Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Samsung WF1700WCC - Błąd LE

pykyryk 09 Paź 2016 10:38 8490 5
  • #1 09 Paź 2016 10:38
    pykyryk
    Poziom 4  

Witam.
    Pralka jak w temacie występuje błąd LE pojawia się on od jakiegoś czasu ale nie przy każdym praniu. Jeśli pojawi się to zatrzymuje pranie ale jak wyłączę pralkę i ją powtórnie włączę błąd się resetuje i pralka kończy program..

W sieci znalazłem coś takiego opis chyba tłumaczył google translator:

Błąd "LE"

Cytat:
    Jeśli poziom wody w systemie spontanicznie spadły co najmniej cztery razy, stopień uszkodzenia zależy od szybkości, z jaką pralka będzie reagować "Samsung".Błąd "LE" tylko w tym celu i zaprogramowane.Ten kod (w innych modelach "E9") powoduje zatrzymanie urządzenia, tak, że element grzewczy jest włączony i nie spalone bez wody.W takich przypadkach należy odłączyć przewód odprowadzania wody z rur kanalizacyjnych i naprawić je, na przykład, w toalecie.Nadal monitorować pracę urządzenia - Jeśli błąd się nie powtórzy, to musisz sprawdzić prawidłowe podłączenie węża może być wydłużony lub jego wyciągu.Jeśli problem nie ustąpi - skontaktować się z kreatora lub grozi spalania nagrzewnicy.

Sugerując się powyższym opisem sprawdziłem odpływ pralki, rozkręciłem rury razem z pompką w celu sprawdzenia czy nic nie zalega, wszystko czyste.

Mam pytanie czy ktoś spotkał się z takim problemem lub podobnym w pralce Samsung? Co może być przyczyną i czy jest coś co w warunkach domowych mogę jeszcze sprawdzić, zdiagnozować?
    Pozdrawiam wszystkich...

2 5
  • #3 09 Paź 2016 11:52
    pykyryk
    Poziom 4  

Wąż odpływowy jest zamontowany na wysokości 70 cm ..

2
  • #5 09 Paź 2016 15:59
    pykyryk
    Poziom 4  

Witam ponownie rozkręciłem pralkę w celu sprawdzenia hydrostatu i dochodzącego do niego wężyka i wszystko wydawało się ok. Przy delikatnym dmuchnięciu membrana w hydro działa wężyk czysty, ale przy okazji z ciągnąłem rurę bezpośrednio wychodzącą z bębna (obrazek nr1) i wyciągnąłem (obrazek nr 2)... (Szczoteczka jest tylko dla porównania wielkości :) )
    Pralka Samsung WF1700WCC - Błąd LEPralka Samsung WF1700WCC - Błąd LE

Pralka włączona na test i mam nadzieje, że pomoże...
    Dam znać..
    Dziękuję za pomoc

0
  • #6 11 Paź 2016 04:15
    pykyryk
    Poziom 4  

Po wyjęciu wyżej zobrazowanych "elementów ruchomych", przez producenta nie ujętych w technicznym manualu.. Pralka działa jak nowa.. :D

Pozdrawiam.

ps.
    Dzięki "Chupacabra" za zainteresowanie tematem.. naprowadziłeś mnie..:)

3