Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Oscyloskop cyfrowy Siglent SDS1104X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mux8 i testy anten - Testy wykonane miernikem DVBT Neon+

Darek.S 15 Lut 2017 00:08 17079 170
  • #121 15 Lut 2017 00:08
    _kli_
    Poziom 32  

U mnie plan kanałów na CCIR nie pomaga w logowaniu. Neon na UHF nawet kiepski BER łapie bardzo łatwo, ale na VHF sprawia mu to duże problemy. Kilka razy nie pokazał mi parametrów jakościowych sygnału nawet wtedy gdy odbiornikowi wystarczył on do stabilnego odbioru, (80-90%).

• Oscyloskop cyfrowy Siglent SDS1104X
  • #122 16 Lut 2017 20:53
    Darek.S
    Poziom 31  

Zaszła potrzeba odbioru MUX4. I znowu logarytm, bo umożliwił odbiór wszystkiego z jednej anteny.
    Przy okazji logi obrazujące jaki wpływ na poziom sygnału ma wyginanie do pionu poszczególnych elementów stosu po kolei
    Mux8 i testy anten - Testy wykonane miernikem DVBT Neon+ Mux8 i testy anten - Testy wykonane miernikem DVBT Neon+ Mux8 i testy anten - Testy wykonane miernikem DVBT Neon+ Mux8 i testy anten - Testy wykonane miernikem DVBT Neon+ Mux8 i testy anten - Testy wykonane miernikem DVBT Neon+ [/b]
    Robiłem to na szybko i być może na MUX4 lepiej byłoby wygiąć oczko krótsze stosy ale i tak efekt zadowalający a nawet bardziej. Znowu problem braku logowania na MUX8 w logu a dodatkowo na MUX4. A parametry były dobre bo przy pomiarze konkretnego MUX-a z logowaniem nie było,problemu.

• #123 10 Sie 2017 11:04
    Darek.S
    Poziom 31  

Miałem kiedyś taką antenę i czym prędzej po testach oddałem...
    Tym razem pozyskałem takową ponieważ klientka zakupiła a na Ul. Przyszłości niestety w ogóle nie zdała egzaminu ( za to Tridigit Eco Dipola już tak i to pasywnie ) :!: A ponieważ wyrzuciła pudełko ( istotny element bez którego ta antena nie ma prawa wytrzymać transportu :wink:) to ja korzystnie odkupiłem ( chociaż nie jestem pewien czy 20zł to jednak nie było za dużo :| ). Zaszła zatem potrzeba wykorzystania tej anteny także na Mux8 w związku z tym postanowiłem ja przerobić na HV.
    Na Neonie widać widmo które już sygnalizowałem w innych postach i wiele anten takie widmo na VHF wykazuje. Użyteczny sygnał całkowicie ginie w szumach. Wynika ono z niedopasowania. Dodam, że pojedynczy dipol zamknięty w tej samej lokalizacji ma widmo już poprawne. Po usunięciu Reflektorów UHV już nieco lepiej.

Przy okazji małe porównanie z jakiego materiału zrobiony jest Opticum a z jakiego anteny DIPOL-a.
    Oczywiście modernizacja anteny polegała także na wymianie elementów nośnych wibratorów ( inaczej nie wytrzymała by pierwszej burzy - co myślę wiele tych anten bez takiej przeróbki spotyka.)

• #124 10 Sie 2017 12:03
    doman18
    Poziom 17  

Mój przypadek jest taki że w mojej lokalizacji LINK MUX8 z anteną która jest na zdjęciu + lna-177 w tamtym topiku skierowaną na Piaski miałem 54/31 (siła/jakość) natomiast na innych MUXach około 80/100. Kupiłem antenę Log 2-69 ze wzmacniaczem LG2 (mocniejszy) i MUXy się wyrównały do poziomu mniej więcej 70/90. Miałem na początku LG1 ale sygnał był momentami niestabilny. Teraz też czasem są przycinki (sekundowe) ale nie ma artefaktów ale pewnie nawet ich by nie było gdybym zlikwidował przejściówkę podokienną. Ale nie chcę wiercić w oknie.

Natomiast wziąłem tą Yagi i LNA-177 do moich teściów na wieś (miejscowość Rokitów) i skierowałem ją na nadajnik w Bożym Darze. I tam wszystkie MUXY razem z MUX8 są na 100/100. Teść mówi że nawet burze nie powodują zakłóceń. Zastanawiałem się czy nie zdjąć zasilacza ale nikomu się już nie chce wspinać na maszt, zdejmować antenę, ściągać uszczelnienia klejem na gorąco, wymieniać itp. Zasilacz ma regulację więc jest trochę przykręcony.

