasuje a jest z prawego(czujnik na podmianę jest od starszego passata z jedną kostką)więc pomierzyłem oba czujniki maja po około 1250ohm.przejście od kostki przy kole z kostką przy sterowniku abs jest.jaka może być tego przyczyna??
    podczas jazdy nie ma odczyty z tego koła
    po odpięciu czujnika błąd pozostaje z lewego po podpięciu innego czujnika pokazuje ze to niby prawy jest proszę o pomoc??

0 6
  • #2 09 Paź 2016 11:48
    decybel91
    Poziom 38  

Sterownik abs leży.

0
  • #3 09 Paź 2016 18:22
    kuba021
    Poziom 14  

Witam.
    Sterownik dziś podmieniłem od innego auta tylko trochę inny bo nie pasował na bolce przy pompie ale kostki ok wiec podłączyłem i taka sama sytuacja błąd lewego przedniego koła.Jakieś inne propozycje??
    Nikt nie miał nic podobnego??

0
  • #4 09 Paź 2016 22:29
    _Megamax_
    Poziom 14  

Nie przyszło Ci do głowy , że pomiędzy sensorem a ECU jeszcze jest przewód elektryczny ?
    Jaka jest rezystancja czujnika na złączu przy pompie ?
    Poziom 14 , to multimetr powinieneś mieć .

0
  • #5 10 Paź 2016 21:00
    kuba021
    Poziom 14  

Witam.
    Przyszło i było mierzone,niecałe 1200ohm.
    Tak multimetr posiadam.Nic nowego kolego nie powiedziałeś

0
  • #6 10 Paź 2016 21:20
    _Megamax_
    Poziom 14  

Przepraszam, niedoczytałem .
    Jak są cuda i mam wątpliwości , wypinam czujniki z konektora przy ASB-ie i zamieniam miejscami .
    Jeśli usterka zmienia stronę ,a przewody i czujnik są ok ,to tylko jedna część może być winna .
    A może pierścień rdza rozsadziła .

0
  • #7 28 Paź 2016 22:07
    kuba021
    Poziom 14  

Witam.Auto zrobione przejechało już z 800km wiec wszystko powinno być ok.wszystkie kostki rozebrane przeczyszczone za psikać poskładane i problem znikł.
    Mam jeszcze pytanko czasami wyskakuje błąd czujnika położenia hala za co ten czujnik odpowiada??

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo