Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 4. Komunikat HECKKLAPPE OFFEN nagły alram

ondrei 10 Paź 2016 20:11 2235 23
  • #1 10 Paź 2016 20:11
    ondrei
    Poziom 8  

Witam serdecznie wszystkich miłośników motoryzacji. Mam taki problem: Dzisiaj nagle kiedy stałem obok samochodu włączył się alarm ( nic do niego nie dotykało itd). Kiedy wyłączyłem alarm, usiadłem do auta i przekręciłem kluczyk w stacyjne to wyświetlił się komunikat ,,HECKKLAPPE OFFEN" czyli klapa bagażnika. Klapa była zamknięta. Zamknąłem ponownie i zasunąłem auto sytuacja się powtórzyła. Obejrzałem dokładnie wtyki poodciskałem nic nie pomogło. Kilkakrotnie ja zamknąłem i otworzyłem i narazi niby jest ok. Dzisiaj padał desz wiozłem płyty podsufitki dachowej z otwartą klapa jakieś 3km. Jak myślicie czy to coś poważnego, czy tylko jednorazowa usterka przez wilgoć. Proszę o pomoc z góry dziękuj

0 23
  • Pomocny post
    #2 10 Paź 2016 20:55
    psilos1
    Poziom 31  

Zapewne zamókł mikrostyk w zamku-poczekaj aż wyschnie jezeli nadal bedą problemy wymiana całego mechanizmu zamka...

0
  • #3 10 Paź 2016 20:59
    ondrei
    Poziom 8  

psilos1 napisał:
    Zapewne zamókł mikrostyk w zamku-poczekaj aż wyschnie jezeli nadal bedą problemy wymiana całego mechanizmu zamka...

Ciężka sprawa wymienić to samemu

Dodano po 2 [minuty]:

dodam, że jeszcze kiedyś w dupę dostałem. klapa jest wgnieciona i lampka bagażnika się nie świeci, ale nigdy mi to nie prszeszkadzało

1
  • #4 10 Paź 2016 20:59
    _Megamax_
    Poziom 15  

Wymontuj zamek , olejem przepryskaj , albo najlepiej namocz .
    poczekaj aż ocieknie i zamontuj . O ile pamiętam , to jest przykręcony z zewnątrz .
    Tylko uważaj na konektor od krańcówki .
    Jesli nie pomoże to znaczy że , zamek do wymiany ,bo zapadki są plastykowe ale wewnątrz plastyku jest metal .Kiedy rdzewieje , plastyk puchnie i klinuje sie w "obudowie zamka" ,przez co się nie domyka .
    Mogą sie też łamać przewody w przelotce pomiędzy pokrywą bagażnika a karoserią .
    Korodują też styki konektorka przy zamku

Nie polecam preparatów typu : WD i innych odrdzewiaczy , bo po nich to dopiero zaczyna się
    rdza .

0
  • Pomocny post
    #5 10 Paź 2016 21:01
    psilos1
    Poziom 31  

Dasz sobie radę bez problemu...dwie sróbki w "rączkach"plastikowej osłony klapy,ciągniesz energicznie-jest na zatrzaskach i wszystko masz jak na dłoni...

0
  • #6 10 Paź 2016 21:06
    ondrei
    Poziom 8  

_Megamax_ napisał:
    Wymontuj zamek , olejem przepryskaj , albo najlepiej namocz .
    poczekaj aż ocieknie i zamontuj . O ile pamiętam , to jest przykręcony z zewnątrz .
    Tylko uważaj na konektor od krańcówki .
    Jesli nie pomoże to znaczy że , zamek do wymiany ,bo zapadki są plastykowe ale wewnątrz plastyku jest metal .Kiedy rdzewieje , plastyk puchnie i klinuje sie w "obudowie zamka" ,przez co się nie domyka .
    Mogą sie też łamać przewody w przelotce pomiędzy pokrywą bagażnika a karoserią .
    Korodują też styki konektorka przy zamku

Nie polecam preparatów typu : WD i innych odrdzewiaczy , bo po nich to dopiero zaczyna się
    rdza .

zamek się domyka działa poprawnie otwiera zamyka wyskakuje tylko błąd i alarm

0
  • Pomocny post
    #7 10 Paź 2016 21:07
    psilos1
    Poziom 31  

Jak pisałem problemem jest mikrostyk w zamku

0
  • #8 10 Paź 2016 21:11
    ondrei
    Poziom 8  

psilos1 napisał:
    Dasz sobie radę bez problemu...dwie sróbki w "rączkach"plastikowej osłony klapy,ciągniesz energicznie-jest na zatrzaskach i wszystko masz jak na dłoni...

aaaaa nie dodałem osłonę plastikową mam zdjętą. Możesz mi kolego wysłać zdjęcie jak ten element o którym wyżej mowa wygląda

Dodano po 3 [minuty]:

psilos1 napisał:
    Jak pisałem problemem jest mikrostyk w zamku

http://allegro.pl/mikrostyk-zamka-rozbieralny-vw-audi-seat-skoda-fva-i6147876684.html to o to chodzi ??

0
  • #9 10 Paź 2016 21:12
    psilos1
    Poziom 31  

Pytanie-działa lampka w bagażniku ?