• #125 30 Sie 2017 20:03
    Darek.S
    Poziom 31  

Tym razem logarytm. Antena w zasadzie całkowicie zmontowana. Wymaga tylko złożenia dwóch połówek - do roboty skręcenie raptem dwóch M4. Montaż Barczaka zajmuje wielokrotnie więcej czasu. Z racji "złamania" w środku zajmuje mało miejsca w transporcie. Antena o solidnej konstrukcji z pełnych prętów. Barczak ma tą sama średnicę prętów ale to rurki. Co prawda dość grubościenne ale zawsze. Antena Dipola jest bardziej kompaktowa ( krótsza ) ale zysk ma w zasadzie taki sam. Cena ciut wyższa ale zważając, że Barczaka trzeba zmontować ( czas) i powyginać wibratory ( zdarza się , że pęka :cry: ) - dodatkowo przeprowadzić kabel i podłączyć. A w antenie Dipola tylko F-ka ... dla mnie wybór jest oczywisty :D
    Mux8 i testy anten - Testy wykonane miernikem DVBT Neon+Mux8 i testy anten - Testy wykonane miernikem DVBT Neon+Mux8 i testy anten - Testy wykonane miernikem DVBT Neon+

• #126 30 Sie 2017 20:37
    Fotodetektor

Poziom 30  

_kli_ napisał:
    U mnie plan kanałów na CCIR nie pomaga w logowaniu. Neon na UHF nawet kiepski BER łapie bardzo łatwo, ale na VHF sprawia mu to duże problemy. Kilka razy nie pokazał mi parametrów jakościowych sygnału nawet wtedy gdy odbiornikowi wystarczył on do stabilnego odbioru, (80-90%).

Mam to samo. Nie używam Neona do VHF !

• #127 07 Wrz 2017 21:33
    _kli_
    Poziom 32  

Darek.S napisał:
    Tym razem logarytm. Antena w zasadzie całkowicie zmontowana. Wymaga tylko złożenia dwóch połówek - do roboty skręcenie raptem dwóch M4. Montaż Barczaka zajmuje wielokrotnie więcej czasu. Z racji "złamania" w środku zajmuje mało miejsca w transporcie. Antena o solidnej konstrukcji z pełnych prętów. Barczak ma tą sama średnicę prętów ale to rurki. Co prawda dość grubościenne ale zawsze. Antena Dipola jest bardziej kompaktowa ( krótsza ) ale zysk ma w zasadzie taki sam. Cena ciut wyższa ale zważając, że Barczaka trzeba zmontować ( czas) i powyginać wibratory ( zdarza się , że pęka :cry: ) - dodatkowo przeprowadzić kabel i podłączyć. A w antenie Dipola tylko F-ka ... dla mnie wybór jest oczywisty :D
    Mux8 i testy anten - Testy wykonane miernikem DVBT Neon+Mux8 i testy anten - Testy wykonane miernikem DVBT Neon+Mux8 i testy anten - Testy wykonane miernikem DVBT Neon+

Antena DIPOL LOG 5-12 / 21-60 H/V jest już dostępna

Mux8 i testy anten - Testy wykonane miernikem DVBT Neon+ Mux8 i testy anten - Testy wykonane miernikem DVBT Neon+
    https://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_l...21-60_dvb-t_vhf-uhf_polaryzacja_h-v_A4015.htm

• Oscyloskop cyfrowy Siglent SDS1104X
  • #128 08 Wrz 2017 22:27
    Darek.S
    Poziom 31  

_kli_ napisał:

Antena DIPOL LOG 5-12 / 21-60 H/V jest już dostępna

Ja miałem dostęp do niej wcześniej :wink:
    IMHO jest to w warunkach niezbyt utrudnionego odbioru optymalny wybór. I to rodzimy i tańszy od włoskiego Emme-Esse. Jest co prawda minimalnie tańszy Barczak ale póki co nie ma oryginalnej wersji HV a kwestię przeróbki istniejacego wyjaśniłem mój post wyżej. Mało tego
    Darek.S napisał:
    Zaszła potrzeba odbioru MUX4. I znowu logarytm, bo umożliwił odbiór wszystkiego z jednej anteny.

