Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo z51-70 - Nie mogę przywrócić systemu

09 Oct 2016 11:05 2199 9
 • Level 6  
  Witam!
  Od 3 miesięcy jestem posiadaczem Lenovo z51-70 z Windows 7 home premium oem. Przy pierwszym odpaleniu kompa okazało się, że cały dysk nie jest podzielony na partycje, tylko jest zrobiona jedna C z całą dostępną pojemnością (prawie 1000 gb - bo reszta to partycja ukryta). Przez zarządzanie komputerem podzieliłem C na dwie partycje: C i D. Potem zrobiłem na 3 DVD kopię zapasową systemu. Teraz chciałem przetestować win 8 na tym lapku więc zainstalowałem 8. Problem polega na tym, że nie mogę wrócić do win7. Kopia zapasowa zrobiona za płytach nie reaguje. Gdy (dzięki odpowiedniemu programowi) wchodzę na partycję ukrytą i z niej bezpośrednio chcę przywrócić system (OneKey Recovery) to komputer po prostu uruchamia się ponownie i nic się nie dzieje, dalej włącza się win8.
  Szukałem rozwiązania na google, ale każde opisywane tam rozwiązanie nie działa.
  Może ma ktoś pomysł jak wrócić do oryginalnego systemu?
  Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Level 6  
  Z tego co się dowiedziałem, w Biosie musi być cokolwiek z wyrazem "recovery", a nie ma nic takiego. Biosa mam bardzo okrojonego.
  Support Lenovo nic nie wniósł. Jak chcę przywrócić kopię zapasową i wskazuję lokalizację kopii na płycie DVD włożonej do napędu, bądź pendrive z kopią, to za każdym razem wyskakuje komunikat "nie odnaleziono kopii zapasowej". Punkt przywracania też nie istnieje.

  Dodano po 10 [minuty]:

  Bios wygląda tak:
 • Level 9  
  Rozumiem że chcesz usunąć windowsa8. W komputerze masz funkcję "przywróć ustawienia fabryczne"? Możliwe, że dzięki temu stracisz system windows8 i wszystkie dane. Nie jestem pewien czy po tym zabiegu komputer będzie miał system windows7. Zabieg ten robisz na własną odpowiedzialność!!!

  PS. Czemu nie możesz wgrać system windows7 tak jak windows8?
 • Level 6  
  Chcę usunąć windows 8. A płyty z instalką windows 7 home premium 64 bit nie mam i nigdzie nie mogę znaleźć. Mam Windows 7 home premium N ale mój klucz do niego nie pasuje. Znalazłem zatem windows 7 home premium 32 bit i mój klucz pasuje, ale nie chcę wersji 32 bit tylko 64.

  Dodano po 3 [minuty]:

  Nie znalazłem nigdzie "przywróć ustawienia fabryczne". Może dlatego że komp jest teraz na ósemce, a może po prostu tego nie ma.
  A jak na ósemce daję "zmień ustawienia komputera" to nie ma dostępnego "repair system" (napraw, przywróć czy cokolwiek innego).
 • Moderator of Computers service
  Na spokojnie.
  Skoro komputer był domyślnie z systemem Windows7, to tak owy powinien znajdować się na partycji recovery.
  Jak sam wspomniałeś, mieszałeś z partycjami i zmianą ich rozmiaru. Nie narobiłeś przypadkiem czegoś z partycją recovery?
  System jest obecnie aktywny jak rozumiem (Windows8) i możesz z niego korzystać.
  Więc na początek zamieść screena z menadżera urządzeń => zarządzanie dyskami
  i dodatkowo pokaż układ partycji z DMDE =>
  http://dmde.com/download.html
 • Level 6  
  Znalazłem windows 7 home premium 64 bit tylko że nie OEM. Przy instalacji przyjęło mój klucz z naklejki pod lapkiem, ale po zainstalowaniu pisze, żeby wprowadzić poprawny klucz produktu. Zależy mi jednak na oryginalnym windowsie z recovery, bo dlaczego mam nie mieć czegoś, za co zapłaciłem legalnie??? Poza tym na obecnym windowsie 7HP nie ma wszystkich sterowników.
  Wrzucam screeny: Lenovo z51-70 - Nie mogę przywrócić systemu Lenovo z51-70 - Nie mogę przywrócić systemu

  Dodano po 4 [minuty]:

  Instalowałem już program DMDE i z jego pomocą wchodziłem w recovery i bezpośrednio z partycji ukrytej próbowałem przywrócić system, ale reakcja wciąż taka sama: komputer uruchamia się ponownie bez żadnej reakcji z zainstalowanym obecnie systemem. Również wyszukiwanie potrzebnych sterowników bezpośrednio na partycji ukrytej nie daje żadnych efektów.
  Nie chce mi się wierzyć, że specjalista informatyk mógł źle zainstalować/zrobić/... system na nowym lapku.
 • IT specialist
  Usuń partycja nieznana i wstaw partycję lenovo part.
  Omijaj tego "informatyka" z daleka. Namieszane przy stosunkowo prostej operacji.
  Jeżeli nie wystartuje recovery to przywróć oryginalny system ręcznie z plików obrazu. Jest dużo opisów na elektrodzie. Przykladowy opis.
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2432000-0.html
  Na przyszłość kopię windowsa (obrazy partycji systemowej ) rób pod linuksem live. Partimage można użyć z dowolnego linuksa. Kopie są na 100% dobre. Kilkanaście lat używam na różnych komputerach i się nigdy nie przydarzyła niespodzianka. Nie robi się kopii z poziomu windowsa i programami na windows bo są bardzo zawodne i zdarzają się problemy z odtworzeniem systemu z takiej kopii.
  Tu masz linuksy ratunkowe.
  http://freedisc.pl/linuks1,f-5767324,lubuntu-14-04-3-ratunkowy-pl-iso
  Pozdrawiam
 • Level 6  
  Nic nie poskutkowało. Prawdopodobnie przez już kilkukrotną zmianę systemu i instalowanie wciąż nowych sterowników, zostały uszkodzone pliki recovery. Zainstalowałem system taki jak był w oryginale i aktywowałem moim kluczem, co też nie było łatwe. Został on zablokowany bo za dużo razy go wklepywałem przy instalacji innych systemów. Musiałem go odblokować telefonicznie. Teraz jest ok, chociaż było trochę roboty ze sterownikami.
  Temat jak dla mnie już zamknięty. Dzięki za wszelką pomoc!
  Lenovo z51-70 - Nie mogę przywrócić systemu