Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A8 2003r. D3 4.2 Pb/LPG - pompa paliwa

darioosh 08 Paź 2016 20:40 1554 15
  • #1 08 Paź 2016 20:40
    darioosh
    Poziom 14  

Witam, Panowie potrzebuje pomocy bo już ręce opadają. Sprawa wygląda tak że od niedawna auto zaczęło świrować na benzynie, tzn zaraz po odpaleniu jest wszystko ok, natomiast jak przestaje pracować druga pompa paliwa to auto zaczyna przerywać i gaśnie. Diagnoza - padła główna pompka paliwa. Założony zamiennik, auto pojeździło 2 miesiące i problem od nowa taki sam. Kolejna wymiana pompki i usterka naprawiona na kilka dni po czym problem ten sam. Tym razem zamówiony na znanym portalu aukcyjnym niby oryginał VDO, założony i po jednym dniu problem dalej ten sam, odesłałem pompke na gwarancje i zamówiłem kolejną. Z tą jest dokładnie tak samo więc nasuwa się pytanie czy to wina pompy?
    W między czasie wymieniony regulator ciśnienia na listwie na nowy oryginał ale nie pomogło to nic. Zastanawiające jest też że nie ma paliwa na porotnym przewodzie do zbiornika zarówno przy pracy jadnej jak i dwóch pomp.
    Może ktoś z kolegów spotkał się z podobnym przypadkiem bądź ma wiedze w jaki sposób jest to tam rozwiązane w zbiorniku te połaczenia pomp, zasilanie koszy i przelew pomiędzy komorami. Może posiada ktoś schemat połączeń przewodów paliwowych jak to wszystko powinno być połączone.

0 15
  • #2 09 Paź 2016 11:47
    decybel91
    Poziom 38  

Ostatnio na znanym portalu klient zamówił nową chłodnicę wody marki Hella, okazało się że to chiński zmiennik z naklejkami Hella.
    Dowiedz się ile taka pompa w ASO lub poszukaj używanej.

0
  • #3 09 Paź 2016 12:50
    darioosh
    Poziom 14  

W ASO koszt pompy kompletnej razem z koszem, bo nie ma samych wkładów, to jakieś 2 tys., za używki wołają od 500 PLN w górę.
    Czy to normalne żeby podczas pracy pompki z otworu zaznaczonego na rysunku wypływała benzyna pod dość dużym ciśnieniem? Wydaje mi się że tak nie powinno być.
    Audi A8 2003r. D3 4.2 Pb/LPG - pompa paliwapompka pa..wa.jpg Download (70.39 kB)

0
  • #4 09 Paź 2016 17:08
    decybel91
    Poziom 38  

To jest zawór bezpieczeństwa więc nie powinno, pewnie źle wykonana ta pompa jest.
    No tak, ale a8 nigdy do tanich nie nalezaly.

0
  • #6 09 Paź 2016 20:51
    darioosh
    Poziom 14  

No też tak myśle, a to po lewej od tego otworu - taka blaszka metalowa i sprężynka? To też jakiś zaworek chyba!?!
    Dziwne bo to już druga pompa i ma tak samo.

Ciśnienie paliwa zmierzone, gdy pracują obie pompy jest 3,5 bar.
    Gdy wspomagająca pompa się wyłancza ciśnienie spada powoli do zera i auto gaśnie.

0
  • #7 09 Paź 2016 20:53
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

WIesz jak nie ma na powrocie paliwa to albo regulator nie otwiera się albo za małe ciśnienie paliwa albo co gorsza zamieniony powrót paliwa z zasilaniem.

I ci wywala bezpiecznik ciśnieniowy na pompie.

0
  • #8 09 Paź 2016 21:03
    darioosh
    Poziom 14  

Też myślałem że regulator zwalony więc założony nowy oryginał - niestety bez rezultatu. Zresztą regulator jest na 4 bary a na listwie przy pomiarze jest 3,5 więc nie przebije to ciśnienie raczej regulatora na przelew czyż nie?

