Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ustawienie anteny pod konwerter quattro

09 Paź 2016 12:27 7599 12
  • Poziom 9  
    Witam, będę wykonywał u siebie w domku wielorodzinnym instalację z wykorzystaniem multiswitch'a i chciałem zapytać jak w takim przypadku ustawia się antenę satelitarną z konwerterem QUATTRO... Mam miernik firmy Amiko X-Finder combo i gdzie mam się nim wpiąć w celu ustawienia anteny ? już za multiswitch'em jak będę miał zsumowany sygnał z konwertera ? czy są jakieś inne sztuczki żeby dokładnie ustawić antenę na konwerterze quattro ?
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Pozdrawiam.
  • flexghzflexghz
  • flexghzflexghz
  • Poziom 9  
    Temat czytałem, ale tam nie ma konkretnej odpowiedzi jak ustawić antenę pod quattro tzn. gdzie się wpiąć miernikiem aby móc ustawić antenę... Z tego tematu wywnioskowalem tylko że można ustawić na konwerterze typu single i później podmienić na quattro ale czy to zda egzamin ? Odbiorcy mają telewizję z Cyfrowego Polsatu oraz NC+

• Poziom 30  
    Masz taki "miernik" i nie wiesz ?! hmmmmm

Moderowany przez telesat1:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• Poziom 9  
    Jestem na etapie pogłębiania wiedzy 😋 będę wdzięczny jeśli ktoś pomoże

• Poziom 30  
    Najlepiej i poprawnie ustawia się bezpośrednio z konwertera.
    Jaką platformę będziesz miał na tej instalacji ?!

Moderowany przez telesat1:

Czytamy posty.

• Poziom 9  
    Próbowałem bezpośrednio z konwertera i jak ustawiłem jedno wyjście to na reszcie nie miałem sygnału... na którym powinno się ustawiać HH, HL, VH czy VL ?
    Antena 80cm srednicy, multiswitch Signal 5/8 konwerter FTE quattro
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    To już sam nie wiem... pospinać wszystko z multiswitch'em i podłączyć się do jego wyjścia i dopiero wtedy ustawiać antenę ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Doszedłem do takich wniosków... Ustawiam antenę na konwerterze single na HOTBIRDA, wymieniam na quattro i podłączam do multiswitch'a... następnie sprawdzam sygnał na poszczególnych transponderach dla HH, HL, VH i VL już na wyjściu z miltiswitch'a...
    Na jakim transponderze ustawiacie anteny aby był jak najlepszy sygnał ?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Okej, dzięki Panowie za pomoc, poradziłem sobie z ustawieniem... a mianowicie ustawiłem najpierw antenę na konwerterze SINGLE FullBand a potem podmieniłem na quattro i wszystko śmiga...