Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BECKER 4718

Jarek73 10 Jul 2005 17:32 2230 7
    Jarek73
    Level 11  
    WITAM serdecznie!
    Mam pytanie dotyczace radyjka jak w temacie. Radyjko chodzilo w mercedesie S. Po wymontowaniu i podpieciu go VW (Bora) mruga dioda sygnalizacyjna i nic poza tym. Radio nie posiada kodu ani karty kodowej (oryginalnie na 100%). Slyszalem pogloski ze podobno trzeba podpiac jakis drugi + zeby sie uruchomilo ale zastanawia mnie to, poziewaz jesli jest oryginalne gniazdo i oryginalna kostka to nie powinno sie nic kombinowac tylko powinno sie odpalic bez problemu (a moze sie myle?). Prosze o jakies podpowiedzi co do mojego problemu. Radio tez posiada nawigacje i oryginalna plytke CD wiec moze trzeba najpierw wgrac plytke lub cos innego?? Z gory serdecznie dziekuje za wszystkie podpowiedzi i pozdrawiam :)
    leszek.b
    Level 29  
    Witam-ser
    Zły wniosek -orginalna kostka to była poprzednio -chodzi o przewody ,pojawiajace sie napiecia i sygnały niezbedne do uruchomienia radia . Teraz jak wnioskuje z opisu masz taka sama kostke -ale nie orginalną! -przeciez inny pojazd! . Wiec jesli masz jeszcze mercedesa to warto sprawdzic złacze -przewody, napiecia, sygnaly.Podłacz jeszcze raz radio w mercedesie -czy zagra?. Jest taka strona - www.studio24.neostrada.pl - dział
    kablomania ,sprawdz.
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Być może jest inny problem -zobaczymy.
    Jarek73
    Level 11  
    Witam!
    Dziekuje za podpowiedz!!! Logicznie myslac to pewno masz racje co do tej kostki (niby to samo ale jednak...) Niestety jak na razie nie mam mozliwosci sprawdzenie go w mercedesie ale jesli nadazy sie taka okazja to napewno sprobuje. Mam rowniez nadzieje ze jeszcze ktos sie odezwie i podpowie jak mozna uruchomic to radyjko bez MERCEDESA :))
    Z gory serdecznie dziekuje i pozdrawiam :)
    SlaweK
    Level 43  
    Obawiam się że mogła się radiu stać krzywda. Tam gdzie Mercedes ma wyjście na antenę automatyczną to VW ma plusa z instalacji auta. Jesli przeżył to należy chwalić pod niebiosa solidność Beckera.
    To że kostki wyglądają tak samo nie zawsze oznacza że mają takie same podłączenia. Dobra rada to sprawdzenie wszystkiego z opisami.

SławeK
    Jarek73
    Level 11  
    Dziekuje !!!
    No to mnie pocieszyles :) Mam prosbe jak juz jestesmy przy temacie kostek itp. to moze ktos podeslal by rozrysowane gniazdo tego beckera i opis jak to podlaczyc lub jakis link ze stronka gdzie moge to znalezdz? Interesuje mnie np.podlaczenie tego radyjka w warunkach domowych (bez mercedesa) :) Mam rowniez pytanie: jesli masz racje co do tego + na wyjsciu antenowym to co moglo sie uszkodzic? Co najczesciej "siada" przy tak blednym podlaczeniu?
    P.S.
    Narazie sprawdzam opisy na "STUDIO24" moze cos wyczytam ciekawego :)
    POZDRAWIAM I DZIEKUJE ZA WSZYSTKI ODPOWIEDZI :)
    RemigiuszK
    Level 12  
    Model 4718 to "jajowaty" APS SOUND 30. Ten model nawet jak Ci sie go uda odpalic poprzez podlaczenie tego drugiego plusa to i tak za 5 sekund pojawi sie na wyswietlaczu symbol "PROD". Zniknie to tylko wtedy kiedy polaczysz je z....mercedesem! Radio komunikuje sie w ten sposob z komputerem samochodu!
    Slyszalem ze mozna to odblokowac zeby radio zagralo w innym samochodzie ale szczegolow nie znam.
    Pozdro
    PS Pewnie chodzi o ten model z Allegro?? :D
    Jarek73
    Level 11  
    Witam i dziekuje!!!
    Ciekawa podpowiedz, rozsadna i bardzo prawdopodobna. Wiec pora poczytac cos na temat PROD :) albo pora kupic S-ke :)
    P.S.
    Nie jednemu psu burek ale na allegro tez takowe widzialem :)
    DZIEKUJE I POZDRAWIAM :)
    Jarek73
    Level 11  
    Ponownie witam i przepraszam ze post pod postem ale...
    Nie znalazlem nic sensownego na temat PROD...wiec moze ktos pomoze? Wiem, wiem "to juz bylo na forum" tylko gdzie i kiedy? :) jesli to nie problem to skopiujcie wypowiedzi chetnie poczytam :)
    Dziekuje z gory za pomoc :)
    Pozdrawiam :)

Kolego Jarku. To jest jedno z zabezpieczeń producenta przed kradzieżą i montażem tego radia w innym niż Mercedes aucie. A pkt 1 Regulaminu forum mówi że nie zajmujemy się tutaj łamaniem zabezpieczeń producenckich. Powiem Ci jeszcze że daje się to obejść ale kosztem niektórych funkcji radia. Temat zamykam. <SławeK>