Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz ARTESYN 42A Is 514W - nie działa

11 Paź 2016 10:19 867 2
  • Poziom 2  
    Koledzy, jak go uruchomić Zasilacz ARTESYN 42A Is 514W - nie działa
    Jest nowy nic nie ruszałem nie wiem za co się zabrać.
    Potrzebne wyjście 13,8V 42Nie wiem czy to osiągnie ale chciał bym go uruchomić.
    Pomocy
    73
    sp9ekf
    Koledzy problem rozwiązany
    trzeci pin w górnym rzędzie z pierwszym pinem w dolnym rzędzie licząc od lewej
  • IGE-XAO
  • Serwisant
    Witam

Z tego co widzę to na wyjściu masz +12V/42A i +5V/2A a 13,8V na wyjściu nie ma.
    A sprawdzić ten zasilacz prosto na wejście AC 230V podajesz zasilanie sieciowe a wyjścia 12V i 5V można obciążyć np.żarówka i zmierzyć miernikiem poprawność działania.
  • IGE-XAO
  • Specjalista - zasilacze komputerowe
    Przeróbka 12V na 13,8V jest możliwa, wymaga jednak schematu ideowego. Często to największa przeszkoda przy jakichkolwiek czynnościach serwisowych.

Starsze konstrukcje oparte na elementach przewlekanych pozwalały na choćby częściowe odtworzenie układu połączeń. Współczesne rozwiązania konstruowane są w oparciu o elementy SMD, nierzadko na płytce montowanej dwustronnie.
    Takie wykonanie skutecznie zniechęca do naprawy, czy modyfikacji.

Rzecz byłaby ułatwiona, gdyby wewnątrz były dwie osobne jednostki dla +12V i +5V ze swoimi kontrolerami. Osobiście mocno w to wątpię.
    To co prawda mój domysł ale spodziewam się konstrukcji zbliżonej układowo do rozwiązań większości zasilaczy komputerowych.
    Wtedy przeróbka wymaga zmiany obwodów sprzężenia zwrotnego oraz obwodów komparatora "okienkowego" pilnującego wartości napięcia wyjściowego.

Na razie nic nie wiemy poza opisem znamion na naklejce.