Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer AVH-X8500BT - Brick po aktualizacji oprogramowania

Aspir440 09 Paź 2016 21:32 975 3
  • #1 09 Paź 2016 21:32
    Aspir440
    Poziom 13  

Witam,
    Parę chwil temu uśmierciłem chyba swoje radio przez głupią decyzję.
    Chciałem zaktualizować oprogramowanie więc zgrałem sobie dwa potrzebne do tego pliki na oddzielne pendrive'y. Włożyłem jeden z nich i zobaczyłem, że to nie ten co miał iść jako pierwszy więc szybko go wyciągnąłem, a radio bez jakiegokolwiek pytania zaczęło się aktualizować dosłownie ułamek sekundy wcześniej więc nie zdążyłem zareagować. Nie dało się tego anulować w żaden sposób więc po 30min patrzenia na zacięty ekran wczytywania, odłączyłem akumulator sugerując się informacją na ekranie radia, że w razie zaniku napięcia wejdzie w tryb recovery. No i kicha bo jest całkiem martwe, nie ma żadnego recovery, wszystkie 3 bezpieczniki od radia dobre.. jak przywrócić mu softa?

@edit
    Odesłałem radio do Pioneera. Zaproponowali mi wymianę całego modułu za jedyne 1572zł bo "usunąłem wszystkie pliki systemowe". Znajdzie się ktoś kto umie to naprawić bez wymiany?

0 3
  • #2 14 Paź 2016 00:46
    crisem
    Poziom 9  

Weź sprzęt pod pachę i podjedź na ul. II Armii Wojska Polskiego 41 w Ursusie
    bo masz naprawdę blisko albo do chłopaków na Al. Krakowską 123.
    Pokażesz, pogadasz i jeśli nie oni to z pewnością doradzą kto nie będzie
    się uczył na twoim sprzęcie stawiając na nogi. Nie wiem gdzie jeździsz,
    ale opcji jest kilka w Wa-wie. W drugą stronę do Grodziska nie znam
    kogokolwiek kto mógłby Ci to postawić bez rzeźby. Nie wiem co to za serwis,
    ale za taką cenę to chyba sam możesz sobie zrobić tak jak i oni przekładkę
    środka z innego choćby używki. Wysyłki to raczej sobie odpuść.

0
  • #3 14 Paź 2016 12:36
    Aspir440
    Poziom 13  

Dzięki za polecenie kogoś ;) Akurat do Ursusa mam blisko, a ten do którego wysyłałem radio to autoryzowany serwis. Kontakt do nich miałem ze strony Pioneera. Taka "centrala serwisowa". Wymieniacze.. cena chora bo za tą kasę to mogę kupić takie radio nawet nie bawiąc się w szukanie uszkodzonej używki na przekładkę układu.

@edit
    Radio po miesiącu spędzonym w serwisie Pioneera nadal martwe. Wciąż twierdzą, że do wymiany cała płyta i do tego muszę zapłacić za robociznę.. szkoda, że totalnie NIC nie zostało z nim zrobione. Jeszcze gdyby chociaż było co diagnozować to rozumiem ale tu sprawa chyba dość jasna i wszystko było sprawne. Wystarczy od nowa zaprogramować albo podmienić pamięc.

Miał ktoś styczność z takim problemem?

0
  • #4 07 Lis 2016 19:34
    Aspir440
    Poziom 13  

Będę sam próbował swoich sił z wskrzeszeniem go. Liczę na jakieś wsparcie ;)
    Z tego co już udało mi się ustalić to siedzi tam mikrokontroler PEQ135A8, który jest chyba (proszę o potwierdzenie) odpowiednikiem NEC D70F3925 i to powinno mnie interesować. Zamiast programować obecny układ wrzuciłbym najpierw wsad z systemem na tego NECa. Plik wsadowy mam ze strony Pioneera tylko trzeba go wgrać i tu pojawia się moje pytanie.. Jak?
    Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów