Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie telewizora do PC przejściówką HDMI/DVI-I

Hubert0501 09 Paź 2016 18:29 471 8
  • #1 09 Paź 2016 18:29
    Hubert0501
    Poziom 6  

Witam,

Przed założeniem tematu googlowałem problem i szukałem na forum, ale każdy przypadek różni się od mojego, więc pozwolę sobie go opisać.

Otóż obecnie jako ekranu używam telewizora full HD podłączonego kablem HDMI-HDMI do gniazda HDMI w karcie graficznej. Niestety mam tylko jedno takie gniazdo, a chce podłączyć drugi telewizor, starszy, HD ready. Postanowiłem połączyć go kablem HDMI-HDMI do gniazda DVI-I przez przejściówkę HDMI(ż)/DVI-I(m). Chociaż oba telewizory są wykrywane, przez przejściówkę nie idzie sygnał. Tj., każdy z telewizorów działa jeśli jest podłączony bezpośrednio do gniazda HDMI i żaden z nich nie działa podłączony przez przejściówkę, jednak oba są wykrywane. Próbowałem już wszystkich ustawień (duplikuj, rozszerz itd.). O co może chodzić?

Karta graficzna to: https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-g...28-bit-hdmi-dvi-3x-dp-gtx960-moc-2gd5-734866/

Przesyłam także screena z ustawień. Będę wdzięczny za pomoc.

0 8
  • Pomocny post
    #2 09 Paź 2016 20:54
    Polon_us
    Poziom 40  

Nie ma tu co dywagować. Należy wymienić tę przejściówkę.

Choć osobiście, użyłbym wyjścia DisplayPort. Nie ma żadnej przeszkody, aby użyć te wyjście.
    A tyle co czytam te forum, to sprawia ono mniej kłopotów niż przejście z DVI na HDMI.
    I sugerowałbym nie bawienie się w przejściówki, tylko kabel DispPort -> HDMI.

Wszelakie przejściówki po drodze, to zwiększenie możliwości wystąpienia problemów.

0
  • Pomocny post
    #3 09 Paź 2016 20:56
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Może coś nie tak z przejściówka. Też kiedyś taki problem miałem i to przy monitorze komputerowym po zmianie karty graficznej. Wygrzebałem przejściówkę i na ekranie nic. Dopiero dokupując nową DVI->HDMI problem się rozwiązał.

0
  • Pomocny post
    #4 09 Paź 2016 21:01
    kazikszach
    Poziom 33  

Są też kable DVI-HDMI, bez żadnej przejściówki.

0
  • #5 09 Paź 2016 21:04
    Hubert0501
    Poziom 6  

Niestety kabel HDMI-HDMI, który kupiłem ma 10m i nie uśmiecha mi sie go wymieniać. Mam jeszcze przejściówkę DVI-D od starej karty graficznej. Wygrzebie ją i sprawdzę.

W sprawie tego Display Port dzwoniłem do sklepu komputerowego właśnie pytając o przejściówkę. Facet powiedział, że z takim przejściem to słabo bo coś tam aktywne...czy pasywne...nie znam się, może użył innego słowa, ale skoro piszecie, że będzie działać to kupię jeśli przejściówka DVI-D nie zadziała. Dzięki za pomoc :)

0
  • #6 09 Paź 2016 21:12
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Hubert0501 napisał:
    Niestety kabel HDMI-HDMI, który kupiłem ma 10m i nie uśmiecha mi sie go wymieniać. Mam jeszcze przejściówkę DVI-D od starej karty graficznej. Wygrzebie ją i sprawdzę.

W sprawie tego Display Port dzwoniłem do sklepu komputerowego właśnie pytając o przejściówkę. Facet powiedział, że z takim przejściem to słabo bo coś tam aktywne...czy pasywne...nie znam się, może użył innego słowa, ale skoro piszecie, że będzie działać to kupię jeśli przejściówka DVI-D nie zadziała. Dzięki za pomoc :)

Przy kablach >5m mogą być problemy. Aby taki działał bezproblemowo, musi być bardzo porządnie wykonany.

0
  • #7 09 Paź 2016 21:15
    Hubert0501
    Poziom 6  

Domyślałem się, że 10 m to trochę dużo, no ale jeśli jest podłączony bezpośrednio do HDMI to działa bezproblemowo. Ponadto, gdy do przejściówki podłączę główny ekran to tez nie działa, a kabel ma 1,5 m.

0
  • #8 12 Paź 2016 18:39
    Hubert0501
    Poziom 6  

Mieliście rację - przejściówka była walnięta. Wygrzebałem tą starą DVI-D i zadziałała z miejsca :) Z czystej ciekawości - od czego są te cztery piny przy blaszce, które są w DVI-I a nie ma w DVI-D, bo działa bez nich?

0
  • #9 12 Paź 2016 20:47
    kazikszach
    Poziom 33  

Hubert0501 napisał:
    Z czystej ciekawości - od czego są te cztery piny przy blaszce, które są w DVI-I a nie ma w DVI-D, bo działa bez nich?

Do przesyłania sygnałów analogowych.
    Poczytaj w sieci o standardzie DVI.

0