Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki moduł GSM do centrali DSC PC-1565 2P?

10 Paź 2016 20:45 1908 54
  • Poziom 12  
    Witam serdecznie

Mógłby ktoś polecić jakiś prosty moduł GSM do powiadomień i sterowania który zagada z centralą PC-1565 2P? Teoretycznie jest dedykowany GSM-1000 ale nigdzie takowego nie mogę znaleźć, może udałoby się użyć czegoś innego z rynku wtórnego? Dobrze jakby był podłączany tak jak GSM-1000 do wyjścia telefonicznego.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
    Karol
  • Relpol przekaźniki

• Poziom 43  
    karo3003 napisał:
    Dobrze jakby był podłączany tak jak GSM-1000 do wyjścia telefonicznego.

Satel GPRS-T1.
  • Poziom 12  
    Bardzo dziękuję, zapoznam się ze specyfikacją. Czy ten moduł pozwala także na zdalne uzbrajanie centrali i posiada jakieś inne funkcje sterowania nią czy działa tylko w jedną stronę i wysyła powiadomienia smsami na telefon?
  • Relpol przekaźniki

• Poziom 43  
    Działa w jedną stronę, jeśli chcesz dodatkowe wyjścia w module to GPRS-T4, podłącza się go inaczej.
  • Poziom 12  
    Rozumiem. Czyli albo podłączam się pod wyjście telefoniczne i mam same powiadomienia albo podłączam moduł pod programowalne wyjścia i wejścia centrali, zostawiam w spokoju linię telefoniczną ale za to mam możliwość sterowania centralą telefonem.

Ciekawe jakie ma możliwości ten GSM-1000, czy tylko powiadomienia czy w obie strony działa i ma szerszą komunikację.
  • Poziom 23  
    GSM-8 z Genevo do tego się nada, jest do dyspozycji 8 wejść do uruchamiania powiadomień i możliwość zdalnego sterowania SMS i z aplikacji na Androida.
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Witam,
    Przy planowaniu zakupu modułu komunikującego się po wyjściach centrali (wspominane GSM 4 satela i GSM 8 Genevo) należy uwzględnić fakt że centrala o której mowa ma tylko na płycie 2 wyjścia programowalne, co gdybyśmy chcieli uzyskać więcej informacji wymaga zastosowania dodatkowego modułu wyjść.

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Może w takim razie lepiej poszukać tego dedykowanego modułu GSM-1000 bo będzie działać nie zajmując programowalnych wyjść centrali? Tylko czy on wysyła powiadomienia SMS które da się normalnie odczytać czy trzeba mieć to połączone do stacji monitorowania...?
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Popatrz na PX200N - ten moduł rozwiązuje Twoje wszelkie problemy. Masz komunikację po torze telefonicznym oraz dodatkowo wejścia do wykorzystania.
  • Poziom 12  
    marek216 napisał:
    Popatrz na PX200N - ten moduł rozwiązuje Twoje wszelkie problemy. Masz komunikację po torze telefonicznym oraz dodatkowo wejścia do wykorzystania.

Faktycznie to chyba jest to czego szukam :) może orientujesz się czy trudna jest do skonfigurowania komunikacja przez linię telefoniczną z PC-1565 czy są jakieś gotowe ustawienia w PX200N?

• Poziom 43  
    Konfiguracja jest stosunkowo prosta. Istotny jest również dobry kontakt z supportem producenta - w tym przypadku brak zastrzeżeń.
  • Poziom 12  
    Super. Szukam w takim razie i kupuję. Bardzo dziękuję za pomoc i poświęcony czas.

Mam jeszcze pytanie odnośnie instalacji PX200N - chodzi o akumulator - czy mogę podłączyć się pod ten sam akumulator z którego korzysta centrala alarmowa czy musi mieć swój?

• Poziom 43  
    karo3003 napisał:
    czy mogę podłączyć się pod ten sam akumulator z którego korzysta centrala alarmowa

Nie.
    karo3003 napisał:
    czy musi mieć swój?

Może ale nie musi - jeśli bilans prądowy centrali na to pozwala to pod zacisku AKU możesz podłączyć zasilanie z wyjścia zasilającego centrali, wtedy wyłączasz w module informacje o zaniku zasilania 230V.
  • Poziom 12  
    Zgadza się ale w razie zaniku napięcia moduł GSM przestanie działać i nie powiadomi nawet o tym.

Rozumiem, że nie da się w żaden sposób wykorzystać jednego akumulatora do zasilania centrali alarmowej i modułu?

• Poziom 43  
    karo3003 napisał:
    w razie zaniku napięcia

Którego - sieciowego? Wtedy system przełączy się na akumulator, lecz jak już wcześniej zostało napisane - centrala posiada tylko dwa wyjścia programowalne, więc zastanów się ile i jakie informacje chcesz otrzymywać.
    Przykładowo GPRS-T2 Satela posiada zacisk AC i informuje o zaniku 230V bez udziału centrali.

• Poziom 43  
    sosarek napisał:
    Przykładowo GPRS-T2 Satela posiada zacisk AC i informuje o zaniku 230V bez udziału centrali.

Wskazany PX również

sosarek napisał:
    karo3003 napisał:
    czy mogę podłączyć się pod ten sam akumulator z którego korzysta centrala alarmowa

Nie.

