Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

card splitter - cyfra plus jak uruchomić całą instalację

12 Paź 2016 08:38 1803 10
  • Poziom 5  
    Witam. Posiadam wyjście z anteny na 4 dekodery ,jakiś fachowiec był u mnie ale nie dał rady skonfigurować urządzeń i ich podłączyć aby wszystko działało.
    a wiec tak mam: satelite mutiswitch golden interstar model GI 5x8 ps , nastepny mutiswitch wavefrontier ms9/8eia-5 v10 i big card serwer. Karta to oczywiście cyfra plus(cameleon) i dekodery: 2 fergusony :100 e i 210 combo, i Nbox BSKA enigma 2. Jak to wszystko razem podłaczyć aby działało bo ja już powoli dostaje k............
    Oczywiscie splitery -karty idą przewodowo -są odpowiednie gniazdka przy każdym odbiorniku TV.
    pozdrawiam
    Prosiłbym o pomoc krok po kroku, czyli który kabel gdzie podłączyć bo niestety laikiem jestem w tych sprawach, a zatrudniając "fachowca" liczyłem na jego wiedzę ale się przeliczyłem, jedyne co zrobił od początku do końca to położył kable telefoniczne w ścianach aby splitery i karty się widziały. card splitter - cyfra plus jak uruchomić całą instalację card splitter - cyfra plus jak uruchomić całą instalację card splitter - cyfra plus jak uruchomić całą instalację card splitter - cyfra plus jak uruchomić całą instalację
  • Moderator - SAT
    Na dekoderach działają kanały niekodowane?
    Ten spliter nie wymaga uruchomienia, po zamontowaniu ma dzisłać.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 5  
    coz nic nie działa. dzisiaj próbowałem podłaczyc nboxa i nic nie drgnęło. nie pokazuje ani kanałów kodowanych ani nie kodowanych. Czy wiesz moze krok po kroku co i gdzie podłaczyć ?

Dodano po 1 [minuty]:

odp do michal2002 - tez nie wiem po co mi 2 .Jesli potrzebne jest tylko jeden to który bedzie działał z moimi dekoderami lepiej -wavefrontier czy golden star.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 5  
    na początku postu sa fotki co sie ma.
    antena jest ustawiona bo na zwyklym dekoderze pokazuje 80% i działa wszystko ok.
    z anteny wychodzi 8 kabli ale uzywane beda tylko 4 ,multiswitche sa 2 ,big spliter jest, dekodery: fergusony 2 -100e i 210 combo oraz nbox enigma 2.

Dodano po 1 [minuty]:

tylko jak to wszystko połączyc teraz po koleji do których wejsc co i gdzie
  • Poziom 35  
    Podaj dokładny schemat połączenia urządzeń albo zrób foto tych połączeń.

Co to jest "zwykły dekoder" ?

Jaki konwerter?
  • Poziom 5  
    zwykly dekoder- stary philips taki srebrny ,któy ma tylko wyjście scart
    konwerter to nie multiswitch?
  • Poziom 35  
    Podaj schemat połączeń.

Podaj model tego dekodera, to dekoder z Cyfry+, działa z kartą?
    Jak jest podłączony do instalacji?
    Konwerter to nie multiswitch.
  • Poziom 11  
    Witam
    Sprawdź jaki masz konwerter quad czy quattro. Konwerter to urządzenie umieszczone na nośniku z przodu anteny satelitarnej. Quad to taki który ma cztery niezależne wyjścia, natomiast quattro ma cztery wyjścia oznaczone odpowiednio HH HL VL VH niekoniecznie w tej kolejności, zależy od producenta. Jeżeli jest to quad podłącz cztery wyjścia z konwertera do wejść multiswitcha w dowolnej kolejności. Quattro podłączamy w odpowiedniej kolejności czyli HH do HH lub H-High, HL do HL lub H-Low itd. W multiswitchu wavefrontier podłącz do wejść zaczynając od lewej strony. Jeżeli urządzenia są sprawne i antena satelitarna ustawiona na Hot Bird na wyjściu multiswitcha będzie dostępny sygnał satelitarny. Rozumiem, że cztery kable z ośmiu które masz są odpowiednio wydzielone, tzn. są to te same kable zarówno przy antenie jaki i przy multiswitchu.
    Pozdrawiam

Dodano po 6 [minuty]:

Podłącz tunery satelitarne do wyjść multiswitcha. Sprawdź czy działają programy niekodowane, jeżeli tak podłącz splitter i sprawdź czy działają programy kodowane.
    Pozdrawiam
  • Poziom 5  
    Prosze zamknąć temat. Nie rozwiązałem problemu.mam nadzieje ze znajdę kogoś kto to ogarnie na miejscu. Ja nie wiem o co chodzi.