Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung HT-BD1250 - Podłączenie głośników do TV bez oryg. odtwarzacza

anaruku 11 Paź 2016 18:06 828 9
  • #1 11 Paź 2016 18:06
    anaruku
    Poziom 12  

Witam serdecznie,
    mam do Was nietypowe pytanie.
    Mój ojciec kilka lat temu kupił zestaw kina domowego Samsung HT-BD1250
    (opis zestawu: https://www.cnet.com/products/samsung-ht-bd1250/review/)
    Niestety po pewnym czasie używania, oglądając film, dźwięk raz na jakiś czas zanikał, było słychać tylko głuchy pogłos filmu z subwoofera, ale satelity boczne nie działały, przeleciało kilka minut filmu i znowu się włączały - myślałem, że to wina płyty z filmem, bo po zawsze po cofnięciu filmu do danej minuty gdzie szumy się zaczęły - problem się pojawiał ponownie. Jednak przy kolejnych filmach było to samo.
    Sprawdziłem kable, rozpiąłem cały zestaw, sprawdziłem - kable całe, nie przełamane, nie przecięte, izolacja cała - wpiąłem je ponownie, żeby mieć pewność i dalej problem występował.
    Jakiś czas temu, ojciec pod wpływem emocji i niezadowolenia ze sprzętu, wywalił całość i zastąpił zestaw jednym soundbarem, a sam odtwarzacz Bray poszedł na działkę, gdzie działa bez zarzutów - płyty czyta, filmy działają, a dźwięk jest ok puszczany z telewizora - zostały tylko głośniki.

Chciałbym dowiedzieć się 2 rzeczy.
    1) W czym mógł leżeć problem? czy głośniki są zepsute? jak to sprawdzić? może wymienić kable?
    2) Głośniki mają nietypowe wejścia, mój telewizor, ani tani odtwarzacz DVD nie posiada takich wejść, a chciałbym z nich korzystać u siebie w domu. Co zrobić/co powinienem mieć żeby je podłączyć.

Zdjęcia zestawu i wtyczek w załączniku posta.
    Telewizor jaki posiadam to: https://www.panasonic.com/pl/consumer/kino-domowe/telewizory-led/tx-55ax630.html
    Odtwarzacz DVD to: http://www.lg.com/pl/video/lg-BD660-odtwarzacze-blu-ray
    Da się to jakoś zgrać?
    Pomocy!

Pozdrawiam serdecznie,
    M.
    Samsung HT-BD1250 - Podłączenie głośników do TV bez oryg. odtwarzaczaimage2.JPG Download (1.07 MB) Samsung HT-BD1250 - Podłączenie głośników do TV bez oryg. odtwarzaczaimage1.JPG Download (1.77 MB)

0 9
  • #3 11 Paź 2016 20:31
    anaruku
    Poziom 12  

mihal2002 napisał:
    A co ty chcesz? Pokazałeś dwie fotki i?
    i liczyłem, że jeśli ktoś odpowie, to przynajmniej przeczyta wiadomość i zerknie w sprzęt do którego chcę te głośniki podłączyć.

Nie zerknąłeś, nie wiesz o czym pisałem, to Ci streszczę.
    Mam 5 głośników (2x prawy, 2x lewy, 1x center) + soundwoofer.
    Chce je podłączyć do telewizora. Mój TV ma 2 Chinch wyjścia audio tak samo DVD - a głośniki + woofer to łącznie 6 kabli.

pytanie było - jak to podłączyć, czego użyć, gdzie to wtykać, czy trzeba mieć coś dodatkowego, co rozprowadzi ten dźwięk?

Wzmacniacz, wymienić DVD, amplituner itd. itp. nie znam się - dlatego pytam.
    Teraz po streszczeniu wiesz o co chodzi? :D

Dodatkowym pytaniem było, czemu głośniki gubiły dźwięk i raz chodziły ok, a przez parę minut chodził tylko woofer - czy to mogła być wina DVD czy kabli czy licho wie czego jeszcze?

0
  • #4 11 Paź 2016 20:39
    mihal2002
    Poziom 43  

anaruku napisał:
    Nie zerknąłeś, nie wiesz o czym pisałem,

Bo mnie to wisi. TY masz obowiązek.
    anaruku napisał:
    Mam 5 głośników (2x prawy, 2x lewy, 1x center) + soundwoofer.
    Chce je podłączyć do telewizora. Mój TV ma 2 Chinch wyjścia audio tak samo DVD - a głośniki + woofer to łącznie 6 kabli

I myślisz że głośniki same zagrają. Poczytaj jakie wyścia/wejścia posia d a TV.

1
  • #5 11 Paź 2016 20:52
    anaruku
    Poziom 12  

Chłopie ;)
    skoro Ci wisi, to proszę nie zabieraj głosu, skoro nie chcesz pomóc.
    Nie znam się na tym - stąd pytanie, chciałbym się dowiedzieć co, po co i dlaczego.

Gdybym się znał - nie zadawałbym pytań.
    Dziękuję, wniosłeś niesamowitą ilość informacji do tematu.
    Leć popisać w innych tematach, ten zostaw osobom, które faktycznie chcą pomóc, lub cokolwiek podpowiedzieć.

0
  • Pomocny post
    #6 11 Paź 2016 22:08
    simhak
    Moderator - SAT

Potrzebny wzmacniacz, najlepszy to ten z zestawu tych głośników.

0
  • #8 12 Paź 2016 13:41
    anaruku
    Poziom 12  

simhak napisał:
    Potrzebny wzmacniacz, najlepszy to ten z zestawu tych głośników.

Ten z zestawu jest nie do odzyskania ;)
    Czyli muszę poszukać wzmacniacza, tylko jakaś konkretna moc? powinien się czymś charakteryzować?

0
  • Pomocny post
    #9 12 Paź 2016 13:54
    nici
    Poziom 34  

anaruku napisał:
    powinien się czymś charakteryzować?

Posiadaniem dekodera 5.1 , najlepiej z jakimś wejściem cyfrowym . Moc może być mała bo te głośniki to są słabe.

Jeśli subwofer jest pasywny to utrudnia sprawę bo i do niego musisz wykombinować wzmacniacz a typowe amplitunery AV nie mają takowego.

Poszukaj jakiegoś urządzenia podobnego do tego co było od tych głośników , one mają wszystkie końcówki przeważnie. A najlepiej tego samego.
    anaruku napisał:
    soundwoofer.
    SUBWOFER jak już.

0
  • #10 12 Paź 2016 15:23
    anaruku
    Poziom 12  

Dziękuję za rady, zabieram się za szukanie.
    Bas jest równie kiepski jak głośniki więc raczej niczego dodatkowego nie wymaga.

Cytat:
    SUBWOFER jak już.
    Subwoofer jak już :)

0