Antena Dipola umożliwia poprawny odbiór Mux4 bez dodatkowych przeróbek. Naturalnie w Krakowie :D

• #129 08 Lut 2018 16:04
    Yorc
    Poziom 11  

Panowie mam pytanie czy rzeczywiście neon+ jest miernikiem który nie nadaje się do MUX8? Chciałbym kupić następcę tego miernika IT-15T2 DVB-T/T2 i się trochę obawiam czy warto.
    Pzdr.

• #130 08 Lut 2018 16:08
    Fotodetektor

Poziom 30  

Warto jednak do Mux-8 nie jestem przekonany.

• #131 08 Lut 2018 18:00
    _kli_
    Poziom 32  

Yorc napisał:
    czy rzeczywiście neon+ jest miernikiem który nie nadaje się do MUX8?

Nadaje się, ale musi mieć lepszej jakości sygnał, niż ten który mierzy w paśmie UHF. Ma problem z logowaniem, gdy sygnał jest w pobliżu lub poniżej parametrów minimalnych.

• #132 08 Lut 2018 18:08
    Darek.S
    Poziom 31  

_kli_ napisał:
    Ma problem z logowaniem, gdy sygnał jest w pobliżu lub poniżej parametrów minimalnych.

To samo jest zresztą i na UHF ale nie w takim stopniu. Mam na myśli fakt, że miewałem sytuacje gdy na UHF Neon nie synchronizował się z Mux-em a pomimo to odbiór był.

• #133 09 Lut 2018 12:20
    Mark'o
    Poziom 15  

Yorc napisał:
    Chciałbym kupić następcę tego miernika IT-15T2 DVB-T/T2 i się trochę obawiam czy warto.

Może "u następcy" zostało to poprawione....... Nikt chyba na elektrodzie nie dysponuje jeszcze tym miernikiem.

• #134 10 Mar 2018 09:33
    Jerzy Cieślański
    Poziom 19  

Ostatnie anteny na zakres VHF firmy Hirschmann chyba już ostatecznie znikły z rynku europejskiego.
    Jako ciekawostka:
    Najsilniejsze antenyHirschnan to były jednokanałowe (ze sprzężeniem elktromagnetycznym) na zakres VHF(kanały 5,6,7,8,9,10,11,12, CCIR) firmy Hirschman
    FESA 313 AN K... (13dBd) L=3.7m
    FESA 312 AN k... (12dBd) L=2.88m
    oraz szerokopasmowe VHF(5÷12, CCIR)
    FESA 12 A, K 5÷12 (5÷11dBd) L=2.53m
    FESA 13 BV, K5÷12, (9÷11 dBd) L=2.51m

Super anteny znikły a od 20lat żaden rodak wymiarów nie spisał.
    Na szkicu: wymiary anteny (3 reflektory +wibrator +14 direktorów, L= 3585mm), VHF k.5÷12 sprzed 20 lat.Mux8 i testy anten - Testy wykonane miernikem DVBT Neon+

W rozprowadzającej dotychczas anteny HIrschmann'a i a potem TRIAX warszawskiej: INSTALSAT można jeszcze zakupić anteny TRIAX (patrz załącznik)

• #135 10 Mar 2018 10:05
    _kli_
    Poziom 32  

Jerzy Cieślański napisał:
    Ostatnie anteny na zakres VHF firmy Hirschmann chyba już ostatecznie znikły z rynku europejskiego
    Jerzy Cieślański napisał:
    Najsilniejsze antenyHirschnan to były jednokanałowe

Resztki można jeszcze kupić -> Link.

• #136 23 Mar 2018 17:24
    Jerzy Cieślański
    Poziom 19  

W Niemczech jest jeszcze działająca fabryka nie chińskich kabli, produkująca dla" Triax, Hirschmann, Kathrein, TechniSat,
    link; Katalog Sytronic-Kabel
    Są w zależności od poziomu ekranowania 2, 3, i 4 warstwowe. Np,z ekranem: folia-laminat PE-AL+ siatka Cu-cynowana+ folia-laminat PE-AL + siatka Cu-cynowana
    U nas pojawiają się ich produkty na aukcjach jako:
    Kathrein 21510019 Kabel 100 m,
    Kathrein LCD 115
    Triatex (Hirschmann) KOKA 110 A+ PCV/PE
    Triatex (Hirschmann) KOKA125 A++ PCV
    TechniSat 120dB Cu A++
    Ciekawe są ceny dla detalicznego odbiorcy. Wcale nie droższe od tego co nam proponują krajowi dystrybutorzy sprowadzając z dalekiego wschodu jako super kabel 1,13 żelowany.

