Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar PTL1109 - Stratuje, nie wypompowuje wody i nie wiruje

suepl 09 Paź 2016 15:30 978 6
  • #1 09 Paź 2016 15:30
    suepl
    Poziom 9  

Pralka Polar PTL1109
    Wczoraj podczas prania było słychać jakieś jakby puknięcie (niezbyt głośne) i pralka od tamtej pory nie chciała wystartować. Dziś załączona startuje, pobiera wodę, zamek drzwi działa.

Jednak jak włączam wirowanie jakby próbowała się rozbujać, ale nie może, wydaje jakiś bzyk i próbuje od nowa. Wody nie wypompowuje i nie wyświetla żadnych błędów. Programator z elektronika na oko ok, jutro podmienię z działającym i zobaczymy. Co jeszcze może być przyczyną awarii?
    Podobnież już jakiś czas temu podczas wirowania była bardzo głośna, nie bujała się, nie chodziła po łazience tylko jakby głośno 'wyła'.

Czy wystarczy jeśli elektronikę od pralki o tym samym modelu tzn. PTL 1109 czy na elektronice jest jeszcze jakieś inne oznaczenie, które musi się zgadzać?

1 6
  • #2 09 Paź 2016 16:17
    zhudomel
    Specjalista AGD

suepl napisał:
    Wody nie wypompowuje.
    Więc nie będzie wirować. Trzeba sprawdzić dlaczego nie wylewa.

0
  • #3 09 Paź 2016 17:12
    sjbar
    Poziom 13  

W innej pralce miałem podobny problem z wylewaniem wody. Był zamulony wąż odprowadzający wodę. Przetkałem drutem wprowadzając go od strony wejścia do kanalizacji (drut miedziany 1,5mm2 o długości węża)

0
  • #4 09 Paź 2016 17:32
    suepl
    Poziom 9  

Przełożyłam cały panel steryjący z popsutej pralki do mojej ten sam model PTL 1109. Po włączeniu do prądu wyskoczył taki błąd jak na zdjęciu. Czy jest to miarodajna informacja? Czy może poprostu elektronika nie pasowała i wyskoczył ten błąd?
    PS.
    Jaki to błąd, tzn. co oznacza?

0
  • #5 09 Paź 2016 18:07
    TONI_2003
    Moderator

suepl napisał:

1
  • #6 09 Paź 2016 21:23
    suepl
    Poziom 9  

zhudomel napisał:
    suepl napisał:
    Wody nie wypompowuje.
    Więc nie będzie wirować. Trzeba sprawdzić dlaczego nie wylewa.

A gdyby wypompowywała to jaka kolejna przyczyna mogłaby zaistnieć? (Osoba ktora móra mówiła mi że nie wypompowywuje sprawdzała to na sluch a nie wzrok)

Dodano po 26 [minuty]:

TONI_2003 napisał:
    suepl napisał:

Tylko ze ja slysze jak blokada sie zamyka i zaczyna pobierac wode wiec to raczej nie w tym problem. Jednakże dziekuję za informacje.

0
  • #7 09 Sty 2017 21:56
    suepl
    Poziom 9  

Spadł pasek napędzający bęben, coś się w środku pokrzywiło i wałek falował zrzucając pasek.

0