Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Głośniki imprezowe jaki sprzęt proponujecie?

ExterHD 11 Oct 2016 16:31 1869 22
    ExterHD
    Level 6  
    Witam! Jaki proponujecie sprzęt na imprezy 18 itp. za ok. 3tys zł
    idek24
    Level 29  
    ExterHD wrote:
    Witam! Jaki proponujecie sprzęt na imprezy 18 itp

Chodzi o nagłośnienie samo ? Nowy używany ?
    ExterHD
    Level 6  
    Chodzi o nagłośnienie samo ? Nowy używany ?////
    Chodzi mi o same głośniki oraz wzmacniacz, który je pociągnie nie musi być on nowy ale patrzyłem na sprzęt skytec czytałem na forach że jest nic nie wart czy to prawda konkretnie to 2 głośniki led 1000w oraz 2 sobofery 600w oraz wzmacniacz skytec 4000w głośniki 8om wzmacniacz ciągnie 1400w na 8om czy to bez sensowny wydatek?
  • Helpful post
    idek24
    Level 29  
    ExterHD wrote:
    Chodzi mi o same głośniki oraz wzmacniacz, który je pociągnie nie musi być on nowy

Tu masz 2 zestawy aktywne które ogarną 18-stki bez problemu.
    Ldm SAS 15
    LD Systems DAVE 15 G3
    ExterHD wrote:
    czy to prawda konkretnie to 2 głośniki led 1000w oraz 2 sobofery 600w oraz wzmacniacz skytec 4000w głośniki 8om wzmacniacz ciągnie 1400w na 8om czy to bez sensowny wydatek?

Nie kupuj tego. I nie sugeruj się tym co na tej chińszczyźnie napisano.
    Strata pieniędzy i nic więcej.
    ExterHD
    Level 6  
    Tu masz 2 zestawy aktywne które ogarną 18-stki bez problemu.
    Ldm SAS 15
    LD Systems DAVE 15 G3
    ExterHD wrote:
    czy to prawda konkretnie to 2 głośniki led 1000w oraz 2 sobofery 600w oraz wzmacniacz skytec 4000w głośniki 8om wzmacniacz ciągnie 1400w na 8om czy to bez sensowny wydatek?

Nie kupuj tego. I nie sugeruj się tym co na tej chińszczyźnie napisano.
    Strata pieniędzy i nic więcej.[/quote]
    Dzięki wielkie ale mi bradziej odpowiada zestaw pasywny wiem że zestawy aktywne są o dużo bardziej wygodniejsze ale czy jest jakiś sprzęt w podobnej cenie pasywny?
    idek24
    Level 29  
    ExterHD wrote:
    czy jest jakiś sprzęt w podobnej cenie pasywny?

Np: HAND BOX LP-602S + STA-1400.
    PANICZKAMIL
    Level 39  
    18tki czytam jako imprezy gdzie wiecznie mało jest basu, więc subbas musi być. Powiedzmy, że sensowy subbas z końcówką mpcy będzie Cię kosztował 1500-1700zł. Zostaje budżetu na chińskie saty STXa i drugą końcówkę i mały mixer...

Możesz też obskoczyć imprezę jak 50% DJów parę lat temu, czyli JRX125 i końcówka mocy - masa huku ale na miły dół nie licz - będziesz czuł na klacie bas ale to kick a nie bas ALE NIEKTÓRYM nie potrzeba nic więcej - zeztaw z 2000zł Cię wyjdzie.

Opcje powermixer na satelity plus aktywny subbas też przemyśl - mniejsze imprezki obskoczysz samym powermixerem i kolumnami a na większe bierzesz subbas.

Opcji jest Masa - kwestia preferencji....
    idek24
    Level 29  
    PANICZKAMIL wrote:
    18tki czytam jako imprezy gdzie wiecznie mało jest basu, więc subbas musi być. Powiedzmy, że sensowy subbas z końcówką mpcy będzie Cię kosztował 1500-1700zł. Zostaje budżetu na chińskie saty STXa i drugą końcówkę i mały mixer...