Niestety z zeszłorocznego doświadczenia wiem, że w tym ostatnim, (zakup w Warszawie), żyła środkowa nie w każdym miejscu była pośrodku. Przekrój kabla miejscami był owalny. Bardzo trudno było ściągnąć płaszcz zewnetrzny bez uszkodzenia oplotu ekranu i foli PE-AL. W dodatku, dielektryk wykonany jakoby ze spienionego polietylenu (foamed-PE) twardy był jak lity PE.

• #137 20 Cze 2018 11:06
    11111olo
    Poziom 43  

Czytam tak cały wątek i dochodzę do wniosku że Neon jest bardzo przereklamowany!.
    Sam używam digiair PRO T2.
    Neon pokazuje jakieś niewiarygodne pomiary. Może jest źle skalibrowany?

Link

• #138 20 Cze 2018 15:07
    Darek.S
    Poziom 31  

Mam dostęp do tego miernika i jak dla mnie w porównaniu do Neona to porażka. Pod każdym względem i mechanicznym i softowym. Duży/nieporęczny i ciężki Przy za silnym sygnale pokazuje Max i trzeba nacisnąć O.K. żeby włączyć tłumik. W planie kanałów 5 częśtotliwości w Neonie tyle ile sie chce. Brak pomiaru MER ( jest C/N) Itp itd. Jutro zestawienie obu tych mierników.

• #139 20 Cze 2018 19:20
    11111olo
    Poziom 43  

Masz ten miernik ale nie potrafisz z niego korzystać - dlatego porażka? Ale Twoja czy miernika?
    I ten miernik jak najbardziej mierzy MER, ale marny operator nie potrafi go obsłużyć :(

Darek.S napisał:
    Przy za silnym sygnale pokazuje Max i trzeba nacisnąć O.K. żeby włączyć tłumik

Dla mnie to informacja bardzo pożądana.
    Darek.S napisał:
    W planie kanałów 5 częśtotliwości w Neonie tyle ile sie chce.

Nie pięć tylko 5 planów po pięć częstotliwości.

Czekam na zestawienie obu mierników.

• #140 20 Cze 2018 21:02
    Darek.S
    Poziom 31  

11111olo napisał:
    Masz ten miernik ale nie potrafisz z niego korzystać - dlatego porażka? Ale Twoja czy miernika?
    I ten miernik jak najbardziej mierzy MER, ale marny operator nie potrafi go obsłużyć :(

Skoro na wylot znam Neona i chwalę to po co uczyć się na wylot czegoś co na pierwszy rzut oka wydaje się gorsze. A propo czy ja Cie obrażam? Wydaje mi sie, że raczej darzyliśmy się sympatią. A, że pisze to co myślę o tym mierniku i zaznaczam w stosunku Do Neona to chyba nie obraza personalna?
    11111olo napisał:
    Darek.S napisał:
    Przy za silnym sygnale pokazuje Max i trzeba nacisnąć O.K. żeby włączyć tłumik

Dla mnie to informacja bardzo pożądana.

Wystarczająca juz jest ta jaki jest poziom. P0o co dodatkowy guzik naciskać, zeby go dokładnie zmierzyć? Neon robi to od razu...
    11111olo napisał:
    Darek.S napisał:

Nie pięć tylko 5 planów po pięć częstotliwości.

A czy ja napisałem coś innego. Ale zacytuję jeszcze raz "W planie kanałów 5 częstotliwości"
    I Neon robi jeszcze cudowną rzecz jak logi czego w tym czerwonym się nie doszukałem. Ale fakt skoro pomiaru Mera sie nie doszukałem :| mogłem i tego. A być może mam ciut starsza wersje bo na tym co mam nie kojarzę T2. Ale mam go w drugiej robocie stąd dopiero jutro...

A tak a propo trzeba było założyć nowy wątek bo odbiegamy od tematu. Mam nowego Barczaka tylko brak czasu na testy.

• #141 20 Cze 2018 22:10
    11111olo
    Poziom 43  

Darek.S napisał:
    Skoro na wylot znam Neona

Nie umniejszam Ci twojej wiedzy na temat Neona.
    Darek.S napisał:
    co uczyć się na wylot czegoś co na pierwszy rzut oka wydaje się gorsze

Oceniasz książkę po okładce.
    Darek.S napisał:
    A propo czy ja Cie obrażam?

