Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Samsung UE22H5600AW - brak dźwięku na wieży przez chincze

eighteen 09 Paź 2016 14:09 855 10
  • #1 09 Paź 2016 14:09
    eighteen
    Poziom 6  

Posiadam niecałe 2 lata tv Samsung UE22H5600AW. Z wyjścia chincz-out telewizora podłączyłem kabel do wejścia chincz-in wieży. Dźwięk jest słyszalny ale tylko gdy oglądam coś na żywo - brak dźwięku gdy oglądam coś nagranego przez ten TV (Funkcja nagrywania na pendrive) - Dlaczego?

Dla jasności dźwięk z wyjścia słuchawkowego telewizora słychać zawsze.

0 10
  • #2 09 Paź 2016 18:24
    mihal2002
    Poziom 43  

eighteen napisał:
    Dlaczego?

Bo to wyjście analogowe a używasz sygnału cyfrowego. Myśleć.

0
  • #3 09 Paź 2016 18:28
    eighteen
    Poziom 6  

A mogę poprosić o szczegółowe wyjaśnienie? To dlaczego gdy oglądam normalnie tv na żywo posiadam dźwięk? Nie mam gdy korzystam z nagrania / internetu na tv. Gdzie jest moment zmiany sygnału? I szczerze powiedziawszy na zdrowy rozum co to ma do rzeczy?

0
  • #4 09 Paź 2016 19:15
    mihal2002
    Poziom 43  

eighteen napisał:
    A mogę poprosić o szczegółowe wyjaśnienie?

Poczytaj o sygnale cyfrowym i analogowym.
    Korzystasz z tunera TV więc dźwięk masz na wyjściu RCA. Lecz TV to nie komputer i sygnału z USB nie przekonwertuje. Jeżeli posiada TV wyjście audio optical to kup sobie konwerter i nie będziesz musiał używać wyjścia słuchawkowego.
    eighteen napisał:
    Dla jasności dźwięk z wyjścia słuchawkowego telewizora słychać zawsze.

To nie jasność tylko rzeczywistość.

0
  • #5 09 Paź 2016 19:23
    eighteen
    Poziom 6  

Mam wrażenie że forum staje się miejscem w którym przytacza się dogmaty i niczego nie tłumaczy a jesli to już sie robi to, to stwierdzeniem "bo to dogmat, bo tak" - Dlatego poprosiłbym raz jeszcze o wyjasnienie.

Rozumiem że chinch to wyjście analogowe. (I tu juz sprzeczność bo tv daje sygnał cyfrowy a dźwięk działa) ale powiedzmy że to pomijam. Idąc dalej okazuje się że sygnał nagrania z pendrivea - też cyfrowy, jest juz kwalfikowany jako coś czego przesłać dalej nie możemy - Dziwne.

0
  • #6 09 Paź 2016 19:29
    mihal2002
    Poziom 43  

eighteen napisał:
    Dlatego poprosiłbym raz jeszcze o wyjasnienie.

Co wyjaśniać?
    Masz napisane co i jak.

0
  • #7 09 Paź 2016 19:35
    eighteen
    Poziom 6  

W porządku - Tv nie przerobi sygnału USB na analogowy - choć w te strone na zdrowy rozum powinien móc ale rozumiem że firma ma takie widzimisię i o to nie zadbała - ok. Z internetem to samo - ok, ale to dlaczego sygnal tv cyfrowej udaje się Samsungowi przerobić?

PS:Koszt konwertera to ok 200 zł

0
  • #8 09 Paź 2016 20:19
    mihal2002
    Poziom 43  

eighteen napisał:
    Tv nie przerobi sygnału USB na analogowy - choć w te strone na zdrowy rozum powinien móc ale rozumiem że firma ma takie widzimisię i o to nie zadbała

Po co drążyć zbędny temat?

0
  • #9 09 Paź 2016 20:22
    eighteen
    Poziom 6  

ok, ale to dlaczego sygnal tv cyfrowej udaje się Samsungowi przerobić?

0
  • #10 09 Paź 2016 20:52
    kazikszach
    Poziom 33  

eighteen napisał:
    ok, ale to dlaczego sygnal tv cyfrowej udaje się Samsungowi przerobić?

Bo tak zdecydował konstruktor, i tylko on wie dlaczego tak zrobił.

0
  • #11 09 Paź 2016 20:55
    eighteen
    Poziom 6  

Ok, dzieki ale to nie oznacza że nie można tylko trzeba chcieć - w tym wypadku Samsung mało chce w kwestii przeróbki (Oczywiście chodzi o pieniadze) Ok Dzieki

0