Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zetor 7211 czy wymienić Filtr oleju

20111982 10 Oct 2016 21:02 4038 6
    20111982
    Level 6  
    Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie filtra oleju w Zetorze. W moim mam zamontowany oryginalny bączek a przy niektórych widzę, że mają założoną przystawkę z normalnym filtrem. Zastanawiam się, czy też sobie nie zmienić, trochę słyszałem o tych bączkach, że traci ciśnienie na nich i jest mniejsze niż na normalnym filtrze. Koszt takiej modernizacji wyniesie około 180 zł. Czy warto wprowadzić taką modernizację, jeżeli na tym też Zetor jeździ?
    bearq
    Level 38  
    Przedluzysz w ten sposob zycie silnika, lepsze cisnienie i filtracja.
    sewo.k
    Level 25  
    Pierwsze się spytaj dla czego chce go zamienić? Na moje oko dla tego bo coś tam słyszał.
    Jeśli masz silnik w kiepskim stanie i słabe z tego powodu ciśnienie zmiana samego filtra nic nie zmieni. ma to wpływ na ciśnienie tylko gdy sam filtr odśrodkowy jest zużyty.
    Z lepszą filtracja bym polemizował. Filtr PP nie wyłapuje z oleju np. sadzy co robi odśrodkowy.
    20111982
    Level 6  
    A po czym poznać czy filtr odśrodkowy jest zużyty . A propo silnika to śmiga jak złoto ,w zeszłym roku badałem ciśnienie ,to na zagrzanym na wolnych obrotach miał 2,5 atm
    sewo.k
    Level 25  
    Po prostu sprawdź ciśnienie oleju na rozgrzanym silniku wkręcając manometr w miejsce czujnika ciśnienia oleju. Jeśli mieści się w normie to olej wszystko inne i jeździj dalej.
    Choć teoretycznie fakt że kontrolka nie zapala ci się w czasie pracy silnika powinien ci wystarczyć.
    kwok
    Level 39  
    Bączek jest lepszy. Fakt źe się zuzywa i trzeba go czyścić/wymieniać ale ja bym nie wymieniał. Zużycie to nic innego jak wytarte tulejki i olej płynie przez nie zamiast przez dziurki wylotowe bączka.
    20111982
    Level 6  
    Na razie nie zmieniam , przecież w końcu to fabryka wymyśliła więc chyba to takie złe nie jest do dzisiaj ZETORKI chodzą na nich jak malina a jakby było coś na rzeczy to na pewno by to zmienili .A ja nie jestem zwolennikiem poprawiania fabryki