Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przenoszenie aplikacji na karte SD ZTE blade a452

08 Paź 2016 21:24 7011 3
  • Poziom 13  
    Witam jakis czas posiadam ten tel. i bardzo drazni mnie brak mozliwosci przenoszenia aplikacj na karte sd. Pamiec jest na tyle mala ze bardzo szybko sie zapycha. Jakis czas temu po pogrzebaniu w necie probowalem zainstalowac nowy soft 1.0.3 ktory podobno dawal taka mozliwosc. Jednak pomimo iz aktualuzacja przebuegala poprawnie soft po koncowym redtsrvie nadal byl 1.0.1. Ostatnio samoistnie tel zaktualizowal sie do wersji softu 1.0.5 (soft plusa), jednak nadal nie da sie przenosic aplikacji na sd. Po wgraniu jakis programikow ktore mialy by to umozliwiac podczas próby przegrania aplikacji pokazuje sie komunikat " pamięć tel współdzielona z sd". Czy ktos zna jakąś mozliwosc przenoszenia aplikacji w tym modelu?
  • Poziom 32  
    Chodzi o przenoszenie aplikacji czy o przeniesienie danych aplikacji? (pliki obb czy te foldery w Android/data, które ważą niekiedy więcej od aplikacji)
    Jeśli chodzi o dane aplikacji to można zrobić roota i przenieść dane za pomocą aplikacji np. FolderMount. Ewentualnie można zamienić pamięć wewnętrzną z kartą sd i karta pamięci będzie wykrywana jako pamięć systemowa. Tylko trzeba kartę pamięci dobrej klasy żeby telefon nie mulił.
  • Poziom 13  
    cxzcxz123 napisał:
    Chodzi o przenoszenie aplikacji czy o przeniesienie danych aplikacji? (pliki obb czy te foldery w Android/data, które ważą niekiedy więcej od aplikacji)
    Jeśli chodzi o dane aplikacji to można zrobić roota i przenieść dane za pomocą aplikacji np. FolderMount. Ewentualnie można zamienić pamięć wewnętrzną z kartą sd i karta pamięci będzie wykrywana jako pamięć systemowa. Tylko trzeba kartę pamięci dobrej klasy żeby telefon nie mulił.

W innych tel miałem opcje przenoszenia aplikacji na SD. Nie wiem czy szła całość czy też tylko jakieś pliki ale miejsce w tel się zwiększyło, a teraz przychodzą chwilę gdzie nie mogę zaktualizować jakiejś aplikacji bo brak miejsca?
  • Poziom 32  
    Niektóre telefony nie mają takiej opcji fabrycznie wbudowanej.
    marcel_76 napisał:
    a teraz przychodzą chwilę gdzie nie mogę zaktualizować jakiejś aplikacji bo brak miejsca?

Gdy jest poniżej 10 % wolnego miejsca w pamięci telefonu to nic nie można zainstalować - takie ograniczenie.

marcel_76 napisał:

W innych tel miałem opcje przenoszenia aplikacji na SD.

Zapewne przenoszone miałeś aplikacje na kartę pamięci. W telefonie masz pewnie około 4 GB do wykorzystania. Nie masz przypadkiem jakiegoś folderu zajmującego dużo pamięci pod ścieżką Android/obb lub Android/data. Tak jak mówię można by go przenieść za pomocą FolderMount (tylko roota trzeba)