Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon wymiana słuchawki na głośnomówiący Orno OR-DOM-QH-911

diodadioda 10 Paź 2016 09:21 1062 0
    diodadioda
    Poziom 10  
    Witam
    Mam oto taki taki problem zakupiłem zakupiłem zestaw domofonowy Orno OR-DOM-QH-911 ogólnie jak na chińską produkcję działa jednak chciałem zrobić jego kilka modyfikacji.
    Zabudowałem sobie układ słuchawki i przyciski otwarcia rygla i podniesienia słuchawki w klasycznym osprzęcie tak jak włączniki od światła. W zasadzie przedłużyłem wyprowadzenia z Unifonu, który umieściłem w rozdzielce. Powstał swego rodzaju panel głośnomówiący na czym mi zależy (słuchawka jakoś taka wielka i brzydka).
    Komunikacja działa niby ok. Na kasecie zewnętrznej bez problemu słuchać głos z domu. Problem jest w drugą stronę. Zabudowany układ przystosowany jest do słuchawki więc żeby słyszeć rozmowę trzeba przyłożyć ucho do ściany.
    Miałem gdzieś miniwzmacniacz na LM386 i myślałem że podepnę go pomiędzy głośnikiem a linią audio wychodząca układu unifonu i już(szybko i bezkosztowo- tak jakbym wzmacniał słuchawkę).
    Objaw jest jednak zaskakujący wzmocniłem sobie dźwięk wewnątrz panela, czyli gadam sam do siebie to słysze super - nawet jak zbliżę mikrofon do głośnika to aż się sprzęga.
    Natomiast komunikacja z kasetę na zewnątrz jest jeszcze gorzej, na dokładkę zabudowane jest tam podświetlenie które włącza się po podniesieniu słuchawki. Po połączeniu ze wzmacniaczem zanikło.
    Pytanie co by tu zrobić. Myślałem żeby ten wzmacniacz wpiąć pomiędzy linie audio kasety a układem unifonu jednak boję się, że coś upale.
    Jakieś sugestie?

Może ktoś ma schemat tego domofonu na samym unifonie jest płyta Quhwa vp-0031DP rev3,. Interesuje mnie szczególnie schemat kasety bo nie mogę jej rozebrać.
    Pozdrawiam