Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co lepiej kupić ? HOMTOM HT 10 czy Zopo Speed 8 ?

11 Paź 2016 23:15 909 13
  • Poziom 5  
    Witam,
    Zastanawiam się nad zakupem Chińczyka. Biorę pod uwagę 2 modele. Otóż:

- Homtom HT 10
    - Zopo Speed 8

Są to flagowe modele tych Chińskich producentów. Oby dwa mają aparaty po 21 Mpx. Liczy się dla mnie jakość zdjęć. Wiem, że one nie będą powalające, ale jak dla amatora wystarczające. HT10 ma skaner tęczówki oka, natomiast zopo diodę doświetlającą przy frontowej kamerce, oraz usb typu C z szybkim ładowaniem. Chciałbym też pobawić się trochę w VR. Jeżeli ktoś się zna to może przekonał by mnie do zakupu jednego z tych modeli ?
    Dziękuję bardzo za pomoc.
  • Poziom 19  
    Na papierze wyglądają imponująco, 10 rdzeni i inne cuda na kiju. Jak jest w rzeczywistości wątpię czy ktoś Ci odpowie ponieważ w cenie ponad 300S można kupić równie dobre telefony na rodzimym rynku np LG G3.
  • Poziom 32  
    Nie Polecam chińskich telefonów do robienia zdjęć. Miałem LG G3 i parę chińskich smartfonów. G3 robi dużo lepsze zdjęcia. Tobie Polecam LG G4.

Jeśli zależy Ci na zdjęciach to chińskie telefony, które robią dobre zdjęcia to raczej tylko Huawei oraz LeTV/LeEco.
  • Poziom 19  
    Nie od dziś wiadomo, że te telefony są nastawione na jak największe liczby kosztem np jakości wykonania, ekranu czy też aparatu. Dodatkowo nie będziesz miał gwarancji w Polsce. Kiedyś miałem tablet przysłany z chin, po kilku tygodniach pojawiły się martwe piksele. Okazało się, że są problemy ze zwróceniem sprzętu więc wystawiłem go na alledrogo i straciłem na tym interesie.
  • Poziom 5  
    Ja mam od półtorej roku Dogee x5 pro. Chińczyk niesamowicie radzi sobie podczas codziennego użytkowania. Wszystko na nim śmiga. Jedyny minus to brak LTE no i dość słaby aparat. Ale dałem za niego niecałe 300 zł. Ma 2 Gb ramu i radzi sobie bez problemu podczas gdy w tym samym czasie odtwarzam muzykę przez bluetooth w aucie, korzystam z nawigacji przez łącze inrternetowe. Zero zawieszek. Batria trzyma cały dzień. Troszkę widać cienie jak mam cały ekran biały, ale jednak mimo wszystko bardzo polecam Chińskie telefony. Tym bardziej, że zagłębiając się w specyfikacje, to wiele z nich ma identyczne podzesoły co LG czy Samsung. Trochę zabiłeś mi ćwieka tym LeEco, nie słyszałem o tej firmie a jednak zacząłem brać go pod uwagę po Twojej wypowiedzi. Teraz mam jeszcze większy problem żeby zadecydować. Jaki procek jest lepszy ? Mediatek x20 czy snapdragon 821 ?

Dodano po 1 [minuty]:

ElektronicznyMichal napisał:
    Na papierze wyglądają imponująco, 10 rdzeni i inne cuda na kiju. Jak jest w rzeczywistości wątpię czy ktoś Ci odpowie ponieważ w cenie ponad 300S można kupić równie dobre telefony na rodzimym rynku np LG G3.

niestety ale LG G3 nie ma nawet szans startować w tej lidze co wyżej wymienione.
  • Poziom 32  
    menadzerzadan napisał:
    Ja mam od półtorej roku Dogee x5 pro. Chińczyk niesamowicie radzi sobie podczas codziennego użytkowania.

Nie mówię, że chińczyki są złe tylko prawie wszystkie nie nadają się do robienia zdjęć. Ale poza aspektem fotograficznym to według mnie są dużo lepsze niż budżetowe śmieci od Samsunga czy LG.

menadzerzadan napisał:

Jaki procek jest lepszy ? Mediatek x20 czy snapdragon 821 ?

Snapdragona 821 jest około dwa razy wydajniejszy niż Mediatek x20
    Jakość rdzeni jest nie mniej ważna od ich ilości.

Kolega miał LeTV. Świetny telefon. Ogólnie to LeTV/LeEco oraz Xiaomi to dwie najlepsze chińskie firmy produkujące smartfony. No jeszcze jest Huawei ale on nigdy się nie ścigał jeśli chodzi o wydajność podzespołów - ale telefony też ma udane.

LeTV LeEco Le Max 2 powinien Ci się spodobać. Chyba, że masz na oku inny model. Może któryś z tych, bo wspominałeś o Snapdragonie 821
    LeTV Le Pro 3
    albo
    LeTV Le Max 2 Pro
  • Poziom 5  
    Zastanawiam się nad tym LeTV Le Pro 3 . Ciekawi mnie jak będzie robił zdjęcia i czy poradzi sobie z LTE, nfc, VR itd.
  • Poziom 19  
    Wpisz na yt LeTV Le Pro 3 i wyskoczą Ci filmy z zagranicznymi recenzjami. Na pewno też pokażą jak działa aparat.
  • Poziom 5  
    Ale tak się właśnie dowiedziałem, że nie wspierają one języka polskiego. Czy wiesz może coś o opcji zrootowania tego telefonu i wgraniu czystego androida ?
  • Poziom 32  
    Le Max 2 Pro ma język polski
  • Poziom 5  
    Ale nie ma NFC :(
  • Poziom 32  
    menadzerzadan napisał:
    Ale nie ma NFC :(

Będziesz dokonywał płatności telefonem?
  • Poziom 5  
    Jeżeli była by taka możliwość to bardzo chętnie :)
  • Poziom 32  
    Jeśli musi być NFC to może ZTE Nubia Z11 albo Xiaomi Mi5. Xiaomi to sprawdzony telefon z dobry aparatem (chociaż bez cudów) ale o ZTE to musisz sobie poczytać gdyż mało o nim słyszałem.