PANICZKAMIL wrote:
    Możesz też obskoczyć imprezę jak 50% DJów parę lat temu, czyli JRX125 i końcówka mocy - masa huku ale na miły dół nie licz - będziesz czuł na klacie bas ale to kick a nie bas ALE NIEKTÓRYM nie potrzeba nic więcej

Autorze więc jak pisałem wyżej zakup jeden z podanych tam zestawów aktywnych. Chcąc być mobilnym oszczędzisz sobie targania końcówek mocy, i będziesz miał zestaw ,który spokojnie ogarnie taką 18-stkę. (Podpinasz kabel pod mixer czy kontroler i grasz.)
    Głośniki imprezowe jaki sprzęt proponujecie? Głośniki imprezowe jaki sprzęt proponujecie? Głośniki imprezowe jaki sprzęt proponujecie?
    PANICZKAMIL
    Level 39  
    Z aktywnymi Sas15 jest tak, że przy pełnym wysterowaniu dudnią a Dave15 przy pełnym wysterowaniu momentalnie zatyka się bas i pierdzi z bas reflexu. Są to zestawy dla chałturników - DJ zagra na tym do 80 osób max a potem będzie katorga dźwiękowa.
    ExterHD
    Level 6  
    PANICZKAMIL wrote:
    Z aktywnymi Sas15 jest tak, że przy pełnym wysterowaniu dudnią a Dave15 przy pełnym wysterowaniu momentalnie zatyka się bas i pierdzi z bas reflexu. Są to zestawy dla chałturników - DJ zagra na tym do 80 osób max a potem będzie katorga dźwiękowa.

Myślisz,że wzmacniacz stage line sta 1400 + 2x IMG STAGE LINE PAB-212MK2 dadzą radę coś pograć na ok 120 os.
    idek24
    Level 29  
    PANICZKAMIL - Spora 18-stka na 80 osób.
    ExterHD wrote:
    Myślisz,że wzmacniacz stage line sta 1400 + 2x IMG STAGE LINE PAB-212MK2 dadzą radę coś pograć na ok 120 os.

Nie zagrasz samymi nadstawkami. Musisz to podeprzeć basami..
    ExterHD
    Level 6  
    idek24 wrote:
    PANICZKAMIL - Spora 18-stka na 80 osób.
    ExterHD wrote:

Nie zagrasz samymi nadstawkami. Musisz to podepszeć basami..

To jaki zestaw polecasz do tego wzmacniacza żeby grało?
    idek24
    Level 29  
    ExterHD wrote:

Już Ci podałem.
    Najlepiej odsłuchaj sobie go.
    ExterHD
    Level 6  
    idek24 wrote:
    ExterHD wrote:

Już Ci podałem.
    Najlepiej odsłuchaj sobie go.

Tak ale to są zrstawy aktywne, kontrola ich jest przy każdym z głośników nie jest to uciążliwe?
    idek24
    Level 29  
    ExterHD wrote:
    kontrola ich jest przy każdym z głośników nie jest to uciążliwe?

Nie rozumiem pytania. Sterujesz głośnością jednym potencjometrem. Co w tym uciążliwego ?
    ExterHD
    Level 6  
    idek24 wrote:
    ExterHD wrote:
    kontrola ich jest przy każdym z głośników nie jest to uciążliwe?

Nie rozumiem pytania. Sterujesz głośnością jednym potencjometrem. Co w tym uciążliwego ?

Przepraszam nie zrozumieliśmy się czyli wystarczy Dave 15 G3 oraz stageline mpx-206/sw i można grać
    idek24
    Level 29  
    ExterHD wrote:
    Przepraszam nie zrozumieliśmy się czyli wystarczy Dave 15 G3 oraz stageline mpx-206/sw i można grać

Tak.
    Tylko pytanie po co Ci aż 6 kanałów w mikserze?
    ExterHD
    Level 6  
    idek24 wrote:
    ExterHD wrote:

Tak.
    Tylko pytanie po co Ci aż 6 kanałów w mikserze?

Szukałem miksera z 2 kanałami oraz wejściem na mikrofon jeżeli masz jakiś który polecasz to jestem otwarty na propozycje
    idek24
    Level 29  
    Jaki budżet na mixer ? Grasz z CD czy z Gramofonów ?
    Nowy używany?
    ExterHD
    Level 6  
    idek24 wrote:
    Jaki budżet na mixer ? Grasz z CD czy z Gramofonów ?
    Nowy używany?

Cd i nie musi być nowy
    ExterHD
    Level 6  
    idek24 wrote:
    Jaki budżet na mixer ?

Ok. 1500zł by było fajnie
    idek24
    Level 29  
    PIONEER DJM 350 / 400

Rane TTM 56

RELOOP IQ2+ tańszy.