Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przekaźnik audio z dwoma wejściami sygnału aux i bluetooth

11 Paź 2016 21:08 774 2
 • Poziom 11  
  Cześć, na początek przestawię czego oczekuje od przekaźnika, otóż ma on przekazywać sygnał wybiórczo do wzmacniacza z głośnikami tzn:

  -"Masterem" ma być sygnał audio (nazwijmy go aux) pochodzący np. z radia, który przechodząc przez owy "przekaźnik" ląduje dalej jako sygnał wejściowy do wzmacniacza z głośnikami

  -Po naciśnięciu przycisku miałby zostać włączony nadajnik bluetooth, następnie po poprawnym sparowaniu urządzenia (np. telefonu komórkowego) i puszczeniu z niego muzyki, sygnał z radia (aux) zostanie wyciszony i przekaźnik przesyłać będzie tylko sygnał z nadajnika bluetooth. Do momentu kiedy nadajnik bluetooth nie wykryje żadnego sygnału audio lub w sytuacji kiedy urządzenie bluetooth się rozłączy domyślnym sygnałem ma być sygnał z radia (aux)

  Układ mają obsługiwać klienci, dlatego ważna jest prostota jego obsługi, czyli domyślnie sygnał z radia, po naciśnięciu jednego guzika, klient ma szanse połączyć się swoim telefonem z urządzeniem grającym i puścić swoja muzykę, po wyłączeniu muzyki z telefonu, rozłączeniu się z nadajnikiem bluetooth, lub opuszczeniu lokalu przez klienta układ ma automatycznie przełączyć się na sygnał z radia. Jeżeli po pierwszym kliencie przyjdzie kolejny i naciśnie ten sam przycisk ten pierwszy ma zostać rozłączony a drugi ma mieć możliwość połączenia.

  Idealnie byłoby możliwe byłoby także połączenie się z telefonem przez kabel a sygnał z radia (aux) zachowywał by się identycznie co w przypadku połączenia bluetooth. A także jeżeli możliwe byłoby nadanie nazwy urządzeniu (np. "1", "2" ...), ale jeżeli nie będzie tych opcji, jestem w stanie to zaakceptować.

  Jest możliwość skomponowania takiego systemu przez gotowe zestawy muzyczne Creative czy Logitech, jednak kosztują kilkaset złotych a potrzebuje takich zestawów kilkanaście co generuje wysokie koszty. Kolejną opcją są małe bezprzewodowe głośniki, niektóre z nich kosztują nawet kilkadziesiąt złotych, można rozkręcić obudowę i przeciągnąć przyciski do jakiegoś innego guzika, tylko nie wiem jak wygląda sprawa z jakością dźwięku, boje się że zniekształcą one dźwięk. Mam jeszcze jeden pomysł polegający na zbudowaniu małego wzmacniacza na bazie modułu bluetooth i arduino, niestety jestem za słaby w tym temacie żeby go poprawnie zaprojektować i zaprogramować. Widziałem gotowe takie układy, ale nigdzie nie jest opisane dokładne działanie układów, a jak wspomniałem wcześniej zależy mi zeby układ był automatyczny i obsługiwany jednym przyciskiem.

  Jeżeli ktoś jest w stanie mi pomóc w znalezieniu takiego rozwiązania lub pomoc w zaprojektowaniu/zaprogramowaniu ew. jest w stanie sam coś takiego skonstruować i sprzedać gotowy proszę o kontakt.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 38  
  Taniej niż gotowy układ na pewno ci się nie uda tego wykonać.
 • Poziom 11  
  Ma ktoś w takim razie jakiś pomysł co mógłbym wykorzystać żeby zbudować taki układ?