Jakież to techniczne przesłanki nie pozwalają na podpięcie równolegle dwóch odbiorników do jednego źródła zasilania?
    Osobiście nie znam żadnych - sugerowałbym jednak zastosowanie przed nadajnikiem bezpiecznika.
  • Poziom 12  
    Dobra, po kolei. W skrzynce będą działały dwa urządzenia: Centrala alarmowa i komunikator GSM. Zarówno centrala jak i komunikator mają zabezpieczenie na wypadek zaniku zasilania w postaci akumulatora. Nic mi nie da gdy tylko centrala będzie miała zasilanie z akumulatora bo komunikator je straci i nie dowiem się, że ktoś mi odciął kabel żeby wejść do chałupy.

Dlaczego nie mogę podpiąć obu urządzeń do jednego akumulatora?

P.S. PX kupiony, niedługo zabieram się za instalację tego całego zestawu.

• Poziom 43  
    karo3003 napisał:
    PX kupiony, niedługo zabieram się za instalację tego całego zestawu.

Kabel do jego programowania także? Posiadasz kod serwisowy do centrali?
  • Poziom 12  
    Kabel się zrobi, to nie problem, zwłaszcza że jest dokładnie opisane jak w tym temacie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2505718.html

Moduł rzekomo nieużywany więc kod powinien być fabryczny, okaże się jak znajomy go odbierze dla mnie od sprzedającego :) ale na wszelki wypadek zapytam...

• Poziom 43  
    karo3003 napisał:
    Moduł rzekomo nieużywany więc kod powinien być fabryczny

sosarek napisał:
    kod serwisowy do centrali?
  • Poziom 12  
    Oj przepraszam, nie doczytałem. Do centrali alarmowej kodu serwisowego nie mam ale najwyżej zrobię reset do fabrycznych ustawień. I tak robię wszystko od zera...

• Poziom 43  
    Jeśli jest Blokada Kodu Instalatora nie zresetujesz jej sprzętowo.
  • Poziom 12  
    No nie będę zakładał wariantu pesymistycznego ale trochę mnie zmartwiłeś, akurat centralę mam na stole także podłączę ją wieczorem na krótko i sprawdzę czy wejdę w tryb serwisowy...

W razie czego to pewnie wysyłka do producenta tylko wchodzi w grę żeby to zresetować?

• Poziom 43  
    Akurat informacja o tym zawarta jest w instrukcji programowania centrali - wystarczyło do niej zajrzeć.
    karo3003 napisał:
    W razie czego to pewnie wysyłka do producenta tylko wchodzi w grę żeby to zresetować?

Dystrybutora, czyli AAT.
  • Poziom 12  
    Przedzwoniłem do sprzedającego, powiedział, że nie jest ustawiona blokada kodu instalatora a sam kod jest fabryczny - całe szczęście :)

Dziękuję za zwrócenie uwagi bo mógłbym się obudzić...

• Poziom 43  
    Tak z ciekawości poza tematem - z jaką klawiaturą i ile dałeś za zestaw?
  • Poziom 12  
    A proszę bardzo. Zapłaciłem 120zł za komplet widoczny na foto z przesyłką pobraniową i dodatkowo dostałem gratis kufel do piwa i dwie używane czujki PiR.

Nowy Moduł GSM 150zł ale muszę poprosić znajomego o odbiór :)

Jaki moduł GSM do centrali DSC PC-1565 2P?

• Poziom 43  
    Cena jeszcze w miarę rozsądna, nie zapomnij o dokupieniu akumulatora. Ile czujników docelowo zamierzasz podłączyć do centrali (moduł możesz zasilać z centrali w sposób wcześniej opisany).
  • Poziom 12  
    Akumulator już jest, centralę trochę na wyrost mam bo mieszkam w bloku i w zasadzie to wystarczą mi dwie czujki i na upartego kontrakton na drzwi wejściowe (pierwsza z dwóch czujek ogarnia też drzwi wejściowe więc kontrakton to już tak na siłę). Nie wiem czy montować klawiaturę w obudowie na klatce przy drzwiach czy w środku.

Ogólnie to instalacja systemu u mnie to zasługa sąsiadów i zarządu osiedla bo pomimo, że mamy nowe osiedle i jest ono zamknięte (furtki na kod, klatki na kod, całe osiedle ogrodzone) to:
    1. Furtek nikt nie zamyka bo się nie chce
    2. Drzwi na klatkę wiecznie popodpierane
    3. Drzwi wejściowe do mieszkania deweloper wstawił takie, że jak kiedyś będę pod wpływem % wracał z imprezy i zapomnę otworzyć to wejdę z nimi do środka nie robiąc nawet zbyt wielkiego hałasu
    4. Sąsiadowi już obrobili piwnicę

• Poziom 43  
    Skoro drzwi wstawiał deweloper wymień zamki w pierwszej kolejności - jednym sfabrykowanym kluczem otworzysz całe osiedle.
    Kontaktron na drzwiach to podstawa, czujnik opóźniony, klawiaturę montuj wewnątrz(po co ma kłuć sąsiadów po oczach lub prowokować).
    Rzecz jasna nie zapomnij o sygnalizatorze wewnętrznym, np.SPW-100 Satela.
    Co do rozbrajania smsem - unikam takich rozwiązań, podobnie jak uzbrajania/rozbrajania pilotem.