0
  • #10 10 Paź 2016 21:13
    ondrei
    Poziom 8  

psilos1 napisał:

Nie dział już od dawna... właściwie odkąd pamiętam nie działała

0
  • #11 10 Paź 2016 21:16
    psilos1
    Poziom 31  

ondrei napisał:
    psilos1 napisał:

Mikrostyk...tak to ten z linku ale zeby go wymienic nieźle sie umordujesz...zamek jest teoretycznie nierozbieralny i trzeba kombinować.

0
  • #12 10 Paź 2016 21:18
    ondrei
    Poziom 8  

psilos1 napisał:
    ondrei napisał:
    psilos1 napisał:

Mikrostyk...tak to ten z linku ale zeby go wymienic nieźle sie umordujesz...zamek jest teoretycznie nierozbieralny i trzeba kombinować.

Czasami się też sam zamykał. Więc jaka jest toja rada przesmarować czy wymienić. Proszę uprzejmie abyś mi wysłał link do tej cześć do wymiany

0
  • #14 10 Paź 2016 21:30
    ondrei
    Poziom 8  

mam jeszcze jedno pytanie jak myślisz może to samo ustąpić ??

Dodano po 1 [minuty]:

aaa ten mikro styk z mojego linku będzie dobry ??

0
  • #15 10 Paź 2016 21:33
    psilos1
    Poziom 31  

ondrei napisał:
    mam jeszcze jedno pytanie jak myślisz może to samo ustąpić ??

Dodano po 1 [minuty]:

aaa ten mikro styk z mojego linku będzie dobry ??

Na to pytanie nikt nie jest w stanie dać odpowiedzi...wyjmij zamek-potraktuj obficie wd40-wypiera wilgoć i zobaczysz.

0
  • Pomocny post
    #16 10 Paź 2016 21:35
    _Megamax_
    Poziom 15  

W oświetleniu bagażnika pewnie masz spaloną żarówke .
    Co szkodzi przesmarować zamek i przekonać się samemu .
    Nic nie ryzykujesz .

0
  • #17 10 Paź 2016 21:35
    ondrei
    Poziom 8  

a ten mikrostyk z aukcji do której link wcześniej wysyłałem jest odpowiedni ??

Dodano po 37 [sekundy]:

_Megamax_ napisał:
    Co szkodzi przesmarować zamek i przekonać się samemu .
    Nic nie ryzykujesz .

a można przesmarować bez demontażu ??

0
  • #18 10 Paź 2016 21:41
    psilos1
    Poziom 31  

Potrzebujesz mikrostyku z trzema "wyjsciami"jedno to zasilanie(z tego co pamietam jest to masa)i dwa wyjscia :na zegary i do lampki bagaznika.Z aukcji nie jestem w stanie wywnioskować czy jest podwójny czy potrójny-pytanie do sprzedawcy

0
  • #19 10 Paź 2016 21:43
    _Megamax_
    Poziom 15  

Nie jest powiedziane , że winny jest mikrostyk .
    odkręć 2 śróbki wysuń trochę zamek , przepryskaj i przykręć .
    Odrdzewiacz jest agresywny i słabo smaruje , ale Koledzy tu polecają ...

0
  • #20 10 Paź 2016 21:44
    psilos1
    Poziom 31  

_Megamax_ napisał:
    .

Za oświetlenie odpowiada ten sam mikrostyk co za info na zegarach i alarm(sygnał podawany jest rowniez do modułu komfortu)

0
  • #21 10 Paź 2016 21:44
    ondrei
    Poziom 8  

psilos1 napisał:
    Potrzebujesz mikrostyku z trzema "wyjsciami"jedno to zasilanie(z tego co pamietam jest to masa)i dwa wyjscia :na zegary i do lampki bagaznika.Z aukcji nie jestem w stanie wywnioskować czy jest podwójny czy potrójny-pytanie do sprzedawcy

a co o tym sądzisz ??http://allegro.pl/wylacznik-krancowy-z-blaszka-mikrostyk-zamka-wl-i6513206746.html

0
  • #22 10 Paź 2016 21:53
    psilos1
    Poziom 31  

Mikrostyki są normal open i normal close nie jestem w stanie odpowiedzieć czy ten z linku bedzie poprawny....proponuję wyczyscic i przesmarować zamek-jezeli nie pomoże wymiana-mozna poszukać używki.

0
  • #23 10 Paź 2016 22:03
    ondrei
    Poziom 8  

psilos1 napisał:
    Mikrostyki są normal open i normal close nie jestem w stanie odpowiedzieć czy ten z linku bedzie poprawny....proponuję wyczyscic i przesmarować zamek-jezeli nie pomoże wymiana-mozna poszukać używki.

chyba wymienia cały zamek bo na ty są jakieś uszkodzenia mechaniczne

0
  • #24 11 Paź 2016 21:40
    ondrei
    Poziom 8  

Czyszczeni zamka nic nie dało. Odłączyłem wtyczkę od mikrostyku. Zamek działa prawidłowo, komunikat znikną, Jedyny mankament nie zapalają się światła jak otworze drzwi i nie działa ,,piszczyk" przypominający o zgaszeniu świateł

0