Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia 1 silnik 1,6 czy czujnik temperatury może wpływać na spalanie.

Ricoh_220 10 Paź 2016 19:17 2547 11
  • Pomocny post
    #2 10 Paź 2016 19:25
    szymon198312
    Poziom 30  

Może mieć wpływ.

0
  • #3 10 Paź 2016 19:29
    Ricoh_220

Poziom 35  

Wybacz dopytam czy na podstawie odczytu temperatury korygowane są parametry zasilania (paliwem i pracą wtrysków). Może inaczej czy na tej podstawie komputer koryguje ustawienia?
    Nadmienię iż czujnik wymieniłem na nowy jest ok. tylko pytanie czy autko może się trochę zmienić na lepsze po tym.

2
  • Pomocny post
    #4 10 Paź 2016 19:32
    milejow
    Poziom 42  

Temperatura silnika to jeden z głównych i najważniejszych parametrów, które bierze pod uwagę sterownik silnika, ma kolosalny wpływ na sposób pracy silnika i zużycie paliwa.

0
  • #5 10 Paź 2016 19:33
    Ricoh_220

Poziom 35  

No to pocieszyliście minie od jutra obserwuję spalanie i działanie silniczka.
    Bo jakoś dziwnie paliwo mi znikało :)
    Jeszcze dopytam czy komputer sam skoryguje czy trzeba jakies douczanie w starym renault clio sugerowano zdjąć klemę 5 minutek i potem na wolnych obrotach 10 minut jak jest tu ?

0
  • #6 10 Paź 2016 20:16
    milejow
    Poziom 42  

Bez żadnych procedur itp, jeśli stwierdzisz uszkodzenie czujnika to wymieniasz go i jeździsz. W Clio też nie potrzebne były zaklęcia.

0
  • #7 10 Paź 2016 20:46
    psilos1
    Poziom 31  

Czujnik temperature w tym silniku to dwa czujniki w jednym -jeden podaje dane na zegary,drugi do sterownika silnika.Znaczy to ze złe wskazania na liczniku nie mają wpływu na prace silnika.Sprawdzić to można przy pomocy interfejsu diagnostycznego porównując temperatura podawaną na zegary z trmperaturą silnika w ECU.Czujnik tylko oryginalny z ASO-zamienniki są niewiele tańsze a z własnego doświadczenia poprawnie (roznica w temperaturze podawanej przez oba czujniki poniżej 5*C)działa jeden na trzy...

Dodano po 8 [minuty]:

Ricoh_220 napisał:

Bo jakoś dziwnie paliwo mi znikało

Musisz sie przyzwyczaić-ta archaiczna ośmiozaworówka (zapewne 1.6 sr)stworzona została w czasach kiedy spalanie nie było najważniejszym parametrem silnika.Cieżko zejść poniżej dychy w mieście i siedmiu litrach w trasie....Ma za to jedną wielką zaletę-jest wprost idealny do LPG...

1
  • #8 10 Paź 2016 21:13
    Jarzabek666
    Poziom 27  

psilos1 napisał:
    Musisz sie przyzwyczaić-ta archaiczna ośmiozaworówka (zapewne 1.6 sr)stworzona została w czasach kiedy spalanie nie było najważniejszym parametrem silnika.Cieżko zejść poniżej dychy w mieście i siedmiu litrach w trasie...

A te dzisiejsze to niby ile spalają? biorąc pod uwagę silniki koło 100KM

0
  • #9 10 Paź 2016 22:02
    psilos1
    Poziom 31  

Jarzabek666 napisał:

A te dzisiejsze to niby ile spalają? biorąc pod uwagę silniki koło 100KM

Polo R 1.0 TSI 108 kuni...zeby wciągnął wiecej niz siedem nie byłem go w stanie zmusić...zapewne nie dotrwa do 100 tys km przy których moja stara sr-ka sie dopiero "docierała"...ale niestety nie mamy na to większego wpływu

0
  • #10 11 Paź 2016 06:46
    helmud7543
    Poziom 42  

Ricoh_220 napisał:

Jeszcze dopytam czy komputer sam skoryguje czy trzeba jakies douczanie w starym renault clio sugerowano zdjąć klemę 5 minutek i potem na wolnych obrotach 10 minut jak jest tu ?

Dopóki nie wyrzuci kontrolki silnika to, zakładając że wszystko jest sprawne, sam się przyuczy.

0
  • #11 11 Paź 2016 08:51
    psilos1
    Poziom 31  

Ricoh_220 napisał:

Nic nie musisz robić,adaptacja konieczna jest w elementach wykonawczych jak na przykład przepustnica...

Dodano po 22 [minuty]:

helmud7543 napisał:

Dopóki nie wyrzuci kontrolki silnika....

Zależy jaki rocznik.W licznikach benzyn bez can 1U1919xxx nie było kontrolki check engine.

0
  • #12 11 Paź 2016 09:33
    robokop
    Moderator Samochody

psilos1 napisał:
    Polo R 1.0 TSI 108 kuni...zeby wciągnął wiecej niz siedem nie byłem go w stanie zmusić
    A do tego litr oleju. Porównaj sobie masę i Cx jednego samochodu, a potem drugiego i wtedy dopiero porównuj. Oktawia to ciężka "krowa". Wątek zamykam, jako że z jednej strony zaczęły się kosmiczne historie, a z drugie kolega założyciel nie zadał sobie trudu do poczytania czegokolwiek na temat osprzętu silnika i jego wpływu na spalanie.

0