Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus MK1 - Zetec 1,8 Benzyna Pb gaśnie przy wysprzęglaniu

eXstra 09 Paź 2016 11:10 894 5
  • #1 09 Paź 2016 11:10
    eXstra
    Poziom 8  

Witajcie Panowie i Panie, mam problem z Focusem MK1 - przy wysprzęglaniu samochód gaśnie, na komputerze zero błędów, wcześniej występował błąd czujnika położenia przepustnicy i samochód przerywał podczas jazdy jednostajnej ze stałą prędkością jednak po jego wymianie problem ustąpił (po rozebraniu czujnika okazała się wytarta ścieżka na taśmie), pozostał problem z gaśnięciem na dojeżdżaniu do świateł - zauważyłem że problem jest nasilony na zimnym silniku, po rozgrzaniu gaśnie rzadko a na zimnym prawie za każdym odpuszczeniem gazu i po zrzuceniu z biegu, wskażnik prędkości raczej działa prawidłowo poza tym że zawyża prędkości o 10km/h powyżej 60km/h, poszę o pomoc

0 5
  • #2 09 Paź 2016 11:18
    żałosna udręka
    Poziom 32  

Najprawdopodobniej źle wyregulowany TPS, skoro właśnie wymieniałeś. Inne powody to zawór wolnych obrotów, czujnik na pedale sprzęgła.

0
  • #3 09 Paź 2016 11:25
    eXstra
    Poziom 8  

jak wyregulować tps? odpiąć aku na godzine? Szukałęm tego zaworu wolnych obrotów ale nie umiem go namierzyć w tym silniku...

0
  • #4 09 Paź 2016 11:48
    żałosna udręka
    Poziom 32  

Napięcie na TPS max na na zamkniętej przepustnicy 0,85V, ale lepiej zrobić mniej. Zawór w dolnej części kolektora ssącego. Trudno go sprawdzić, czasami nawet test COER nie wykrywał.

0
  • #5 09 Paź 2016 16:09
    eXstra
    Poziom 8  

Zauważyłem że po mału się tocząc na luzie - obroty są równe, jak wcisnę sprzęgło również są równe a po jego odpuszczeniu spadają do zapalenia się kontrolek lub zgaśnięcia, zainteresował mnie czujnik pedału sprzęgła o którym piszesz, gdzie on się znajduje?

1
  • #6 09 Paź 2016 21:29
    żałosna udręka
    Poziom 32  

Przy pedale. Zrób lepiej diagnostykę, odczyt parametrów.

1
  Szukaj w 5mln produktów