Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

playstation 4 - czerwony obraz

10 Paź 2016 18:35 1821 4
  • Poziom 15  
    Witam, postanowiłem zreanimować dla siebie ps4 model cuh 1216a, płyta główna sac-001, widać że ktoś wstawił nowe gniazdo hdmi ale słabo to przylutował więc poprawiłem i sprawdziłem miernikiem zgodnie z:
    Konsola startuje normalnie, czyli najpierw pulsuję niebieska dioda potem świeci ciągle biała ale niestety brak dźwięku a na ekranie tv tylko czerwone tło nic więcej, podobnie jak na tym filmie, z tym że u mnie nie ma żadnych pasków i innych zakłóceń;
    https://www.youtube.com/watch?v=ewvYqA5-G2c.
    Zastanawiam się czy wymiana transmitera panasonic mn864729 rozwiązała by sprawę, ale cena 150zl plus przesyłka daje do myślenia.

Proszę o radę kogoś bardziej doświadczonego, może ktoś ma pod ręko tako płytę i ustalił jakie to elementy są przy gnieździe hdmi:
    Brak dwóch elementów koło bezpiecznika 5v wyglądających jak dioda zabezpieczająca i kondensator chyba, w linii 5v, raczej mało istotne chyba.
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 22  
    Witam Przy złączu dioda podobna jak po prawej i niżej rezystor ale wartości nie znam. Raczej bez tych elementów powinien być obraz. Jeśli złącze poprawnie wstawione to do wymiany kontroler hdmi. Pozdrawiam
  • TermoPasty.pl
  • Poziom 15  
    Mam nowy układ panasonic mn864729, przylutowanie go nie będzie proste, zastanawiam się nad techniką montażu, jaką polecacie? Nie widzi mi się stawianie go samym hot airem, boje się przegrzania go, MN86471A jest łatwiejszy i poszedł by samą lutownicą. Dodatkowo mój układ ma pod spodem prawie po całości połączenie, lutowanie z masą, ciekawe czy jest konieczna do działania czy chodzi tylko o odprowadzenie ciepła, jeśli tak dałbym trochę pasty, a boki złapał lutownicą, hmm mam też sam promiennik podczerwieni 5,5cm x 5,5cm, co wybrać.
  • Poziom 22  
    Od spodu promiennik i powietrzem od góry. Samym powietrzem będzie ciężko , układ raczej nie wytrzyma. Układ od spodu także złapać cyną.
  • Poziom 15  
    Dzięki wielkie, może ktoś jest w stanie podać wartość tego elementu, najprawdopodobniej to rezystor, widać go na filmie w czasie 20:57.
    Mój ma koło 10 Mohm, chyba jest uszkodzony.
    https://www.youtube.com/watch?v=fIgtTwM02GY