Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A6 C6 - Piloty nie zawsze zamykają samochód i to z bardzo małej odległości

09 Paź 2016 12:32 6984 6
  • Poziom 5  
    Witam

Mam A6 C6 z 2005r. z MMI. Jakiś czas temu pojawił się bardzo dziwny problem. Po naciśnięciu przycisku zamknij na kluczyku samochód nie zawsze się zamyka, czasem trzeba nacisnąć po kilka razy będąc bardzo blisko samochodu. Dzieje się tak samo z dwoma oryginalnymi kluczykami i nie jest to kwestia wymiany baterii ponieważ wymieniłem ją w dwóch kluczykach. Czy może to być problem z jakąś anteną od modułu?? Jeśli tak to gdzie się znajduje?? Wcześniej samochód zamykał się i otwierał od pierwszego razu z odległości około 100m.

Mam jeszcze dwa pytania. Podczas odpalonego silnika i wyłączonych światłach (tylko na ledach) oraz radiu miernik pokazuje 14,05V czy to za mało i czego może być wina?? Aku wymieniony w tym roku.

Nie mogę też wejść do menu serwisowego zielonego. Czy po kilku nie udanych próbach menu serwisowe ulega zablokowaniu?? Jak powinno się prawidłowo wchodzić do zielonego menu?? Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 10  
    Witam.
    Jeżeli chodzi o słaby zasięg pilota to z doświadczenia wiem,że częstą usterką jest stacyjka która jest odbiornikiem sygnału ze wzmacniacza na słupku c strona prawa, a antena jest w prawej ostatniej bocznej szybie(model Avant).
    Zalecałbym sprawdzić poprawność instalacji antenowej, ale w ciemno mogę Ci zalecić wymianę stacyjki.
    Jest ona uniwersalna i ważne by była do Twojego modelu.
    Kluczyka wymieniać nie będziesz musiał, a jeżeli chodzi o kodowanie, to urządzenie typu Plug&Play.
    Co do napięcia ładowania to jest prawidłowe, instalacja samochodowa bazuje na napięciu od 14 V do 15 V.
    W tych modelach napięcie ładowania jest precyzyjnie sterowane przez sterownik układu zarządzania energią na tylnej ścianie wnęki koła zapasowego.
    Jeżeli chodzi o menu serwisowe to daj sobie spokój,ponieważ nieostrożność i brak doświadczenia może doprowadzić do trwałej awarii systemu MMI.
    Pozdrawiam
  • Poziom 5  
    Witam

Dziękuję za odpowiedz.

Wymiana stacyjki czyli chodzi o zamek mechaniczny do którego wprowadza się kluczyk?? Czyli jednak wiąże się to z wymianą kluczy, bo jak inny zamek może być otwierany tymi samymi kluczami?? Nie rozumiem.

Co do meni serwisowego nie chciałem tam wchodzić od tak tylko w celu wgrania polskiego menu.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 5  
    Wydaje mi się że nie mówimy o tym samym samochodzie ponieważ na moim kluczu są wyraźnie robione odpowiednie kształty do zamka w stacyjce, a po za tym co stacyjka ma wspólnego ze usterką którą opisałem? Dodaje zdjęcie kluczyka do wglądu. Audi A6 C6 - Piloty nie zawsze zamykają samochód i to z bardzo małej odległości
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Tobisz87 napisał:
    a po za tym co stacyjka ma wspólnego ze usterką którą opisałem?

Ma to wspólne, że stacyjka jest odbiornikiem sygnałów z pilota i do niej jest podłączona antena.
    Jak będziesz wymieniał to zauważysz małą kwadratową wtyczkę z przewodem koncentrycznym.
    Falubaz1 napisał:
    Wiele osób nie wie co mają ze sobą wspólnego i diagnozuje takie usterki miesiącami

Trafione w 100%, masz u mnie piwko ;-)