Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Kompresor R2 stary - woda z olejem w zbiorniku powietrza

moonchild 10 Paź 2016 10:10 1329 10
 • #1 10 Paź 2016 10:10
  moonchild
  Poziom 14  

  Witam!

  Kupiłem używany stary kompresor, niemiecki, taki gniotsa nie łamiotsa, sprzęt z lat 70. Po doświadczeniach z ryżem (dwa kompresory które padały dokładnie w tydzień po gwarancji!) wywaliłem 7 stów na sprzęt europejski, stary i podobno nie do zabicia.

  Moderowany przez Krzysztof Reszka:

  3.1.18. Nie wysyłaj linków, które po pewnym czasie przestaną być aktywne. To spowoduje, że dyskusja straci jakikolwiek sens.  Przypadek spowodował, że odkryłem pewną jego wadę i teraz nie wiem co o tym myśleć.
  Podczas wkładania do bagażnika auta (kompresor jest b. ciężki) utrącił się i złamał dolny zawór spuszczania kondensatu, tyle, że miast wody wyciekła z tamtą szarobrązowa breja, tłusta maź podobna do tej jaka zbiera się czasem na korku wlewu oleju w samochodzie. Jednym słowem śmietana olejowa...
  Sprzedający zarzekał się, że kompresor jest w doskonałym stanie. Faktycznie chodzi ładnie, cicho i 50L butlę nabija w niecałe 2 minuty od zera. Bije do 8,5 atm po czym wyłącza presostatem i bardzo delikatnie spuszcza sam powietrze do 7,5atm w ciągu kilkudziesięciu minut. Potem stoi w miejscu.

  Co to może być...? Ręce mi już opadają... Albo gówna z Chin albo ludzie oszukują... Czy w tym kraju nie ma już uczciwości...???!

  0 10
 • Pomocny post
  #2 10 Paź 2016 10:48
  Jarosx9
  Poziom 35  

  To normalne po jakimś czasie eksploatacji w każdym tego typu kompresorze. Spuszcza się to raz na jakiś czas - to połączenie wody z olejem (który przedostał się między pierścieniami).

  0
 • #4 16 Lis 2016 18:09
  wiesiekmisiek
  Poziom 20  

  To jest kondensat. Tak jak kolega pisał wyżej trzeba przynajmniej raz w miesiącu spuszczać a jeżeli się eksploatuje ostro to i częściej. Uwaga przed zimą, jeżeli trzymasz ją w nieogrzewanym pomieszczeniu obowiązkowo należy spuścić.

  0
 • #5 16 Lis 2016 19:07
  moonchild
  Poziom 14  

  Tak! Dziękuję! Ktoś jeszcze też mi to powiedział. Pytanie jednak kolejne...
  Do tej pory miałem tylko chińskie kompresory, które jak pisałem żyją jakieś 2 lata i ulegają biodegradacji... Jak wytłumaczyć to, że w tych "ryżowcach" z baniaka wylewałem zawsze tylko wodę choć najczęściej koloru rdzy. Oleju w tym nie było.

  0
 • #6 16 Lis 2016 22:00
  mychaj
  Poziom 30  

  Może olej był tylko w mniejszych ilościach, kwestia rozwiązania smarowania rozbryzgowe czy pompa oleju? - słabo smaruje to i oleju mniej za to zużycie szybsze, ten kompresor który kupiłes jeżeli nie masz ochoty go rozbierać to przynajmniej wymień 2/3 razy olej (taka płukanka).

  0
 • #7 17 Lis 2016 13:26
  Jarosx9
  Poziom 35  

  moonchild napisał:
  Jak wytłumaczyć to, że w tych "ryżowcach" z baniaka wylewałem zawsze tylko wodę choć najczęściej koloru rdzy. Oleju w tym nie było.

  Też mam takie chińskie marketowe kompresory (baardzo eksploatowane) i najstarszy ma prawie 10 lat i dokładnie to co piszesz wylatuje - woda w kolorze rdzy - tylko jest dość tłusta- więc co za tym idzie musi być w niej olej.
  Zawartość oleju w wodzie pewnie się zmienia w zależności w jakich temperaturach pracuje kompresor - stan pierścieni też ma pewnie znaczenie. Kolor wody się zmienia w zależności jak często jest to spuszczane - im wiecej pracuje i częściej wylewam wodę tym mniej koloru rdzy.

  0
 • #8 17 Lis 2016 15:52
  wiesiekmisiek
  Poziom 20  

  Ja kolego już ładnych kilka lat eksploatuję takiego chińczyka ( zbiornik tylko 25 l bo taki najlepiej mi pasuje do auta przy częstych przewózkach) i to w warunkach naprawdę ekstremalnych. Zasila gwoździarki i długo pracuje - jednak olej zmieniam mu ze trzy razy w roku. W zbiorniku też często spuszczam kondensat - przeważnie woda ale też mam zastosowany ( dokładany) odwadniacz z regulatorem ciśnienia i naolejacz ( gwoździarki i inne urządzenia pneumatyczne wymagają smarowania ) . W odwadniaczu zbiera się woda z powietrza ale przeważnie ma to miejsce w chłodne dni. Nie wiem dlaczego Ty posadziłęś swoje chińczyki tak szybko. Albo stosowałeś olej niewłaściwy , albo go nie zmieniałeś. Jaka była przyczyna możesz mi napisać co w nich padało?

  0
 • #9 20 Lis 2016 21:07
  Jarosx9
  Poziom 35  

  Wiesiekmisiek jakie oleje zalewasz? Ja też często zmieniałem ale nigdy na sprężarkowe tylko zawsze na samochodowe (resztek po litr lub więcej mam sporo) i zazwyczaj półsyntetyk.
  Korci mnie dolać trochę motodoktora jakiegoś i sprawdzić czy czas pompowania butli się nie zmniejszy - w najbardziej wyeksploatowanym kompresorze.

  0
 • #10 21 Lis 2016 18:12
  wiesiekmisiek
  Poziom 20  

  Ja używam typowego oleju do sprężarek. Kupuję w sklepie z częściami zamiennymi do ciągników rolniczych w baniaczkach 5-cio litrowych. Pisze tam Olej do sprężarek. Piąteczka kosztowała 60 zł, ostatnio wziąłem 5 baniaczków bo w Castoramie widziałem 1 litr oleju do sprężarki za 30 zł, więc wziąłem na zapas. Jeżeli interesują Ciebie bliższe parametry to jutro odczytam i napiszę .Samochodowych nigdy nie stosowałęm, używam ich jedynie do kosiarek. Natomiast doktorka nie proponuję gdyż on zadziała Ci ale na krótki czas. Lepiej byłoby już jak coś zmienić pierścionki ( komplet znajdziesz w każdym serwisie z piłami spalinowymi).

  1