Nie. Nie rozumiem czemu o to pytasz. Może ja Cię obrażam?
    Darek.S napisał:
    Wydaje mi sie, że raczej darzyliśmy się sympatią.

Też mi się to wydaje. Coś się zmieniło?
    Darek.S napisał:

Nie rozumiem co tu masz na myśli. Na małym wyświetlaczu Neon na raz pokaże 50 słupków dla różnych kanałów?
    Darek.S napisał:
    I Neon robi jeszcze cudowną rzecz jak logi czego w tym czerwonym się nie doszukałem.

Nie doszukałeś na DIGIAIR PRO 2 więc nie ma logów. A jednak są.

Nie używam zbyt często tego miernika ale z ciekawostek bateria wystarcza na dłużej niż pół roku.

• #142 21 Cze 2018 15:01
    Darek.S
    Poziom 31  

11111olo napisał:

Nie używam zbyt często tego miernika ale z ciekawostek bateria wystarcza na dłużej niż pół roku.

Jak sie nie używa to pewnie wystarcza. A przy pracy pada po niecałej godzinie podczas gdy Neon wytrzymuje kilka...
    11111olo napisał:

Neon pokazuje jakieś niewiarygodne pomiary. Może jest źle skalibrowany?

Jest dokładnie na odwrót to Digiair pokazuje bzdury. Preber jest zawsze 10E-4 a postBer 10E-8. Podczas gdy Neon pokazuje inne wartości. Czy ten parametr w ogóle jest mierzony czy tylko na stałe wyświetlany
    ( sorki za jakość zdjęcia ale zorientowałem się dopiero w domu)
    Mer tez zawyża
    11111olo napisał:

Nie rozumiem co tu masz na myśli. Na małym wyświetlaczu Neon na raz pokaże 50 słupków dla różnych kanałów?

Po to sa plany kanałów by było tyle częstotliwości ile się chce. Przykładowo u mnie odbieram z trzech lokalizacji mam 12 częstotliwości plus LTE czyli 16. A w digi zawsze 5
    Nie wspomnę już o podglądzie widma czy pomiarze echa których w digi po prostu nie ma
    Mux8 i testy anten - Testy wykonane miernikem DVBT Neon+Mux8 i testy anten - Testy wykonane miernikem DVBT Neon+
    11111olo napisał:

Nie doszukałeś na DIGIAIR PRO 2 więc nie ma logów. A jednak są.

Tzn gdzie te logi. O ile Mer ( zawyżony) jest po wciśnięciu O.K. to logów nie widzę. Chyba, że masz co innego na myśli bo logi to automatyczny pomiar danego plany kanałów i nieraz je tu zamieszczałem
    Doskonałe do sporządzania dokumentacji z instalacji bo nie trzeba pomiarów przepisywać na kartkę.
    No i na koniec Neon współpracuje z PC. W Digi takiej opcji tez nie widzę i niby jak skoro nie ma USB. A może ma WiFi albo "Blutacza"ale jako marny operator mogłem nie znaleźć :|

• #143 21 Cze 2018 17:30
    11111olo
    Poziom 43  

Darek.S napisał:
    Jest dokładnie na odwrót to Digiair pokazuje bzdury.

Masz na to jakieś dowody? Uważasz że Neon pokazuje idealnie stąd te wnioski czy może w urzędzie miar sprawdziłeś Neona i wiesz ze jego wyniki pomiaru są zgodne z prawdą?
    Darek.S napisał:
    Mer tez zawyża

Może Neon MER zaniża :)
    Darek.S napisał:
    Przykładowo u mnie odbieram z trzech lokalizacji mam 12 częstotliwości plus LTE czyli 16. A w digi zawsze 5

Na którym zdjęciu to widać? Chyba nie te kreski które nie wiadomo co pokazują.
    A jeśli to jednak to to pomiar widma jest też na DIGIAIR.
    Darek.S napisał:
    Nie wspomnę już o podglądzie widma czy pomiarze echa których w digi po prostu nie ma

Pomiaru echa chyba nie ma ale podgląd widma jest, także wąskiego kawałka.

Mux8 i testy anten - Testy wykonane miernikem DVBT Neon+Mux8 i testy anten - Testy wykonane miernikem DVBT Neon+

Darek.S napisał:
    Tzn gdzie te logi.

