Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka laserowa HP LaserJet5, po wymianie tonera drukarka słabo drukuje czerń.

11 Paź 2016 13:51 1785 10
  • Poziom 14  
    Witam kolegów.
    Mam problem z drukarką laserową HP LaserJet5, po wymianie tonera drukarka słabo drukuje czerń.
    Toner jest oryginalny firmy HP leżał kilka lat w szafie zapakowany fabrycznie. Przy uruchomieniu zasypał drukarkę tonerem więc go rozebrałem i okazało się że podwinęła się listwa czyszcząca bębna (chyba od leżenia), podmieniłem ją z zużytego tonera na którym wszystko było ok. I teraz efekt przy wydrukach jest taki jak na załączonym zdjęciu. Co może być powodem takiego wydruku? Przy wydruku tekstu jest to prawie niewidoczne. Czy podmiana sterowników coś pomoże?
    Drukarka laserowa HP LaserJet5, po wymianie tonera drukarka słabo drukuje czerń.
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    W HP toner wymieniany jest wraz z bębnem. To co widać na wydruku to problemy albo z bębnem albo z tonerem (z proszkiem). Sądzę, że konieczna jest wymiana na nowy toner.
  • Poziom 14  
    Erbit napisał:
    W HP toner wymieniany jest wraz z bębnem. To co widać na wydruku to problemy albo z bębnem albo z tonerem (z proszkiem). Sądzę, że konieczna jest wymiana na nowy toner.

Cały wkład jest nowy HP razem z bębnem, był oryginalnie zapakowany, tyle że leżał w szafie kilka lat.
    Może jeszcze ktoś ma jakiś pomysł?
  • Poziom 39  
    Leżał latami to się zbrylił. Na każdym tonerze czy tuszu jest napisana data przydatności do użycia.
    Wymień na świeży i nie myśl.
  • Poziom 15  
    Bęben jest naświetlony jedną stroną, więc z tego OPC już nic nie będzie.
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    Taki efekt jest też ja zasypią tonerem do nowszych modeli.
  • Poziom 39  
    @ABLublin autor napisał, że toner oryginalny, fabrycznie zapakowany, lecz kilkuletni.
    Wywinęło w nim listwę więc rozebrał kartridż i ją wymienił.
    Ja na miejscu autora tematu i z taką wiedzą zrobiłbym jedno - kupił nowy, nawet zastępczy, gotowy do pracy kartridż. I w ten to sposób rozwiązał problem i proszku i bębna i być może, wadliwie zamocowanej listwy czyszczącej.
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    Nie. to jest efekt toneru na wałku magnetycznym.
  • Poziom 14  
    krakarak napisał:
    @ABLublin autor napisał, że toner oryginalny, fabrycznie zapakowany, lecz kilkuletni.
    Wywinęło w nim listwę więc rozebrał kartridż i ją wymienił.
    Ja na miejscu autora tematu i z taką wiedzą zrobiłbym jedno - kupił nowy, nawet zastępczy, gotowy do pracy kartridż. I w ten to sposób rozwiązał problem i proszku i bębna i być może, wadliwie zamocowanej listwy czyszczącej.

Soryy @"krakarak ale piszesz nie na temat i nie wiem co masz do mojej wiedzy, właśnie po to tu jestem na forum, żeby ją powiększyć.
    A twoja porada z kupnem nic nie wnosi do tematu i nie trzeba mieć żadnej wiedzy do takiej porady :D . A tak na marginesie to nowych nie muszę kupować ponieważ mam w zapasie :D ale nie o kupno tu chodzi, tylko o odpowiedź na pytanie zawarte w pierwszym poście.
  • Poziom 39  
    Posty #2,4,5,6 i 8 wskazują na prawdopodobne powody takiego wydruku.

Piszę na temat.
    Skoro zadałeś pytanie to znaczy, że wiedzy nie masz. Skoro nie masz wiedzy to logicznym jest ograniczenie wydatków i czasu na uzyskanie właściwej jakości wydruku właśnie poprzez kupno nowego.
    Nic nie napisałeś czym dysponujesz na wymianę (listwy, bębny, proszek). Gdybyś to posiadał i poczytał/pooglądał filmy instruktażowe to już dawno przywróciłbyś kartridż do życia.
    Gdy kartridż "brudzi" zawsze rozpoczyna się od wymiany proszku oraz bębna na nowe.
    Masz to? Wymień.
    Nie masz - taniej kupić toner zastępczy.
    Nie chcesz kupować, wymień proszek i bęben.
  • Poziom 14  
    krakarak napisał:
    Posty #2,4,5,6 i 8 wskazują na prawdopodobne powody takiego wydruku.

Piszę na temat.
    Skoro zadałeś pytanie to znaczy, że wiedzy nie masz. Skoro nie masz wiedzy to logicznym jest ograniczenie wydatków i czasu na uzyskanie właściwej jakości wydruku właśnie poprzez kupno nowego.
    Nic nie napisałeś czym dysponujesz na wymianę (listwy, bębny, proszek). Gdybyś to posiadał i poczytał/pooglądał filmy instruktażowe to już dawno przywróciłbyś kartridż do życia.
    Gdy kartridż "brudzi" zawsze rozpoczyna się od wymiany proszku oraz bębna na nowe.
    Masz to? Wymień.
    Nie masz - taniej kupić toner zastępczy.
    Nie chcesz kupować, wymień proszek i bęben.

@krakarak czy możesz mi więcej nie odpisywać i pisać co będzie taniej, nie o to pytałem w pierwszym poście piszesz żeby pomóc, czy udowodnić jaką wielką masz wiedzę, czy nabijać sobie posty?
    Na marginesie powiem Ci że ABLublin miał rację, bo była to wina tonera i zasypanie nowym zamiennikiem rozwiązało problem i było znacznie tanisze niż kupno nowej kasety :D
    Zamykam temat.