Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy da się przerobić ten dzwonek bezprzewodowy na przewodowy?

Amstaf 10 Oct 2016 22:20 1116 9
Tespol
  • Tespol
    pikator
    Level 8  
    Z pewnością się da - ot chociażby ciąnąc przewód z zasilaniem do pilota I pozostawiając bezprzewodową komunikację pilot - dzwonek.
  • Tespol
    Amstaf
    Level 7  
    Tylko że ja nie chce mieć bezprzewodowego połączenia pilot-dzwonek. Chcę wykorzystać przycisk który już jest przed mieszkaniem mam tam pociągnięte zasilanie. Czy moja myśl jest zrozumiała?
    teskot
    Level 34  
    Jakim napięciem zasilana instalacja dzwonkowa? Za co odpowiadają przyciski w odbiorniku dzwonka? Czy któryś z nich odpowiada za odtworzenie zdefiniowanej melodii?
    Amstaf
    Level 7  
    Zasilanie 230 V natomiast SM1 głośność a SM2 rodzaj dzwonka jest ich siedem.
    kwazar
    Level 29  
    Na tej większej płytce jest taka mała wlutowana pionowo, to jest odbiornik radiowy sygnału z pilota.
    Jest ona wlutowana w siedmiu punktach. Dwa to zasilanie, jeden- antena, pozostało cztery.
    Sprawdź który z nich zmienia stan na przeciwny w czasie wysyłania polecenia pilotem.
    Potem w tym miejscu zastosuj odpowiedni włącznik.
    Amstaf
    Level 7  
    A w jaki sposób sprawdzić zmianę stanu na przeciwny? i co mam rozumieć jako stan przeciwny? multimetrem?
  • Helpful post
    kwazar
    Level 29  
    Tak, multimetrem. Zmierz napięcie na konkretnym wyjściu tego modułu, mierząc załącz dzwonek i sprawdź w jaki sposób zmienia się ono na poszczególnych wyjściach.
    Może być powiedzmy napięcie zasilania lub blisko i zmieni się na poziom bliski masy, lub odwrotnie.
    Amstaf
    Level 7  
    Witam odgrzewam temat.
    Czy możliwe jest że nie zmienia się wcale i na każdym wyjściu są takie same parametry czy może źle wykonuje pomiar.
    kwazar
    Level 29  
    Myślę, że źle wykonujesz pomiar. Skoro działa na pilota, to musi być jakiś sygnał z odbiornika pilota sterujący pozostałym układem.
    Podłącz woltomierz do pierwszego punktu odbiornika i do masy, następnie pilotem załącz dzwonek, obserwując jednocześnie mierzone napięcie.
    W taki sposób zmierz napięcie na wszystkich punktach odbiornika.