Logi nie robią się automatycznie (bo i po co). Można je zrobić ręcznie - MUX TEST.
    Darek.S napisał:
    No i na koniec Neon współpracuje z PC. W Digi takiej opcji tez nie widzę i niby jak skoro nie ma USB.

Miernik cud malina! Digiair też ma gniazdko USB - zgadnij do czego?

Darek! Jak chcesz robić UCZCIWY test to się przyłóż bo ten jest tendencyjny.

• #144 21 Cze 2018 20:36
    Darek.S
    Poziom 31  

Rzeczywiście jest USB ( ale malutkie można przegapić :wink: . No cóż sugestia to jednak spora siła. Zatem ten Digi air nie jest jednak taki zły jak myślałem. Pokaż mi jeszcze program do komunikacji z komputerem.
    A Neon jeszcze ma coś takiego
    I tego także w digiair się nie doszukałem ale fakt szukałem dość szybko.
    Zatem konkluzja jest taka, że ten miernik to może nie porażka ale jednak neon lepszy.

Dodano po 6 [minuty]:

11111olo napisał:

Masz na to jakieś dowody? Uważasz że Neon pokazuje idealnie stąd te wnioski czy może w urzędzie miar sprawdziłeś Neona i wiesz ze jego wyniki pomiaru są zgodne z prawdą?

Bezpośrednich dowodów nie mam. Ale jest ten pomiar BER który z digi jest O.K. a w Neonie już fail. I podobnie dekodery DVBT typu Wiwa chodzą na oparach sygnału i nawet pokazują przyzwoita jakość podczas gdy Neon pokazuje, że jest źle. Zatem wprowadza to w bład instalatora bo pozwala mu zostawić instalację która działa na krawędzi...
    Reasumując jak Neon mi pokaże , że jest O.K to mogę byc tego pewien. Ale jak to samo pokaże digi to juz niekoniecznie bo Neon mówi co innego.

• #145 22 Cze 2018 07:18
    Fotodetektor

Poziom 30  

Słuszna uwaga.
    Mi neon odpowiada co prawda na VHF posiłkuje się Roverem jednak co ważniejsze NEON+ ma pomiar echa co dla mnie jest bardzo ważne ;)

• #147 22 Cze 2018 12:56
    Mark'o
    Poziom 15  

11111olo napisał:

Jakieś uzasadnienie dlaczego tendencyjny ? Widzisz jakiś tłumik w torze Neona ?

Darek czy Ty nie podpinałeś kiedyś Neona pod generator żeby pokazać czy wartości się pokrywają ?

• #149 25 Cze 2018 10:18
    Mark'o
    Poziom 15  

11111olo napisał:
    kolega @Mark'o zapewne dysponuje schematem.

Dysponuje. Tylko co to zmienia ?
    Dalej nie napisałeś dlaczego pomiar tendencyjny........

• #150 25 Cze 2018 10:58
    Darek.S
    Poziom 31  

11111olo napisał:

Pomiaru echa chyba nie ma ale podgląd widma jest, także wąskiego kawałka.

Ten "wąski kawałek" to 125MHz. Neon pokazuje widmo od 14 do 110MHz. a po kształcie widma tez często gęsto oceniam sygnał
    Dodatkowo mogę w trybie widma zmieniać czułość/zakres co pozwala mi zobaczyć tło szumowe co oczywiście nie jest bez znaczenia. Dodatkowo na widmie doskonale widać tętnienia zasilacza jeśli występują ( widmo "grzebyk")
    11111olo napisał:

reasumując tendencyjna jest raczej Twoja opinia co mnie nie dziwi bo chwalisz to co masz. Ja mam oba i po prostu widzę którym się lepiej pracuje. A propo pomiaru konstelacji dalej się nie doszukałem ( podobnie jak gniazda USB , które jest ukryte pod futerałem ( nie ma klapki). Widocznie menu nie jest jednak takie intuicyjne albo wymaga bardziej bystrego operatora :D .
    Logi faktycznie są (mux test) i nawet można je gdzieś zapisać ale znowu nie doszedłem jak. I na siłę próbował na razie nie będę bo i po co skoro tym miernikiem na razie robił ich nie będe. A pierwsze testy może i były robione na szybko ale je uzupełniłem w dalszym ciągu twierdzę, że Neon bije tą czerwoną cegłówkę ( bez urazy ale tak mi się kojarzy :wink: ) na głowę.