Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ustawienie lasera w CDRW?

10 Lip 2005 15:11 1020 3
  • Poziom 18  
    Witam, posaidam nagrywarke LiteOn 48x24x48x i mam z nia problem gdyz nie czyta plyt. Czy ustawienie lasera na prowadnicy (pręcie śrubowym) ma znaczenie w dzialaniu? Z tego co wiem to byl on przestawiany. Nagrywarka dziwnie sie zachowuje, laser oczywiscie czyscilem, ruchome czesci smarowalem a mimo to cos jest nie tak. Po wlozeniu plyty zakreci troche w jedna pozniej w druga i koniec. Po przestawieniu na tej wlasnie prowadnicy jego zachowanie sie zmienia z czego wnoiskuje ze ma to znaczenie. Prosze mnie poprawic jesli sie mysle. a moze wie ktos jak ustawiac laser na prowadnicach, na co patrzec?

pozdrawiam

Dodano po 1 [godziny] 54 [minuty]:

nikt nie jest w stanie pomoc?
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Wydaje mi sie ze ustawienie lasera na tym precie niema zadnego znaczenia bo po włączeniu napedu laser i tak sie pozycjonuje, tzn ustawia sie maksymalnie blisko srodka płyty (czyta TOC)
    W twoim przypadku prawdopodobnie masz zuzyta diode laserowa. Zwykle w takich przypadkach pomaga zwiekszenie mocy lasera.
  • Poziom 18  
    ok, zgadzam sie z tobą, ale jak podkrecenie lasera daje oczekiwanych efektow to moge juz wyrzucic ta nagrywarke? :)
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Sprawdz czy swieci laser (uwaga na oczy). Jezeli nie swieci na zadnym ustawieniu potencjometru to prawdopodobnie jest uszkodzony. Wymiana jest raczej nieoplacalna. Sprawdz tasme laczaca glowice lasera z plytka. Zawsze mozesz jeszcze opchnac ja na allegro, dolozyc troche kasy i kupic nową.