Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Samsung - Nie uruchamia się system Windows 10

10 Paź 2016 21:13 5565 10
  • Poziom 15  
    Normalnie korzystałem z komputera i go wyłączyłem. Po kilku godzinach gdy chciałem go włączyć pojawia się logo "Samsung" i potem kręcące się kółko. Z początku myślałem że komputer coś robi ale trwa to już bardzo długo. Wyłączałem laptopa przyciskiem stand by i potem z prądu ale nie pomaga ta operacja. Po włączeniu nadal to samo. Jak temu zaradzić?
  • Poziom 15  
    Podczas uruchamiania wciskam przycisk F8 ale nie ma żadnej reakcji. No chyba że wejście w tryb awaryjny odbywa się w inny sposób?

Wystartował po wykonaniu przeze mnie dość chamskiej czynności a mianowicie podczas próby ładowania systemu wyciągnąłem wtyczkę bezpośrednio z gniazdka.

Problem zauważyłem po ostatniej aktualizacji Windows która mówiąc potocznie była dość duża i długotrwała. Po aktualizacji pojawiał się kolorowy ekran znany z ponownego postawienia Windowsa. Nie wiem czego dotyczyła ta aktualizacja ale ewidentnie od czasu jej instalacji komputer dłużej się włączał aż do czasu opisywanego wyżej problemu.
  • Poziom 15  
    Według instrukcji wciskamy F4 aby wejść do trybu awaryjnego. Niestety nie udaje się to.
  • Poziom 15  
    Póki co ściągnąłem Win10 z podanego wyżej linka na pendrive ale nie uruchamia się w żaden sposób. Podczas włączenia laptopa wciskając F8 (wejście do opcji napraw) wybieram odpowiedni dysk z którego ma wejść instalacja ale nie działa. Tak samo nie wykonując wejścia w tryb napraw.
  • Poziom 39  
    Masz zbootować płytę z instalatorem, a nie wciskać f8. Czytaj dokładnie jak wejść w tryb awaryjny, wszystko jest opisane.
  • Poziom 15  
    Przepraszam ale nie jestem biegły w tych tematach. Czy chodzi o to aby ściągnąć ze strony Microsoftu plik z Wn10 i wgrać plik na płytę? Potem włożyć ją do napędu w laptopie i spróbować odpalić?
  • Poziom 39  
    emarti napisał:
    Czy chodzi o to aby ściągnąć ze strony Microsoftu plik z Wn10 i wgrać plik na płytę? Potem włożyć ją do napędu w laptopie i spróbować odpalić?

Tak i dalej postępować jak w linkach, masz tam instrukcje. W win 10 domyślnie tryb awaryjny jest wyłączony stąd takie utrudnienia, że nie da się wcisnąć przysisk F8 jak w win7 czy xp i tryb awaryjny włącza się.
  • Poziom 15  
    OK, jutro wykonam próbe z płytą ale zastanawiam się też dlaczego nie można odpalić tego z pendrive?