Dodano po 2 [minuty]:

Najlepsze jest to że wziąłem wczoraj nową pompe, też niby ten oryginał VDO i podpiąłem ją w bańce z paliwem. Bez obciążenia na wężach wywala paliwo przez bezpiecznik. To chyba jakiś pech że kolejna pompa fabrycznie uwalona.

0
  • #9 09 Paź 2016 21:05
    autoas
    Poziom 42  

Skoro przez ten otwór wali benzyna to by znaczyło że "coś" uszkadza pompę.
    Czy sprawdzane było ciśnienie na listwie i wydatek
    Może pompa pracuje na zatkanym powrocie (lub coś w tym stylu) i się uszkadza...
    Czy ta pompa to twoja czy przykładowa z internetu...

SIĘ SPÓŹNIŁEM....

0
  • #10 09 Paź 2016 21:11
    Poziom 43  

To podróbki. Po drugie na krótko zapnij jakąś inną pompe w Sikorzycach kupisz od wtrysku mechanicznego i powinno załatwić to sprawę paliwa na powrocie.

0
  • #11 09 Paź 2016 21:16
    darioosh
    Poziom 14  

Do kolegi autoas, ciśnienie sprawdzane, wydatek nie. Przelew raczej nie zatkany bo i czym by się zapchał ale sprawdze to jutro.
    Zdjęcie pompy z internetu ale to taka sama pompa jak moja.

Dodano po 4 [minuty]:

Strumien swiadomosci swia napisał:
    To podróbki. Po drugie na krótko zapnij jakąś inną pompe w Sikorzycach kupisz od wtrysku mechanicznego i powinno załatwić to sprawę paliwa na powrocie.

Tak właśnie myślałem podłożyć na próbe jaką kolwiek pompe paliwa i zobaczyć czy pomoże. Na stałe raczej nie będzie działać bo musi mieć dwa wyjścia.
    Chyba odwiedzę jutro Romana.
    Sprzedający twierdzi że to oryginały.

0
  • #12 23 Paź 2016 12:09
    darioosh
    Poziom 14  

A więc sprawa wygląda tak, założona używana pompa paliwa i auto pracuje idealnie. Pompy które kupiłem i miały być niby oryginalne VDO wysłane na reklamacje, choć sprzedający nie chce uznać twierdząc że po jego testach pompy są sprawne. Zaczyna się ciężka przeprawa o odzyskanie pieniędzy.
    Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem.

0
  • #13 24 Paź 2016 22:53
    Poziom 43  

Tak abstrahując sprzedający zwraca hurtowni i oni podejmują decyzje, dzisiaj patrzałem i ori kosztuje 950zł , więc pewno kupił w chinach i został z podróbkami w gaciach.

A ta pompka podchodzi do wielu silników ale tylko A8.

Ja bym dodał sprzedawcy koszt zmarnowanego czasu to i tak kilka stówek.

0
  • #14 24 Paź 2016 23:00
    darioosh
    Poziom 14  

Na chwile obecną to nie wiem czy uda mi się w ogóle za same pompki odzyskać pieniądze, sprzedający (firma BOX MOTO) upiera się ze to oryginały i mogę sobie nawet wziąźć rzeczoznawcę do określenia tego. No i że pompy są sprawne. Ciężka sprawa.

0
  • #15 24 Paź 2016 23:09
    Poziom 43  

Ale tu nie chodzi o to czy są ori czy nie tylko czy są sprawne i tak podchodź do tematu.

Po drugie każdy sprzedawca ma gwarancje producenta, i jemu się wysyła części do sprawdzenia .
    SKORO tak nie zrobili to już jest to podejrzane.

Dodano po 32 [sekundy]:

Po trzecie czemu kupiłeś tak daleko przecież sklepów w okolicy mnóstwo.

0
  • #16 25 Paź 2016 22:54
    darioosh
    Poziom 14  

Tak właśnie stawiam sprawe choć sprzedający twierdzi ze pompy są sprawne. Kręcą ile wlezie bo mają jakiś szajs i wciskają go ludziom.
    Pytałem w sklepach ale albo nie chcieli wogóle zamówić albo wołają taką cene że głowa boli. I nikt nie miał w ofercie wkładu pompy tylko z całym koszem. Więc wybór padł na ten właśnie niby oryginał.

0