Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zespute głośniki w kolumnie - dobrór nowych / identyfikacja kolumny

kriskarl 11 Paź 2016 23:23 714 3
  • #1 11 Paź 2016 23:23
    kriskarl
    Poziom 2  

Witam, posiadam kolumny jak na zdjęciu. Niestety kolumny nie mają żadnego oznaczenia (jedynie wewnątrz jest na ściance ołówkiem zapisane A180 i data produkcji - 93r.)
    W obu kolumnach zespute są głośniki średniotonowe (jeden jest uszkodzony mechanicznie a drugi gra jak się mocno dociśnie palcem membranę) - chciałbym je wymienić na nowe - ale niestety nie wiem jak dobrać zamiennik. Głośnik ma 100mm srednicy (razem z obudową). Proszę o pomoc w dobrze zamiennika głośnika - no i może ktoś już widział takie kolumny i mnie uświadomi co to za wynalazek.

Zespute głośniki w kolumnie - dobrór nowych / identyfikacja kolumny Zespute głośniki w kolumnie - dobrór nowych / identyfikacja kolumny

0 3
  • #2 12 Paź 2016 22:25
    Sanjose
    Poziom 26  

Zobacz co jest napisane na magnesach od głośników niskotonowych. Jest tam jakaś zwrotnica?
    Od razu mówię, że to nie są samoróbki. To wyrób prawdopodobnie dla firmy Quelle lub Neckermann-Palladium według kolesi z tej stronki.

Link

0
  • #3 13 Paź 2016 22:26
    kriskarl
    Poziom 2  

Sanjose - dziękuje za odpowiedź !! Faktycznie to te same kolumny. Postaram się poszukać o nich czegoś więcej. Co do głośników niskotonowych wklejam fotkę - bo nie wiem czy dobrze odczytałem TTRI66 10F2 CNH 8 OHM, jakaś zwrotnica lub jej namiastka też jest.

Zespute głośniki w kolumnie - dobrór nowych / identyfikacja kolumny Zespute głośniki w kolumnie - dobrór nowych / identyfikacja kolumny

0
  • Pomocny post
    #4 14 Paź 2016 19:03
    Sanjose
    Poziom 26  

Kurde no, oznaczenia nic mi nie mówią. Jedynie skróty MTR i TTR odnoszą się do rodzaju głośnika. Odpowiednio MTR - Mitteltöner oraz TTR - Tieftöner.
    A naprawa oryginalnych nie wchodzi w grę? Porządny serwis powinien dać sobie radę z przewinięciem cewek. Gorzej jak membrany uszkodzone.

Z zamiennika (Ostatecznie!) jaki bym próbował, to Visaton M10, ciężkie do dostania chyba.
    Sprawdź czy otwory montażowe się zgadzają. Na stronce Visaton-a masz pełną specyfikacje tego głośnika:
    Visaton M 10

Jeszcze raz mówię, zamienniki tylko w ostateczności.

0