Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW POLO 6N2 - ścinanie opon letnich

lenad 10 Paź 2016 20:49 492 4
  • #1 10 Paź 2016 20:49
    lenad
    Poziom 8  

Witam.
    Tak jak w temacie mam problem ze ścinaniem opon letnich przednich po zewnętrznej stronie. Natomiast opony zimowe są idealne. W związku z tym mam pytanie czy może to być przyczyną felg. Na zimówkach mam oryginalne felgi stalowe a letnie są na alumkach ale dokładnie nie wiem od jakiego auta. Czy może to być przyczyną np. węższych felg? Czekam na opinie może ktoś miał już taki problem.
    Pozdrawiam.

• #2 10 Paź 2016 21:04
    lord232!
    Poziom 27  

A zbieżność sprawdzona? Ja bym od tego zaczął.

• #3 10 Paź 2016 23:03
    Aleksander_01
    Poziom 39  

lord232! napisał:
    A zbieżność sprawdzona? Ja bym od tego zaczął.

Zbieżność jest w normie. Masz założone nie nominalne opony lub felgi i stąd ten problem. Załóż alufelgi odpowiednie dla Twojego samochodu i po problemie. Każde zawieszenie robione jest wg trapezu, a teraz pomyśl co się dzieje przy skrętach jeżeli wyjdziesz po za pewne parametry.

• #4 14 Paź 2016 09:07
    lenad
    Poziom 8  

Witam. Trochę mi zeszło ale podziałałem coś z autem. Pojechałem sprawdzić zbieżność , okazało się że mam wybitego sworznia na wahaczu i go wymieniłem . Cztery miesiące temu miałem robione badania techniczne i sworzeń był jeszcze dobry więc myślę że przez te parę miesięcy aż tak bardzo by mi opon nie ścięło. W sumie na wiosnę wymieniał mi sworznia z drugiej strony mechanik ale on mnie przekonywał że nie ma sensu robić zbieżności bo on tak wymienia że jest dobrze. Myślę że to co pisze Aleksander o trapezowym układzie kierowniczym też ma znaczenie. Na razie zmieniam na zimówki a do wiosny jeszcze parę miesięcy.

• #5 15 Paź 2016 09:06
    lord232!
    Poziom 27  

Zawsze po takiej wymianie trzeba robić zbieżność. A opony może ściąć po paru miesiącach. Zależy to od tego: ile robisz kilometrów, jak i od stopnia ustawienia złej zbieżności.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo