Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suzuki maruti 993 jaki akumulator

lukaszekk1987 09 Paź 2016 13:36 627 3
  • #1 09 Paź 2016 13:36
    lukaszekk1987
    Poziom 3  

Witam potrzebuje pomocy przy doborze akumulatora do suzuki maruti 993cm 39KW nie mam pojęcia jaki wstawić i czy mogę zmienić klemy na większe bo są takie malutkie

0 3
  • #2 09 Paź 2016 14:50
    jaroslawpiotr
    Poziom 10  

Podpowiem ogólne zasady, nie wskazując konkretnego akumulatora na rynku - nie mam aktualnej wiedzy o asortymencie.
    1. Gabaryty. Należy dobrać zamiennik taki, aby można go było umieścić i umocować stabilnie - tzn. dolegający podstawą do podłoża i pozwalający na skuteczne umocowanie zapobiegające wypadnięciu lub przesuwaniu się oraz bezpiecznie - tzn. nie taki wysoki, że zaciski zostaną zwarte przez zamkniętą maskę komory silnika oraz taki, w którym umiejscowienie zacisków pozwoli swobodnie i zgodnie z polaryzacją (+/-) podłączyć przewody elektryczne.
    2. Parametry techniczne. Najlepiej wybrać akumulator o parametrach technicznych opisujących oryginalny akumulator zastosowany przez producenta. Jeśli nie mamy możliwości ustalenia, to zalecam odszukanie tych, którzy mogą mieć potrzebną wiedzę do wskazania parametrów technicznych lub potrafią obliczyć je: producenci; stacje obsługi; sklepy; wiarygodne warsztaty; inżynierowie; technicy.
    Proszę też zweryfikować te informacje i poszukać uzupełniających. Wiele z nich jest na stronach internetowych.
    3. Klemy można zmienić, ale należy zrobić to bardzo solidnie i najlepiej aby zrobił to fachowiec, lub sprawdził poprawność wykonania. Pozdrawiam. J.

0
  • #3 09 Paź 2016 16:58
    jacek225588
    Poziom 2  

Witam,

akumulator zawsze dobieramy wg parametrów podanych przez producenta auta, lub producenta danej cześci.
    Dla tego auta: 12V, 45AH, rozruch 330A, mocowanie B0, polaryzacja 1, konc.biegunów 3.
    długość:237, szer.127, wys.227.klema minusowa:11,1 plus:12,7

odpowiednikiem może byc centra CB457, lub innego producenta o podanych parametrach. Klemy muszą zostać takie jakie są czyli małe.

1
  • #4 10 Paź 2016 17:10
    lukaszekk1987
    Poziom 3  

Dziękuję wszystkim za pomoc temat rozwiązany

0